Czas na maraton

Ponad 5 000 osób weźmie udział w kilku biegach zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji DOZ Maraton Łódź. Centralnym miejscem rozpoczynającej się w piątek imprezy będzie Atlas Arena, a punktem kulminacyjnym sportowej rywalizacji – niedzielny maraton.

W tym roku po raz pierwszy nie będzie biegu na 10 km, ale w zamian pojawią się: półmaraton, bieg na 5 km i sztafeta Ekiden. – Więcej dystansów, to większy wybór dla biegaczy. Do półmaratonu i biegu na 5 km zgłosiło się ponad 2 700 biegaczy, a na liście startowej Ekiden jest aż 66 sztafet – poinformował dyrektor zawodów Michał Drelich.

Z nowej formuły zawodów są zadowolone władze miasta, które organizację DOZ Maraton Łódź wsparły kwotą 350 tys. zł. Zainteresowanie imprezą potwierdza, że były to dobrze wydane pieniądze. - Bardzo się cieszę, że daliśmy się przekonać do nowej formuły. Było wiele wątpliwości, ale stworzyliśmy imprezę, na którą już w piątek mogą przyjechać całe rodziny i spędzić znakomity weekend w Łodzi. Mam nadzieję, że wiele osób z tych ponad 5 tys. uczestników tak właśnie zrobi – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Organizatorzy DOZ Maraton Łódź liczą na to, że w ten weekend zostanie w Łodzi ustanowiony najlepszy w historii wynik półmaratonu na ziemi polskiej, czyli rezultat poniżej godziny i 48 sekund. - To bardzo trudne zadanie, ale możliwe do osiągnięcia. Na liście startowej są bowiem zawodnicy, legitymujący się rekordami życiowymi poniżej jednej godziny – wyjaśnił Drelich.

Przeprowadzenie tak dużej imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym, związanymi z koniecznością czasowego zamknięcia części ulic. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej i wytyczonych objazdów można znaleźć tutaj.

W tym roku po raz pierwszy w historii łódzkiego maratonu wszystkie osoby mające numery startowe będą mogły w trakcie imprezy (13-15 kwietnia) za darmo jeździć komunikacją miejską. Z taką inicjatywą wystąpiła radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka, a pozostali rajcy miejscy zaakceptowali ten pomysł.

Podobnie jak w ubiegłym roku DOZ Maraton Łódź jest promowany jako najgłośniejszy maraton w Polsce. Wzdłuż trasy ponownie pojawi się 26 punktów kibicowania z muzyką na żywo. Za dobór artystów odpowiadał Wojciech Łuszczykiewicz, lider łódzkiego zespołu Video. Artyści będą występowali w pięciu strefach muzycznych: Rock&Roll, Muzyka Świata, Jazz i Muzyka Ludowa, Pop i na ostatnich kilometrach Muzyka Klubowa i Disco.

Więcej informacji o DOZ Maraton Łódź znajduje się tutaj.

Polecane aktualności

64 tysiące tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyjątkowa kolekcja kwiatów w prawie 50 odmianach zaczyna kwitnąć i tworzyć kolorową wystawę -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wybierz się do Ogrodu Botanicznego i zobacz dziesiątki tysięcy rozkwitających tulipanów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczne dywany tulipanów w Ogrodzie Botanicznym zakwitły wyjątkowo wcześnie. Łodzianie mogą już... więcej

Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych -  fot. z arch. UMŁ

Uwaga! Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Łodzianka straciła 31 tys. zł, bo uwierzyła oszustom podszywającym się pod urzędników obiecujących... więcej

Część wystawy poświęcona jest kreacjom spod znaku domu mody Dior -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Dior już w Łodzi. Projekty światowego wizjonera mody zobaczysz w CMW

Marlena Kamińska / BPKSiT

Kreacje, biżuteria, buty, kapelusze marek: Dior, Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Givenchy dotarły... więcej

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Kontakt