Masz kulturalny pomysł? Zdobądź pieniądze na realizację

Wiesz jak kulturalnie ożywić miasto? Zgłoś się, bo Łódzkie Centrum Wydarzeń w ramach programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych.

"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
"Kulturgranty" wesprą inicjatywy kulturalne, artystycznye i rozrywkowe , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń wesprze łodzian, którzy mają ciekawe pomysły na kulturalne ożywienie miasta. W ramach uruchomionego programu "Kultugranty" dofinansuje najlepsze projekty wydarzeń kulturalnych. Jakich? Spektrum jest szerokie. Pieniądze można wykorzystać np. na organizację koncertów, happeningów, spektakli czy wydarzeń plenerowych o charakterze kulturalnym.

"Kultugranty" to projekt, którego celem jest wsparcie inicjatyw kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych na terenie Łodzi. - Program wsparcia to odpowiedź na wyjątkową kreatywność łodzian w zakresie kultury. W mieście powstaje wiele interesujących inicjatyw, z których nie wszystkie miały szansę na realizację przy udziale środków publicznych. Szczególnie dotyczy to oddolnych inicjatyw, niekoniecznie powstających w ramach instytucji czy stowarzyszeń - mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ. - Miasto chce dać w ten sposób szansę na poszerzenie oferty kulturalnej w mieście - zachęca.

W puli jest 60 tys. zł. Jeden laureat dostanie na realizację pomysłu maksymalnie 20 tys. zł. Liczba projektów zrealizowanych w ramach programu nie jest więc ograniczona. - Wszystko zależy od jakości wniosków, które dostaniemy - tłumaczy Iza Zbonikowska, dyrektor ŁCW. - Dofinansowane zostaną najwyżej ocenione projekty, do wyczerpania puli środków w danej edycji. Może się okazać, że uznanie komisji zdobędą trzy projekty, z których każdy wyceniony jest na 20 tys. zł, albo kilka czy kilkanaście ciekawych projektów o niższej wartości. Wnioski oceni czteroosobowa komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska kultury - tłumaczy.

Wnioski mogą składać nie tylko fundacje i stowarzyszenia, ale również kreatywni ludzie, za którymi nie stoją żadne organizacje. - Liczy się przede wszystkim dobrze napisany projekt. Ważnym założeniem "Kultugrantów" jest brak ograniczeń co do wieku czy wykształcenia - podkreśla Zbonikowska.

Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej ŁCW. Wnioski należy składać w formie papierowej oraz elektronicznej do 17 marca do godz. 10.00.

Polecane aktualności

Łódzka deklaracja miast

Andrzej Janecki / BPKSiT

Szesnaście miast podpisało w pałacu Poznańskich „Deklarację Miast Józefa Piłsudskiego”. Było to... więcej

Do Łodzi, na Piotrkowską zawitała kolejna znana marka Folk Star– sklep propagujący ludowe wzornictwo z całej Polski, rękodzieło artystyczne i pamiątki wzorowane na motywach folklorystycznych. -  fot. Sebastian Glapiński

Piotrkowska na ludowo – kreatywnie błysnął Folk Star

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Do Łodzi, na Piotrkowską zawitała kolejna znana marka Folk Star– sklep propagujący ludowe wzornictwo... więcej

Festiwal światła -  archiwum UMŁ

Muzyczna odsłona festiwalu światła

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczna edycja Light.Move.Festival, która potrwa od 29 września do 1 października zaskoczy nie... więcej

Weekend z Budżetem Obywatelskim. Zagraj w grę miejską, przyjdź na piknik, zagłosuj przed meczem!

Marlena Kamińska / Marcin Durasik

Wielbiciele biegów na orientację mogą wygrać pobyt w Zakopanem. Łódzcy kibice piłkarscy... więcej

Odbierają Łodziankę

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Zakończyły się prace przy budowie nowego ośrodka treningowego na Łodziance przy ul. Małachowskiego.... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022