Urząd Miasta Łodzi

Festiwal Cinergia pod skrzydłami Łódzkiego Centrum Wydarzeń

Stowarzyszenie Łódź Filmowa, czyli organizator 22. Forum Kina Europejskiego Cinergia podpisał z władzami miasta trzyletnią umowę na dofinansowanie festiwalu. Tegoroczna edycja otrzyma 600 tys. zł, czyli o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

 -  fot. Anita Andrzejczak / Cinergia

W poprzednich latach  festiwal współpracował z Wydziałem Kultury UMŁ i otrzymywał dofinansowanie w ramach programów i grantów. Dzięki umowie będzie współpracował z Łódzkim Centrum Wydarzeń. W kolejnych latach jego dofinansowanie wzrastać będzie o kolejne 200 tys. zł. - Forum Kina Europejskiego już na stałe zagościło na mapie kulturalnej miasta i centralnej Polski. Przeszło dwie dekady mamy okazję spotykać się z filmową ofertą, której na co dzień brakuje w multipleksach. Postanowiliśmy zatem wziąć ten festiwal pod skrzydła i umożliwić dalszy intensywny rozwój tej marki w przestrzeni naszego miasta - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Organizatorem Forum Kina Europejskiego Cinergia niezmiennie pozostaje Sławomir Fijałkowski, o którym prezydent Łodzi mówiła, że to człowiek, który nie tylko kocha kino i film, ale także Łódź.

- Wsparcie Łódzkiego Centrum Wydarzeń i miasta to możliwość realizowania planów i zapraszania wyjątkowych gości. ŁCW to jest bardzo duża, poważna instytucja, która ma na swoim koncie szereg ważnych wydarzeń kulturalnych tego miasta i dzięki już przetartym szlakom oraz kontaktom może udostępnić nam przestrzeń medialną, którą my wypełnimy treścią filmową - tłumaczy Sławomir Fijałkowski, pomysłodawca i producent festiwalu.

Tegoroczna edycja Forum Kina Europejskiego Cinergia rozpocznie się 23 listopada i potrwa do 2 grudnia. Za program odpowiedzialny będzie niezastąpiony duet: Krzysztof Spór i Anna Serdiukow, którzy przygotowali zeszłoroczną edycję. Organizatorzy chcą podjąć współpracę z innymi łódzkimi instytucjami filmowymi i kulturalnymi, m.in. Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Szkołą Filmową i Teatrem Wielkim. Trwają także rozmowy ze sponsorami, które pozwolą zamknąć budżet tegorocznej edycji. - Spodziewamy się, że dofinansowanie miasta stanowić będzie ok. 40 proc. całego budżetu imprezy - dodał Sławomir Fijałkowski. 

 

Polecane aktualności

Projekt Expo to wielkie zwycięstwo

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego i Sekretarza Stanu Jerzego Kwiecińskiego stała się okazją do... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wręcza wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu oraz Jerzemu Kwiecińskiemu, Sekretarzowi Stanu z Ministerstwa Rozowju pamiątkę z Łodzi - Księgę Fabryk.

Nowoczesny transport, nowoczesne muzea. Umowy na dofinansowanie podpisane

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Wypięknieją dwa łódzkie muzea, a transport publiczny w Łodzi będzie nowoczesny. w Łodzi podpisano... więcej

 -  fot. Radosław Żydowicz

Miasto nagradza uczniowskie talenty

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W Dużej Sali Obrad UMŁ odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące II edycję programu „Mia100... więcej

Wystawa "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" -  fot. z arch. UMŁ

Ponad 10 tysięcy gości na wystawie "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu"

Michał Kędzierski / EC1

Uruchomioną 25 listopada 2017 r. wystawę "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" odwiedziło już ponad... więcej

Rozwiązania dla inteligentnych domów można obejrzeć w showroomie CBiA -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź wspiera małe firmy i nowoczesne technologie

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Już ponad 30 małych firm z obszaru nowych technologii powstało w Łodzi dzięki wsparciu Biura... więcej

Kalendarz
Kontakt