Urząd Miasta Łodzi

Miasto wsparło młodych szczypiornistów

Na przełomie lutego i marca 2018 odbędą się w Katarze szkolne mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polskę na tej imprezie mają reprezentować zawodnicy UKS Anilana, uczący się w łódzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd do Kataru. Władze Łodzi na ten cel przeznaczyły 30 tys. zł.

Czek na taką kwotę prezydent Hanna Zdanowska przekazała w środę przedstawicielom klubu. Zrobiła to w hali przy ul. Sobolowej 1, w której pojawiła się w trakcie treningu utalentowanych szczypiornistów.  

- Przyjechaliśmy z prezentem mikołajkowym. Do jego wręczenia przekonała mnie fantastyczna postawa młodych ludzi, którzy nie tylko zdobywają szlify i świetnie walczą na arenie sportowej, ale również zamarzyli sobie i postanowili pokazać Łódź na arenie międzynarodowej. Z rodzinami zaangażowali się w zbieranie pieniędzy na ten wyjazd, więc przynosimy też naszą cegiełkę. Jest na czym budować. Mam nadzieję, że te pieniądze ułatwią wyjazd do Kataru i jestem przekonana, że na pewno będzie to świetna promocja wizerunkowa Łodzi – powiedziała Zdanowska.

Czek na 30 tys. zł odebrał z jej rąk wiceprezes UKS Anilana Marek Żuk, który podkreślił, że taka kwota znacząco pomoże zrealizować cel, jakim jest udział w Isf World Schools Championship Handball 2018. – To dopiero 1/3 potrzebnych środków. Wierzę jednak, że dzięki operatywności rodziców i klubu uda się ten wyjazd sfinalizować – powiedział Żuk.

Oprócz przekazania 30 tys. zł miasto pośredniczy też w kontaktach klubu z łódzkimi przedsiębiorcami, którzy mogliby finansowo wesprzeć wyjazd młodych szczypiornistów. Klub ma również ministerialną zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Będzie ona prowadzona od 15 listopada 2017 do 31 stycznia 2018. Puszki na datki będą dostępne w: sklepie SPAR (ul. Jurczyńskiego 30), sklepie Beczka (ul. Mała 7), sklepie Zoo (ul. Lermontowa 7), sklepie   spożywczym przy ul. Tarnowskiej 3a, barze Jaś i Małgosia (ul. Dąbrowskiego 247/249), fitnes clubie Mrs.Sporty (ul. ks. Wujaka 5), firmie Bosch (ul. Lodowa), IX LO (ul. Paderewskiego 24), Gimnazjum nr 14 (al. I Dywizji 16/18), ZSP nr 10 (ul. Strykowska 10/18) i UKS Anilana (ul. Sobolowa 1). Kwestować też będą zawodnicy i ich rodzice.

Prawo do udziału w szkolnych mistrzostwach świata młodzi gracze Anilany wywalczyli sobie wygrywając tegoroczną Gimnazjadę. Bronili na niej barw łódzkiego Gimnazjum nr 35. Po wakacjach zespół w komplecie przeniósł się do ZSP 10. Szesnastu zawodników biorących udział w Gimnazjadzie ma teraz pojechać do Kataru, ale w turnieju będzie mogło zagrać tylko 14. Prawo udziału w turnieju mają mistrzowie kraju danej kategorii wiekowej, reprezentujący jedną szkołę. 

- W tej chwili udział w mistrzostwach zgłosiło 21 reprezentacji z całego świata. Niedługo będzie losowanie, po którym dowiemy się, z kim będziemy grać w grupie i później. Z tego co wiemy, jest tam zazwyczaj cała Skandynawia, była Jugosławia i Niemcy. My jedziemy tam jako jedyna drużyna z naszego kraju i mamy nadzieję, że nie przyniesiemy wstydu miastu i Polsce. Trzynaście lat temu ekipa z tej samej łódzkiej szkoły, oparta o zawodników Anilany i ChKS, zdobyła mistrzostwo świata. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się podobnie cieszyć – zakończył Żuk.

Dofinansowanie wyjazdu do Kataru nie jest jedynym, na jakie mogli w tym roku liczyć szczypiorniści UKS Anilana. Klub z ul. Sobolowej otrzymał tez 141 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 30 tys. zł na wymianę oświetlenia w hali.

Polecane aktualności

Kamienica przy ul. Małej 6 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

13 nowych zabytków w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

13 kolejnych obiektów trafiło do ewidencji zabytków w Łodzi. Wśród nich ukryty cmentarz, część... więcej

Jacek Federowicz spotkał się również z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jacek Fedorowicz odsłonił swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Sław

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Znakomity aktor, reżyser, satyryk, malarz i grafik Jacek Fedorowicz 13 grudnia, o godz. 13 odsłonił... więcej

Kończy się I etap remontu "Szuflandii" -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Kończy się I etap remontu "Szuflandii"

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Trwają prace remontowe w słynnej "Szuflandii", czyli zabytkowej willi przy ul. Wólczańskiej 17.... więcej

Podsumowanie inicjatywy "Most Pokoleń" -  fot. Karolina Szamburska / UMŁ

Łódzki superbohater w komiksie o stanie wojennym

Karolina Szamburska / BPKSiT

W rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego podsumowana została inicjatywa "Most Pokoleń"... więcej

Pozytywnie odbierane są informacje umieszczane na wiatach, szczególnie nowe schematy tras komunikacji miejskiej -  fot. z arch. UMŁ

Łodzianie zadowoleni ze zmian w informacji pasażerskiej MPK

Marlena Kamińska / BPKSiT

1546 osób z 3301, które wzięły udział w badaniu ankietowym, uważa, że nowe komunikaty głosowe w... więcej

Kalendarz
Kontakt