Urząd Miasta Łodzi

Budowlani z Superpucharem

Siatkarki Grot Budowlani nowy sezon rozpoczęły od zdobycia Superpucharu Polski. W Dąbrowie Górniczej podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały 3:1 z Chemikiem Police, aktualnym mistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski.

Do trzech razy sztuka – to przysłowie sprawdziło się podczas walki Budowlanych z Chemikiem o najważniejsze trofea w kraju. W finałach rozgrywek ligowych i Pucharu Polski policzanki nie miały żadnych problemów z ograniem łódzkiej drużyny. Tym razem role się jednak odwróciły. Wicemistrzynie kraju oddały rywalkom tylko jednego seta i mogły świętować zdobycie pierwszego w historii klubu Superpucharu Polski.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:19, 21:25, 26:28). MVP spotkania została wybrana Agnieszka Kąkolewska z Budowlanych..

To drugie trofeum w dorobku Budowlanych. Pierwszym był Puchar Polski, po który w sezonie 2009/10 sięgnął zespół występujący pod nazwą Organika Budowlani. Do kompletu brakuje jeszcze tego najważniejszego pucharu, wręczanego mistrzowi Polski. Walka o ten tytuł rozpocznie się w nadchodzący weekend. W pierwszej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2017/18 zdobywczynie Superpucharu wystąpią w Bielsku-Białej, gdzie w poniedziałek 16 października (godz. 18) zagrają z BKS Profi Credit. Transmisję z tego meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

W tym samym czasie w Atlas Arenie siatkarki ŁKS Commercecon walczyć będą z Treflem Proxima Kraków. Te zespoły w miniony weekend spotkały się w Szamotułach na turnieju Amica Cup 2017. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wygraną krakowianek 3:2 (16:25, 25:19, 25:27, 26:24, 15:11). Pięciosetowe mecze łodzianki rozegrały również z Impelem Wrocław i niemieckim Dresdner S.C. Z drużyną z Dolnego Śląska ŁKS wygrał (25:22, 25:22, 21:25, 18:25, 15:11), a z Niemkami przegrał (17:25, 25:20, 25:12, 21:25, 12:15). Turniej na pierwszym miejscu zakończyła ekipa Dresdner S.C., a na drugim ŁKS Commercecon.

Najlepszą zawodniczką łódzkiego zespołu została wybrana Ewa Kwiatkowska, a nagrodę szamotulskiej publiczności przyznano Krystynie Strasz. MVP zawodów wybrano Finkę Piję Korhonen z Drezna.

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt