Urząd Miasta Łodzi

Coko-Werk odbudował spaloną fabrykę

Po ogromnym pożarze w lipcu 2015 roku, który strawił budynki produkcyjno-magazynowe przy ul. Dąbrowskiego, grupa Coko-Werk odbudowała zakład i wznowiła działalność na dawnym terenie.

Prezydent Łodzi w odbudowanej fabryce -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prezydent Łodzi w odbudowanej fabryce , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas uroczystego otwarcia odbudowanego zakładu: - Pamiętam tamte trudne chwile, niepewność pracowników firmy, troskę, czy uda się ze zgliszczy wydobyć i ocalić formy wtryskowe, pamiętam, jak błyskawicznie rozbudowywaliście się w Konstantynowie Łódzkim, by jak najszybciej rozpocząć produkcję. Udało się. Mam nadzieję, że małą cegiełkę do sukcesu dołożyli pracownicy z Biura Obsługi Inwestora, Wydziału Urbanistyki i Architektury i innych wydziałów UMŁ, których prosiłam o współpracę i pomoc w załatwianiu niezbędnych formalności. Wiem też, co ważne, że mimo ogromu zniszczeń oraz niepewności, co do dalszej kondycji firmy, ani jeden pracownik nie stracił zatrudnienia.

Pożar w Coko-Werk dotknął pośrednio również inne firmy, ponieważ w wyniku przerwy w dostawach komponentów do swojego strategicznego klienta koncernu BSH, nastąpiła przerwa w produkcji w trzech łódzkich fabrykach BSH oraz w Nauen w Niemczech. Priorytetowym stało się zatem - jak podkreślali przedstawiciele zarządu - wznowienie produkcji i dostaw komponentów do klienta. W ciągu 3 miesięcy udało się odtworzyć produkcję i dostawy komponentów do BSH, której fabryki mogły pracować znowu w pełnym wymiarze.

Odbudowa zakładu wraz z procesem inwestycyjnym w park maszynowy oraz infrastrukturę techniczną i logistyczną rozpoczęła się w maju 2016 a już pod koniec roku nastąpił rozruch fabryki. Firma podziękowała swoim pracownikom, strategicznemu klientowi firmie BSH, Urzędowi Miasta Łodzi oraz wszystkim osobom i firmom, które miały wkład w odbudowę zakładu i wyjście z tej ekstremalnie trudnej sytuacji obronną ręką.

Coko-Werk to niemiecka firma rodzinna założona w 1926 roku. Firma zajmuje się produkcją komponentów z tworzyw sztucznych najwyższej jakości - swoje produkty dostarcza głównie do branży AGD, techniki grzewczej oraz przemysłu samochodowego a do jej kluczowych klientów należą m.in. BSH, BMW, Scania, Hella, Viessmann, Vaillant czy Buderus.

Obecnie Coko-Werk posiada 4 fabryki: po jednej na terenie Niemiec i Turcji oraz dwie w Polsce, w których zatrudnia łącznie ok. 1300 pracowników.

Polecane aktualności

Pierwszy z 12 nowych SWING-ów jest już w Łodzi. Zobacz jak wygląda.

Marlena Kamińska / BPKSiT

Pierwsza z 12 PES SWING, wyprodukowanych przez bydgoską fabrykę dla Łodzi, została już dostarczona... więcej

Co łączy kuchnię wietnamską i amerykańską? Pho Shop w centrum Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Pho Shop to nowe miejsce na kulinarnej mapie miasta. Już działa. Poszukuje nowych smaków. To kolejna... więcej

Łódź koncertowa – będzie głośno i gorąco

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

"Depeche Mode", "Thirty Seconds to Mars", "Scorpions". Mimo silnej konkurencji na rynku wydarzeń... więcej

Na Dąbrowskiego demontowane jest już torowisko oraz usuwana stara nawierzchnia jezdni. Trwają także prace przy zdejmowaniu sieci trakcyjnej.

Łódź buduje ulicę Dąbrowskiego

Marlena Kamińska / BPKSiT

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Dąbrowskiego. W weekend wykonawca wprowadził nową organizację ruchu... więcej

Nędznicy mają Energię

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Premiera musicalu „Les Misérables” Teatru Muzycznego wydarzeniem roku w plebiscycie Energia... więcej

Kalendarz
Kontakt