Festiwal Cinergia pod skrzydłami Łódzkiego Centrum Wydarzeń

Stowarzyszenie Łódź Filmowa, czyli organizator 22. Forum Kina Europejskiego Cinergia podpisał z władzami miasta trzyletnią umowę na dofinansowanie festiwalu. Tegoroczna edycja otrzyma 600 tys. zł, czyli o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

 -  fot. Anita Andrzejczak / Cinergia

W poprzednich latach  festiwal współpracował z Wydziałem Kultury UMŁ i otrzymywał dofinansowanie w ramach programów i grantów. Dzięki umowie będzie współpracował z Łódzkim Centrum Wydarzeń. W kolejnych latach jego dofinansowanie wzrastać będzie o kolejne 200 tys. zł. - Forum Kina Europejskiego już na stałe zagościło na mapie kulturalnej miasta i centralnej Polski. Przeszło dwie dekady mamy okazję spotykać się z filmową ofertą, której na co dzień brakuje w multipleksach. Postanowiliśmy zatem wziąć ten festiwal pod skrzydła i umożliwić dalszy intensywny rozwój tej marki w przestrzeni naszego miasta - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Organizatorem Forum Kina Europejskiego Cinergia niezmiennie pozostaje Sławomir Fijałkowski, o którym prezydent Łodzi mówiła, że to człowiek, który nie tylko kocha kino i film, ale także Łódź.

- Wsparcie Łódzkiego Centrum Wydarzeń i miasta to możliwość realizowania planów i zapraszania wyjątkowych gości. ŁCW to jest bardzo duża, poważna instytucja, która ma na swoim koncie szereg ważnych wydarzeń kulturalnych tego miasta i dzięki już przetartym szlakom oraz kontaktom może udostępnić nam przestrzeń medialną, którą my wypełnimy treścią filmową - tłumaczy Sławomir Fijałkowski, pomysłodawca i producent festiwalu.

Tegoroczna edycja Forum Kina Europejskiego Cinergia rozpocznie się 23 listopada i potrwa do 2 grudnia. Za program odpowiedzialny będzie niezastąpiony duet: Krzysztof Spór i Anna Serdiukow, którzy przygotowali zeszłoroczną edycję. Organizatorzy chcą podjąć współpracę z innymi łódzkimi instytucjami filmowymi i kulturalnymi, m.in. Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Szkołą Filmową i Teatrem Wielkim. Trwają także rozmowy ze sponsorami, które pozwolą zamknąć budżet tegorocznej edycji. - Spodziewamy się, że dofinansowanie miasta stanowić będzie ok. 40 proc. całego budżetu imprezy - dodał Sławomir Fijałkowski. 

 

Polecane aktualności

 -  Stefan Brajter

Łódzki Łazik Marsjański podbija świat

Iza Urbańczyk i Monika Susik/ BPKSiT

Już we wrześniu studenci Politechniki Łódzkiej zaprezentują umiejętności swojego Łazika... więcej

Prezydent Łodzi życzyła lokatorom, by nowe mieszkanie okazało się dla nich wygodne i szczęśliwe -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Nowy dom dla mamy z dwójką chorych dzieci

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Szybka reakcja ze strony prezydent Hanny Zdanowskiej sprawiła, że mama z dwójką niepełnosprawnych... więcej

Nowe rondo turbinowe na skrzyżowaniu Konstantynowskiej i Juszczakiewicza -  fot. z arch. ZDiT

Ulica Konstantynowska zamknięta na weekend. Objazdy

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z awarią i podmyciem na placu budowy ŁSI na ul. Konstantynowskiej, ulica zostanie... więcej

Inaczej pojadą tramwaje linii 3, 11B, 45, 46 i T1 -  fot. z arch. UMŁ

W weekend remont torowiska przy targowisku Dolna. Tramwaje pojadą inaczej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od sobotniego poranka do poniedziałku remontowane będzie torowisku u zbiegu Zgierskiej i Dolnej.... więcej

Monitoring miejski -  archiwum UMŁ

Tysiące interwencji zgłoszonych przez operatorów monitoringu Straży Miejskiej

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

System monitoringu miejskiego na łódzkich ulicach działa od marca 2015 roku i cały czas się... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022