"Łódź buduje dzielnice". Sprawdź, co zmienimy na Bałutach

W ramach projektu "Łódź buduje dzielnice" Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna rewitalizację pl. Piastowskiego znajdującego się między ulicami Lutomierską i Bazarową.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Plac Piastowski

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę placu. Powstaną nowe alejki, a nawierzchnie starych zostaną wymienione. Zamontowany będzie monitoring. Powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Przebudowane zostanie także boisko. - Cieszy się ono ogromną popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Chcemy, by było ogrodzone, miało bezpieczną nawierzchnię i było dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych – tłumaczy Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na placu pojawią się też nowe elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci, stoliki do gier szachowych i chińczyka. Obecne na placu drzewa i nasadzenia zostaną wypielęgnowane.

Woonerf na ul. Bazarowej

Uzupełnieniem inwestycji będzie przebudowa ul. Bazarowej na odcinku od ul. Rybnej do ul. Zachodniej oraz od ul. Lutomierskiej w kierunku północnym, która przybierze formę woonerfu. Przy ulicy pojawią się nowe chodniki i miejsca parkingowe. - Mamy na uwadze, że znajduje się tu placówka zdrowia, więc jest duże zapotrzebowanie na miejsca postojowe. To wszystko zostanie ujęte w projekcie inwestycji - zapowiada Magdalena Korycka-Korzeniowska, architekt ZIM.

Wszystkie prace Zarządu Inwestycji Miejskich zintegrowane będą z przebudową placu. Planowane zakończenie obu inwestycji to koniec bieżącego roku.

Przypominamy, że trwa pierwsza tura spotkań z mieszkańcami, które dotyczą prac remontowych i rewitalizacyjnych w ramach programu "Łódź buduje dzielnice". Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 91 przy ul. Kasprzaka 45 na Polesiu.  

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się czym jest program "Łódź buduje dzielnice" i jakie projekty realizowane będą w okolicy. To także okazja do zgłoszenie uwag do projektów oraz dyskusji na temat innych inwestycji, które warto w danej dzielnicy zrealizować w przyszłości. - Jest to dla nas okazja, aby zachęcić mieszkańców do spojrzenia na mapę osiedla, ich rejonu i spróbować wyspecyfikować miejsca, które ich zdaniem wymagają dodatkowych inwestycji. Chcemy to robić w sposób komplementarny. Patrząc na konkretne miejsca, zastanawiamy się, jak je poprawić pod względem funkcjonalności i różnych potrzeb mieszkańców - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Powiązane linki

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt