Digital Workforce inwestuje w Łodzi. "Przynosimy nowe rodzaje cyfrowej wiedzy"

Wyjątkowy inwestor rozpoczyna działalność w Łodzi. Digital Workforce to fińska firma IT, która świadczy usługi w zakresie robotyzacji i automatyzacji procesów. W Łodzi dostarczy takich rozwiązań jednemu z największych pracodawców w sektorze outsourcingu.

Konferencja prasowa dot. łódzkiej działalności Digital Workforce

Jak podkreśla założyciel firmy, robotyzacja pozwoli skupić się pracownikom na najbardziej skomplikowanych zadaniach, czyniąc ich pracę bardziej wydajną, interesującą i bardziej kreatywną. Digital Workforce usprawnia działanie w dużych bankach, firmach ubezpieczeniowych i z dziedziny usług dla biznesu. To jeden z najszybciej rosnących sektorów branży IT. - To bardzo ciekawa firma, która tworzy oprogramowanie i myśli nad tym, żeby jeszcze ułatwić pracę osobom zatrudnionym w branży BPO. Digital Workforce wybrał Łódź dlatego, że mamy wyższe uczelnie i dobrze przygotowaną kadrę, co pozwala też mieć nadzieję, że pojawią się u nas kolejne podobne firmy - mówił wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki, podkreślając, że przedsiębiorstwo tworzy u nas nowe miejsca pracy.

Digital Workforce to młoda firma, ma dopiero 1,5 roku. Jest obecna w Skandynawii, rozwija się w Polsce - w Łodzi, gdzie zatrudnia obecnie 12 osób, ale w tym roku ma ich być 30, w przyszłym 60, a docelowo ma to być 120 pracowników. - Łódź rekomendowali nam nasi klienci - podkreślał założyciel firmy. Digital Workforce, założyła nowe biuro w Łodzi, aby wzmocnić zasięg środkowo-północnoeuropejski i rozszerzyć sieć specjalistów automatyzacji procesów w celu zaspokojenia rosnącego popytu na rynku.

Do tej pory Digital Workforce miała swoje biura w Helsinkach i Sztokholmie. W Łodzi firma poszukuje wykwalifikowanych i utalentowanych programistów oraz konsultantów. - Ponieważ RPA (Robotic Process Automation) jest dla nich obszarem zupełnie nowym, będziemy szkolić naszych ludzi, zapoznając ich z wiodącymi narzędziami i technologiami - zapowiada Mika Vainio-Mattila, jeden z założycieli Digital Workforce. Jak tłumaczy, wirtualna siła robocza składa się z robotników cyfrowych, robotów programistycznych, którzy zajmują się czasochłonnymi i nudnymi procedurami pracy z wiedzą komputerową. A im więcej organizacji nauczy się korzystać z cyfrowych pracowników, tym bardziej stają się one wydajne.

- Poprzez rozpoczęcie działalności w Łodzi jesteśmy w stanie lepiej służyć naszym klientom w regionie, takim jak Nordea, czyli największy bank w Skandynawii. Ogólnie widzimy, że Polska jest wielką szansą dla naszego biznesu, a ponieważ technologia RPA (Robotic Process Automation) stawia swoje pierwsze kroki, to wiele dużych organizacji wkrótce zacznie doceniać i wykorzystywać potencjał automatyzacji - podkreśla Mika Vainio-Mattila.

Robotic Process Automation jest jedną z wiodących technologii dla realizacji zadań opartych na wiedzy, gdyż automatyzacji procesów przyspiesza ich cyfrową transformację (cyfryzację). Wykorzystanie RPA szybko wzrastało w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wzrost ten ulega przyspieszeniu

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt