Granty na kulturę zostały rozdane. Sprawdź, kto otrzymał dotację i jakie projekty będą realizowane

Znamy już wyniki miejskiego konkursu na realizację zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Miasto rozdysponowało na ten cel 2 mln zł. Dofinansowanie otrzymały 44 projekty przedstawione przez organizacje pozarządowe.

Dofinansowanie otrzyma m.in. Letni Festiwal Filmowy "Polówka" -  fot. z arch. UMŁ
Dofinansowanie otrzyma m.in. Letni Festiwal Filmowy "Polówka" , fot. z arch. UMŁ

W tym roku wnioski złożyło o 20 organizacji pozarządowych więcej niż wcześniej. - Wybraliśmy projekty najciekawsze, najbardziej interesujące, małe i duże. A wśród nich projekty zapewniające dostępność oferty dla osób niepełnosprawnych. Otwartość kultury jest bowiem dla nas ważnym zobowiązaniem. Organizacje, które składały wnioski, spisały się w tym zakresie doskonale - podkreślał wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. 

O tym, kto otrzymał dofinansowanie, zadecydowała komisja. Wybrane projekty będą realizowane do 30 listopada 2016 roku. - Ważne było dla nas, żeby poszukiwać nowych organizacji i stowarzyszeń, które mają ciekawą ofertę, bo jest ich bardzo dużo. Wszystkie wybrane projekty będziemy wspierać promocyjnie. Będziemy o nich informować i nagłaśniać poprzez media - podkreślała dyrektor Wydziału Kultury UMŁ Dagmara Śmigielska.

Największe dofinansowanie otrzymają m.in.: Letnia Akademia Jazzu - Legendy Polskiego i Światowego Jazzu, Letni Festiwal Filmowy "Polówka" oraz 25-lecie Kościoła Środowisk Twórczych w Łodzi, Folkowe Inspiracje i Festiwal Teatralny "Perspektywy 2018". Dofinansowane zostaną również program Świetlice Artystyczne oraz Igrzyska Wolności 2018. Dotację otrzymają harcerze m.in. na  zadania związane z obchodami Roku Niepodległości. Niektóre z dofinansowanych działań będą bawić publiczność w przestrzeni miejskiej, jak na przykład "Rower do opowiadania bajek" przygotowany przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki - Ależ Gustawie! 

- Nasz projekt nawiązuje do tradycyjnego japońskiego teatru opowiadania bajek. Przedstawienie będzie realizowane na ramie roweru, gdzie aktor-animator umieści plansze, do których opowie bajkę - informują przedstawicielki Fundacji Ależ Gustawie! Projekt promuje zdrowy styl życia. Sztuki będą wystawiane w parkach, a po spektaklach będą organizowane warsztaty teatralne. Główny bohater projektu, mapet Berta, już dziś zagościł na konferencji prasowej. 

Niestety, pomimo szkoleń i spotkań oferowanych przez Wydział Kultury UMŁ, w tym roku również zdarzały się wnioski odrzucone ze względów formalnych. W niektórych formularzach zdarzały się pomyłki, także błędy rachunkowe albo dotyczące wkładu wolontaryjnego organizacji. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się Biuletynie Informacji Publicznej UMŁ.

Polecane aktualności

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi -  mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

Prezydent Łodzi zapowiedziała, że jeszcze wiosną rozpocznie się przebudowa Rokicińskiej -  fot. Piotr Wasiak / ZIM

Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Rokicińskiej

Piotr Wasiak / ZIM

Wybraliśmy wykonawcę ulicy Rokicińskiej. Jeszcze wiosną rozpoczną się prace. Ulica Rokicińska to... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska i marszałek Witold Stępień -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Mamy to! Zielone Expo dla Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W środę (21 marca) o godz. 7.34 dotarła do Łodzi dobra wiadomość z Australii, że Zgromadzenie Ogólne... więcej

Kontakt