Urząd Miasta Łodzi

KS Orzeł planuje budowę nowych boisk i strzelnicy

Miasto Łódź i Klub Sportowy Orzeł chcą kontynuować modernizację i rozbudowę obiektów sportowych przy ul. 6 Sierpnia. Jest szansa, że za kilka lat powstaną tam dwa nowe boiska piłkarskie i strzelnica sportowa.

dav

- Doszło do porozumienia i podpisania listu intencyjnego przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i prezesa Orła Edwarda Potoka. Chcielibyśmy, żeby Orzeł otrzymał długoletnią dzierżawę i wystąpimy do RM o jej przyznanie. Poza tym w miarę możliwości budżetowych chcielibyśmy ten teren sukcesywnie zagospodarowywać – poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Zdaniem Potoka wspomniana dzierżawa jest kluczem do realizacji planowanych inwestycji, które mają kosztować ok. 20 mln zł. Władze klubu są przekonane, że uda im się uzyskać finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

- Jesteśmy po rozmowach z tymi podmiotami, które wyraziły zainteresowanie naszymi planami. Pomogą nam, jeśli miasto wesprze nas dzierżawą na 29 lat – wyjaśnił Potok. Dodał, że modernizację i rozbudowę obiektu Orzeł chciałby rozpocząć w tym roku od instalacji oświetlenia wokół dwóch istniejących już małych boisk ze sztuczną nawierzchnią. W dalszej kolejności ma być przygotowany projekt strzelnicy.

- Docelowo chcemy wybudować dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie – sztuczne i naturalne – oraz oświetlić istniejące już płyty o wymiarach Orlika. To wystarczy sekcji piłkarskiej, która liczy dzisiaj ok. 120 zawodników. Mamy siedem zespołów uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez ŁZPN. Działa również sekcja strzelecka, dla której chcemy wybudować jedną z najładniejszych strzelnic w Polsce. Będzie to parterowy budynek o wymiarach 80 m x 60 m. Znajdzie się w nim ok. 90 stanowisk – wyjaśnił Potok.

Historia Klubu Sportowego Orzeł rozpoczęła się na początku lat 20-tych XX wieku. Od tego czasu pojawiło się w nim wielu wybitnych zawodników. - Orzeł ma piękne tradycje. Miał olimpijczyków, z Agnieszką Nagay na czele. Był też piłkarską kuźnią talentów. Ciekawostką jest fakt, że w czasie służby wojskowej grał tu m.in. Ernest Pohl. Intencją pani prezydent Zdanowskiej jest to, by takich klubów nie tracić z pola widzenia – podkreślił Kondraciuk.

Klub Sportowy Orzeł nie ma nic wspólnego z założonym w roku 2005 Klubem Żużlowym Orzeł. Swoje inwestycje KS Orzeł chce realizować na terenie znajdującym się pomiędzy budowanym przez miasto stadionem żużlowym i obiektami sportowymi Akademii Medycznej.

Polecane aktualności

Rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi -  fot. Andrzej Janecki / UMŁ

Cześć ich pamięci! Rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Andrzej Janecki / BPKSiT

Łodzianie wspomnieli tragiczne wydarzenia, które rozegrały się w styczniu 1945 r. Tuż przed... więcej

Remont kamienicy przy ul. Tuwima 46 potrwa do końca 2019 r. -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

4 kamienice i ul. Tuwima do remontu. Powstaną tu m.in. skwery, kawiarnie i plac zabaw

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Wkrótce rozpocznie się remont ul. Tuwima oraz 4 kamienic, w których powstaną komfortowe mieszkania,... więcej

Konferencja prasowa wiceprezydenta Tomasza Treli -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Dodatkowe pieniądze na zimową pomoc dla osób bezdomnych

Monika Pawlak / BRPiNM

Ponad 190 ciepłych posiłków wydano minionej nocy podczas kursu "Autobusu dla potrzebujących", a dwie... więcej

Szkolne prace remontowe kosztować będą od kilku do kilkuset tysięcy złotych. -  fot. CC0 license

W wakacje ponad sto remontów w szkołach i przedszkolach

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

197 tegorocznych drobnych inwestycji szkolnych i przedszkolnych kosztować będzie prawie 5,7 mln zł. więcej

Wizualizacja budynku po rewitalizacji -  mat. prasowe

Rewitalizacja zabytkowej szkoły Grohmana. Powstanie tu nowoczesny kompleks biurowo-mieszkalny

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycje firmy Royal Mill... więcej

Kalendarz
Kontakt