KS Orzeł planuje budowę nowych boisk i strzelnicy

Miasto Łódź i Klub Sportowy Orzeł chcą kontynuować modernizację i rozbudowę obiektów sportowych przy ul. 6 Sierpnia. Jest szansa, że za kilka lat powstaną tam dwa nowe boiska piłkarskie i strzelnica sportowa.

dav

- Doszło do porozumienia i podpisania listu intencyjnego przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i prezesa Orła Edwarda Potoka. Chcielibyśmy, żeby Orzeł otrzymał długoletnią dzierżawę i wystąpimy do RM o jej przyznanie. Poza tym w miarę możliwości budżetowych chcielibyśmy ten teren sukcesywnie zagospodarowywać – poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Zdaniem Potoka wspomniana dzierżawa jest kluczem do realizacji planowanych inwestycji, które mają kosztować ok. 20 mln zł. Władze klubu są przekonane, że uda im się uzyskać finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

- Jesteśmy po rozmowach z tymi podmiotami, które wyraziły zainteresowanie naszymi planami. Pomogą nam, jeśli miasto wesprze nas dzierżawą na 29 lat – wyjaśnił Potok. Dodał, że modernizację i rozbudowę obiektu Orzeł chciałby rozpocząć w tym roku od instalacji oświetlenia wokół dwóch istniejących już małych boisk ze sztuczną nawierzchnią. W dalszej kolejności ma być przygotowany projekt strzelnicy.

- Docelowo chcemy wybudować dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie – sztuczne i naturalne – oraz oświetlić istniejące już płyty o wymiarach Orlika. To wystarczy sekcji piłkarskiej, która liczy dzisiaj ok. 120 zawodników. Mamy siedem zespołów uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez ŁZPN. Działa również sekcja strzelecka, dla której chcemy wybudować jedną z najładniejszych strzelnic w Polsce. Będzie to parterowy budynek o wymiarach 80 m x 60 m. Znajdzie się w nim ok. 90 stanowisk – wyjaśnił Potok.

Historia Klubu Sportowego Orzeł rozpoczęła się na początku lat 20-tych XX wieku. Od tego czasu pojawiło się w nim wielu wybitnych zawodników. - Orzeł ma piękne tradycje. Miał olimpijczyków, z Agnieszką Nagay na czele. Był też piłkarską kuźnią talentów. Ciekawostką jest fakt, że w czasie służby wojskowej grał tu m.in. Ernest Pohl. Intencją pani prezydent Zdanowskiej jest to, by takich klubów nie tracić z pola widzenia – podkreślił Kondraciuk.

Klub Sportowy Orzeł nie ma nic wspólnego z założonym w roku 2005 Klubem Żużlowym Orzeł. Swoje inwestycje KS Orzeł chce realizować na terenie znajdującym się pomiędzy budowanym przez miasto stadionem żużlowym i obiektami sportowymi Akademii Medycznej.

Polecane aktualności

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Budujemy markę filmowej Łodzi -  fot. CC0 license

Łódź Miasto Filmu UNESCO z budżetem na realizację projektu

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto wyasygnowało kwotę 300 tys. złotych na okres do końca sierpnia tego roku na pierwszy etap... więcej

Centrum Medyczne im. dr L. Rydygiera -  fot. z arch. UMŁ

Kolejne remonty w szpitalu im. Rydygiera

Karolina Szamburska / BPKSiT

W Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera przy ul. Sterlinga 13 rozpoczyna się nowa inwestycja. Za... więcej

Zieleniec na ul. Drewnowskiej przy ul. Karskiego -  fot. UMŁ

Wiosenne nasadzenia w Łodzi. Oto miejsca, które niebawem zakwitną

Karolina Szamburska / BPKSiT

Nadejście wiosny to także zwiastun nowych kwiatów i drzew w mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej... więcej

Kontakt