Urząd Miasta Łodzi

Masz kulturalny pomysł? Zdobądź pieniądze na realizację

Wiesz jak kulturalnie ożywić miasto? Zgłoś się, bo Łódzkie Centrum Wydarzeń w ramach programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych.

"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń wesprze łodzian, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne ożywienie miasta. W ramach uruchomionego programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych. Jakich? Spektrum jest szerokie. Pieniądze można wykorzystać np. na organizację koncertów, happeningów, spektakli czy wydarzeń plenerowych o charakterze kulturalnym.

"Kultugranty" to projekt, którego celem jest wsparcie inicjatyw kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych na terenie Łodzi. - Program wsparcia to odpowiedź na wyjątkową kreatywność łodzian w zakresie kultury. W mieście powstaje wiele interesujących inicjatyw, z których nie wszystkie miały szansę na realizację przy udziale środków publicznych. Szczególnie dotyczy to oddolnych inicjatyw, niekoniecznie powstających w ramach instytucji czy stowarzyszeń - mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ. - Miasto chce dać w ten sposób szansę na poszerzenie oferty kulturalnej w mieście - zachęca.

W puli jest 60 tys. zł. Jeden laureat dostanie na realizację pomysłu maksymalnie 20 tys. zł. Liczba projektów zrealizowanych w ramach programu nie jest więc ograniczona. - Wszystko zależy od jakości wniosków, które dostaniemy - tłumaczy Iza Zbonikowska, dyrektor ŁCW. - Dofinansowane zostaną najwyżej ocenione projekty, do wyczerpania puli środków w danej edycji. Może się okazać, że uznanie komisji zdobędą trzy projekty, z których każdy wyceniony jest na 20 tys. zł, albo kilka czy kilkanaście ciekawych projektów o niższej wartości. Wnioski oceni czteroosobowa komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska kultury - tłumaczy.

Wnioski mogą składać nie tylko fundacje i stowarzyszenia, ale również kreatywni ludzie, za którymi nie stoją żadne organizacje. - Liczy się przede wszystkim dobrze napisany projekt. Ważnym założeniem "Kultugrantów" jest brak ograniczeń co do wieku czy wykształcenia - podkreśla Zbonikowska.

Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej ŁCW. Wnioski należy składać w formie papierowej oraz elektronicznej do 17 marca do godz. 10.00.

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt