Coko-Werk odbudował spaloną fabrykę

Po ogromnym pożarze w lipcu 2015 roku, który strawił budynki produkcyjno-magazynowe przy ul. Dąbrowskiego, grupa Coko-Werk odbudowała zakład i wznowiła działalność na dawnym terenie.

Prezydent Łodzi w odbudowanej fabryce -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prezydent Łodzi w odbudowanej fabryce , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas uroczystego otwarcia odbudowanego zakładu: - Pamiętam tamte trudne chwile, niepewność pracowników firmy, troskę, czy uda się ze zgliszczy wydobyć i ocalić formy wtryskowe, pamiętam, jak błyskawicznie rozbudowywaliście się w Konstantynowie Łódzkim, by jak najszybciej rozpocząć produkcję. Udało się. Mam nadzieję, że małą cegiełkę do sukcesu dołożyli pracownicy z Biura Obsługi Inwestora, Wydziału Urbanistyki i Architektury i innych wydziałów UMŁ, których prosiłam o współpracę i pomoc w załatwianiu niezbędnych formalności. Wiem też, co ważne, że mimo ogromu zniszczeń oraz niepewności, co do dalszej kondycji firmy, ani jeden pracownik nie stracił zatrudnienia.

Pożar w Coko-Werk dotknął pośrednio również inne firmy, ponieważ w wyniku przerwy w dostawach komponentów do swojego strategicznego klienta koncernu BSH, nastąpiła przerwa w produkcji w trzech łódzkich fabrykach BSH oraz w Nauen w Niemczech. Priorytetowym stało się zatem - jak podkreślali przedstawiciele zarządu - wznowienie produkcji i dostaw komponentów do klienta. W ciągu 3 miesięcy udało się odtworzyć produkcję i dostawy komponentów do BSH, której fabryki mogły pracować znowu w pełnym wymiarze.

Odbudowa zakładu wraz z procesem inwestycyjnym w park maszynowy oraz infrastrukturę techniczną i logistyczną rozpoczęła się w maju 2016 a już pod koniec roku nastąpił rozruch fabryki. Firma podziękowała swoim pracownikom, strategicznemu klientowi firmie BSH, Urzędowi Miasta Łodzi oraz wszystkim osobom i firmom, które miały wkład w odbudowę zakładu i wyjście z tej ekstremalnie trudnej sytuacji obronną ręką.

Coko-Werk to niemiecka firma rodzinna założona w 1926 roku. Firma zajmuje się produkcją komponentów z tworzyw sztucznych najwyższej jakości - swoje produkty dostarcza głównie do branży AGD, techniki grzewczej oraz przemysłu samochodowego a do jej kluczowych klientów należą m.in. BSH, BMW, Scania, Hella, Viessmann, Vaillant czy Buderus.

Obecnie Coko-Werk posiada 4 fabryki: po jednej na terenie Niemiec i Turcji oraz dwie w Polsce, w których zatrudnia łącznie ok. 1300 pracowników.

Polecane aktualności

Uwaga! W Łodzi i regionie możliwe burze z gradem -  fot. NiesamowitaLodz

Ostrzeżenie dla Łodzi i regionu: możliwe burze z gradem

Konrad Ciężki / BRPiNM

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed burzami z gradem... więcej

Wiceprezydent zachęca, aby mieszkańcy zgłaszali wszelkie nieprawidłowości, jeśli takie zauważą -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Place zabaw do kontroli. Wymieniane są uszkodzone elementy i pasek

Monika Pawlak / BRPiNM

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej sprawdzają place zabaw. Kontrolują karuzele, huśtawki,... więcej

Biblioteka Otwarta to zapowiedź zmian, które wkrótce dokonają się w większości łódzkich filii -  fot. CC0 license

Nie tylko wypożyczalnia. Biblioteka Otwarta rozpoczęła działalność

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w dawnym Empiku przy Narutowicza 8/10 otwarto... więcej

64 tysiące tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyjątkowa kolekcja kwiatów w prawie 50 odmianach zaczyna kwitnąć i tworzyć kolorową wystawę -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wybierz się do Ogrodu Botanicznego i zobacz dziesiątki tysięcy rozkwitających tulipanów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczne dywany tulipanów w Ogrodzie Botanicznym zakwitły wyjątkowo wcześnie. Łodzianie mogą już... więcej

Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych -  fot. z arch. UMŁ

Uwaga! Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Łodzianka straciła 31 tys. zł, bo uwierzyła oszustom podszywającym się pod urzędników obiecujących... więcej

Kontakt