Urząd Miasta Łodzi

Druga wygrana ChKS

Po dwóch kolejkach w grupie A I ligi kobiet już tylko trzy zespoły mają na koncie komplet zwycięstw. W tym gonie są szczypiornistki ChKS Politechnika, które wygrały na wyjeździe z UKS Drwęca Novar Lubicz. Czwartej porażki w sezonie doznali natomiast piłkarze ręczni Politechniki Anilana. Zespół z ul. Sobolowej ma na koncie jedną wygraną i zajmuje przedostatnie miejsce w grupie B I ligi.

Panie z ChKS w swojej grupie są na pozycji trzeciej i mają taki sam dorobek co dwie ekipy płockiego SMS ZPRP. Po wygranej na własnym parkiecie 30:28 z KS AP Poznań łódzki beniaminek pojechał do Lubicza, gdzie zainkasował komplet punktów w starciu z Drwecą. Łodzianki już na przerwę schodziły z pięciopunktową przewagę (14:9), a po zmianie stron nie roztrwoniły tej zaliczki i wygrały mecz 27:23.

UKS Drwęca Novar Lubicz – ChKS PŁ Łódź 23:27 (9:14). Punkty dla ChKS PŁ: Gomółka 6, B. Walicka 4, Sobińska 3, Moskal 2, Kisiel 2, Pesel 2, Szmigielska 2, Murczk 1, Piątczak 1, K. Mularczyk 1, Sadowska 1, M. Walicka 1, Nyga 1.

W następnej kolejce 14 października w hali przy ul. Kosynierów Gdyńskich dojdzie do meczu na szczycie, w którym ChKS podejmie SMS ZPRP I Płock. Mecz rozpocznie się o godz. 17. Sześćdziesiąt minut później do walki o punkty przystąpią szczypiorniści Politechniki Anilana, którzy w szóstej kolejce grupy B I ligi podejmą piątą w tabeli Olimpię Medex Piekary Śląskie.

Olimpia zgromadziła do tej pory 9 pkt., a piętnasta w tabeli Politechnika Anilana – 3. W minionej serii spotkań łodzianie przegrali 20:36 (10:16) w Białej Podlaskiej z AZS AWF. Goście tylko przez kwadrans byli w stanie toczyć wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem. Później niewiadomą były już tylko rozmiary zwycięstwa gospodarzy, którzy są wiceliderem rozgrywek.

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt