Miasto Szkół dla Maluchów

Szanowni Państwo,

z satysfakcją możemy dziś powiedzieć, że łódzkie szkoły są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Przez ostatnie lata sukcesywnie remontowaliśmy sale, korytarze i sanitariaty. A wszystko po to, by uczniowie, również ci najmłodsi, czuli się w podstawówkach komfortowo.

Dzieci w wieku sześciu lat są intelektualnie gotowe do rozpoczęcia nauki, świetnie przyswajają nowe informacje. Według badań, na dalszych etapach edukacji radzą sobie lepiej niż ich rówieśnicy, którzy zostali w przedszkolach rok dłużej.

Najlepiej znacie Państwo swoje dzieci i doskonale wiecie, co jest dla nich najlepsze - nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Prowadząc kampanię "Miasto Szkół dla Maluchów" chcemy ułatwić Państwu dostęp do informacji o sześciolatkach w szkołach. Nasi eksperci starają się odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto posłać sześciolatka do szkoły?", rozwiać najczęstsze wątpliwości i podpowiedzieć, jak niewiele formalności wymaga zapisanie malucha do szkoły. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzie pomocna, ułatwi Państwu podjęcie tej ważnej decyzji i zachęci do posłania sześciolatka do podstawówki. W końcu Łódź, to „Miasto Szkół dla Maluchów".

Wiceprezydent Tomasz Trela


Informator "6-latki w szkole? Jesteśmy gotowi!" - DO POBRANIA

 


 

Dlaczego warto posłać 6-latka do szkoły?

Ponieważ badania (m.in. zrealizowane przez OECD, PIRLS & TIMSS w 2011 roku) wykazują, że dzieci rozpoczynające naukę w wieku sześciu lat osiągają lepsze wyniki niż ich rówieśnicy, którzy później poszli do szkoły. Wasza pociecha w tym wieku doskonale przyswaja wiedzę!

Łódzkie szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów. Placówki dysponują wyszkoloną i profesjonalną kadrą pedagogiczną, a sale lekcyjne są kolorowe, przyjazne, bezpieczne i wyposażone w przybory dostosowane do wieku maluchów. Wasze dziecko w szkole, w gronie rówieśników i pod czujnym okiem nauczycieli, będzie mogło pracować nad samodzielnością i pewnością siebie. Maluchy w szkołach uczą się przez zabawę. Dla sześciolatka to nie koniec dzieciństwa, ale szansa na rozwijanie zdolności i zainteresowań.

6latki (orginal)Dlaczego warto wybrać szkołę? Podręcznik dla rodziców 6-latków


Harmonogram "Drzwi otwartych" w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Łódź - 2016 r. >>>


Wykaz szkół podstawowych posiadających plac zabaw dzięki realizacji rządowego programu "Radosna Szkoła"

 

"Robimy fajne rzeczy, nie siedzimy tylko w ławkach" - pierwszoklasiści przekonują, że szkoła to świetna zabawa. Rodzice 6-latków ze Szkoły Podstawowej nr 81 nie mają wątpliwości, że pierwsza klasa dała ich dzieciom więcej niż kolejny rok w przedszkolu. A dlaczego? Zapraszamy na film!

Zdjęcia szkół podstawowych:

Oferta edukacyjna publicznych szkół podstawowych i gimnazjów

Informator szcześciolatki