Czas na maraton

Ponad 5 000 osób weźmie udział w kilku biegach zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji DOZ Maraton Łódź. Centralnym miejscem rozpoczynającej się w piątek imprezy będzie Atlas Arena, a punktem kulminacyjnym sportowej rywalizacji – niedzielny maraton.

W tym roku po raz pierwszy nie będzie biegu na 10 km, ale w zamian pojawią się: półmaraton, bieg na 5 km i sztafeta Ekiden. – Więcej dystansów, to większy wybór dla biegaczy. Do półmaratonu i biegu na 5 km zgłosiło się ponad 2 700 biegaczy, a na liście startowej Ekiden jest aż 66 sztafet – poinformował dyrektor zawodów Michał Drelich.

Z nowej formuły zawodów są zadowolone władze miasta, które organizację DOZ Maraton Łódź wsparły kwotą 350 tys. zł. Zainteresowanie imprezą potwierdza, że były to dobrze wydane pieniądze. - Bardzo się cieszę, że daliśmy się przekonać do nowej formuły. Było wiele wątpliwości, ale stworzyliśmy imprezę, na którą już w piątek mogą przyjechać całe rodziny i spędzić znakomity weekend w Łodzi. Mam nadzieję, że wiele osób z tych ponad 5 tys. uczestników tak właśnie zrobi – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Organizatorzy DOZ Maraton Łódź liczą na to, że w ten weekend zostanie w Łodzi ustanowiony najlepszy w historii wynik półmaratonu na ziemi polskiej, czyli rezultat poniżej godziny i 48 sekund. - To bardzo trudne zadanie, ale możliwe do osiągnięcia. Na liście startowej są bowiem zawodnicy, legitymujący się rekordami życiowymi poniżej jednej godziny – wyjaśnił Drelich.

Przeprowadzenie tak dużej imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym, związanymi z koniecznością czasowego zamknięcia części ulic. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej i wytyczonych objazdów można znaleźć tutaj.

W tym roku po raz pierwszy w historii łódzkiego maratonu wszystkie osoby mające numery startowe będą mogły w trakcie imprezy (13-15 kwietnia) za darmo jeździć komunikacją miejską. Z taką inicjatywą wystąpiła radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka, a pozostali rajcy miejscy zaakceptowali ten pomysł.

Podobnie jak w ubiegłym roku DOZ Maraton Łódź jest promowany jako najgłośniejszy maraton w Polsce. Wzdłuż trasy ponownie pojawi się 26 punktów kibicowania z muzyką na żywo. Za dobór artystów odpowiadał Wojciech Łuszczykiewicz, lider łódzkiego zespołu Video. Artyści będą występowali w pięciu strefach muzycznych: Rock&Roll, Muzyka Świata, Jazz i Muzyka Ludowa, Pop i na ostatnich kilometrach Muzyka Klubowa i Disco.

Więcej informacji o DOZ Maraton Łódź znajduje się tutaj.

Polecane aktualności

Grupa Hexagon otworzyła nowe biuro w Łodzi. Trwają rekrutacje pracowników

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Firma Hexagon, globalny producent oprogramowania, otworzyła w Łodzi nowe biuro. W uroczystości... więcej

Twórcy oprogramowania wcielając się w postaci Ślepego Maxa i Natana Księdza promowali grę.

„Tropiciel” łódzkiej historii w nowoczesnej aplikacji. Gangsterska gra internetowa na 595. urodziny Łodzi

„Tropiciel” to pierwsza w historii, łódzka, gangsterska gra internetowa. Do zabawy zapraszają Ślepy... więcej

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Rokicińskiej (od Malowniczej do granic miasta). Prace zaczęły się od frezowania starej, zniszczonej nawierzchni. - fot. Witold Ancerowicz

Łódź buduje: ruszyła przebudowa Rokicińskiej. Sprawdź objazdy

Piotr Wasiak / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Rokicińskiej (od Malowniczej do granic miasta). Prace zaczęły się od... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi i regionu: burze z deszczem, porywy wiatru, grad - fot. CC0 license

Ostrzeżenie dla Łodzi: intensywne opady deszczu z burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed intensywnymi... więcej

W jednym z pomieszczeń pałacu Poznańskich, pod grubą warstwą farby, odkryto niezwykle efektowne marmuryzacje - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Rozpoczęła się odnowa fasad pałacu Poznańskich, wykonawca deklaruje przyspieszenie prac

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Jeszcze w tym roku zobaczymy odnowione fasady i rzeźby na dachu pałacu Poznańskich. więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.