Urząd Miasta Łodzi

Masz kulturalny pomysł? Zdobądź pieniądze na realizację

Wiesz jak kulturalnie ożywić miasto? Zgłoś się, bo Łódzkie Centrum Wydarzeń w ramach programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych.

"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń wesprze łodzian, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne ożywienie miasta. W ramach uruchomionego programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych. Jakich? Spektrum jest szerokie. Pieniądze można wykorzystać np. na organizację koncertów, happeningów, spektakli czy wydarzeń plenerowych o charakterze kulturalnym.

"Kultugranty" to projekt, którego celem jest wsparcie inicjatyw kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych na terenie Łodzi. - Program wsparcia to odpowiedź na wyjątkową kreatywność łodzian w zakresie kultury. W mieście powstaje wiele interesujących inicjatyw, z których nie wszystkie miały szansę na realizację przy udziale środków publicznych. Szczególnie dotyczy to oddolnych inicjatyw, niekoniecznie powstających w ramach instytucji czy stowarzyszeń - mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ. - Miasto chce dać w ten sposób szansę na poszerzenie oferty kulturalnej w mieście - zachęca.

W puli jest 60 tys. zł. Jeden laureat dostanie na realizację pomysłu maksymalnie 20 tys. zł. Liczba projektów zrealizowanych w ramach programu nie jest więc ograniczona. - Wszystko zależy od jakości wniosków, które dostaniemy - tłumaczy Iza Zbonikowska, dyrektor ŁCW. - Dofinansowane zostaną najwyżej ocenione projekty, do wyczerpania puli środków w danej edycji. Może się okazać, że uznanie komisji zdobędą trzy projekty, z których każdy wyceniony jest na 20 tys. zł, albo kilka czy kilkanaście ciekawych projektów o niższej wartości. Wnioski oceni czteroosobowa komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska kultury - tłumaczy.

Wnioski mogą składać nie tylko fundacje i stowarzyszenia, ale również kreatywni ludzie, za którymi nie stoją żadne organizacje. - Liczy się przede wszystkim dobrze napisany projekt. Ważnym założeniem "Kultugrantów" jest brak ograniczeń co do wieku czy wykształcenia - podkreśla Zbonikowska.

Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej ŁCW. Wnioski należy składać w formie papierowej oraz elektronicznej do 17 marca do godz. 10.00.

Polecane aktualności

Ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” w hali maszyn EC1 w Łodzi  -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od piątku w Łodzi "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu"

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W hali maszyn EC1 w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy... więcej

Rewitalizacja placu Piastowskiego -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja placu Piastowskiego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Trwa rewitalizacja placu Piastowskiego. Już niedługo pojawią się na nim nowe alejki, ławki, atrakcje... więcej

Konferencja prasowa dot. opłat komunalnych -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Rok 2018 bez podwyżek opłat komunalnych w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że kolejny rok z rzędu nie będzie podwyżek opłat... więcej

Laureaci  -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Poznaj laureatów Stypendiów Miasta Łodzi oraz programu "Młodzi w Łodzi"

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W Teatrze Nowym odbyła się gala wręczenia Stypendiów Miasta Łodzi oraz nagród pracodawców w... więcej

W 2017 r.  najczęściej był wypożyczany rower o numerze 89669. Łodzianie skorzystali z niego aż 1742 razy -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżamy się do końca bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego, który umocnił się na pozycji... więcej

Kalendarz
Kontakt