Miasto wsparło młodych szczypiornistów

Na przełomie lutego i marca 2018 odbędą się w Katarze szkolne mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polskę na tej imprezie mają reprezentować zawodnicy UKS Anilana, uczący się w łódzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd do Kataru. Władze Łodzi na ten cel przeznaczyły 30 tys. zł.

Czek na taką kwotę prezydent Hanna Zdanowska przekazała w środę przedstawicielom klubu. Zrobiła to w hali przy ul. Sobolowej 1, w której pojawiła się w trakcie treningu utalentowanych szczypiornistów.  

- Przyjechaliśmy z prezentem mikołajkowym. Do jego wręczenia przekonała mnie fantastyczna postawa młodych ludzi, którzy nie tylko zdobywają szlify i świetnie walczą na arenie sportowej, ale również zamarzyli sobie i postanowili pokazać Łódź na arenie międzynarodowej. Z rodzinami zaangażowali się w zbieranie pieniędzy na ten wyjazd, więc przynosimy też naszą cegiełkę. Jest na czym budować. Mam nadzieję, że te pieniądze ułatwią wyjazd do Kataru i jestem przekonana, że na pewno będzie to świetna promocja wizerunkowa Łodzi – powiedziała Zdanowska.

Czek na 30 tys. zł odebrał z jej rąk wiceprezes UKS Anilana Marek Żuk, który podkreślił, że taka kwota znacząco pomoże zrealizować cel, jakim jest udział w Isf World Schools Championship Handball 2018. – To dopiero 1/3 potrzebnych środków. Wierzę jednak, że dzięki operatywności rodziców i klubu uda się ten wyjazd sfinalizować – powiedział Żuk.

Oprócz przekazania 30 tys. zł miasto pośredniczy też w kontaktach klubu z łódzkimi przedsiębiorcami, którzy mogliby finansowo wesprzeć wyjazd młodych szczypiornistów. Klub ma również ministerialną zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Będzie ona prowadzona od 15 listopada 2017 do 31 stycznia 2018. Puszki na datki będą dostępne w: sklepie SPAR (ul. Jurczyńskiego 30), sklepie Beczka (ul. Mała 7), sklepie Zoo (ul. Lermontowa 7), sklepie   spożywczym przy ul. Tarnowskiej 3a, barze Jaś i Małgosia (ul. Dąbrowskiego 247/249), fitnes clubie Mrs.Sporty (ul. ks. Wujaka 5), firmie Bosch (ul. Lodowa), IX LO (ul. Paderewskiego 24), Gimnazjum nr 14 (al. I Dywizji 16/18), ZSP nr 10 (ul. Strykowska 10/18) i UKS Anilana (ul. Sobolowa 1). Kwestować też będą zawodnicy i ich rodzice.

Prawo do udziału w szkolnych mistrzostwach świata młodzi gracze Anilany wywalczyli sobie wygrywając tegoroczną Gimnazjadę. Bronili na niej barw łódzkiego Gimnazjum nr 35. Po wakacjach zespół w komplecie przeniósł się do ZSP 10. Szesnastu zawodników biorących udział w Gimnazjadzie ma teraz pojechać do Kataru, ale w turnieju będzie mogło zagrać tylko 14. Prawo udziału w turnieju mają mistrzowie kraju danej kategorii wiekowej, reprezentujący jedną szkołę. 

- W tej chwili udział w mistrzostwach zgłosiło 21 reprezentacji z całego świata. Niedługo będzie losowanie, po którym dowiemy się, z kim będziemy grać w grupie i później. Z tego co wiemy, jest tam zazwyczaj cała Skandynawia, była Jugosławia i Niemcy. My jedziemy tam jako jedyna drużyna z naszego kraju i mamy nadzieję, że nie przyniesiemy wstydu miastu i Polsce. Trzynaście lat temu ekipa z tej samej łódzkiej szkoły, oparta o zawodników Anilany i ChKS, zdobyła mistrzostwo świata. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się podobnie cieszyć – zakończył Żuk.

Dofinansowanie wyjazdu do Kataru nie jest jedynym, na jakie mogli w tym roku liczyć szczypiorniści UKS Anilana. Klub z ul. Sobolowej otrzymał tez 141 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 30 tys. zł na wymianę oświetlenia w hali.

Polecane aktualności

Róisín Murphy główną gwiazdą 595. Urodzin Łodzi - mat. prasowe

Róisín Murphy główną gwiazdą 595. Urodzin Łodzi

Informacja prasowa ŁCW

Irlandzka wokalistka, współzałożycielka zespołu Moloko wystąpi w Łodzi 29 lipca podczas 595. Urodzin... więcej

Zbliża się nowy okres przyjmowania wniosków o świadczenia wychowawcze i rodzinne, czyli m.in. 500+ oraz świadczenie "Dobry start 300+" - fot. CC0 license

Wnioski na świadczenia 500+ i 300+ najlepiej złożyć elektronicznie

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zbliża się nowy okres przyjmowania wniosków o świadczenia wychowawcze i rodzinne, czyli m.in. 500+... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska oraz wiceprezydent Tomasz Trela wręczyli najzdolniejszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

"Po tym trudnym roku pracy przychodzi czas odpoczynku". Miejskie zakończenie roku szkolnego

Karolina Szamburska / BPKSiT

W szkołach zadzwoniły dziś ostatnie dzwonki zwiastując rozpoczynające się wakacje. Prezydent Łodzi... więcej

Czekają nas koncerty najpopularniejszych artystów nie tylko z Polski - fot. z arch. UMŁ

Poznaj muzyczne gwiazdy Urodzin Łodzi 2018

Informacja prasowa ŁCW

595. Urodziny Łodzi będą prawdziwym świętem muzyki. 28 i 29 lipca 2018 r. na scenie na Placu... więcej

Tramwajowa Linia Turystyczna to jedna z atrakcji letniego zwiedzania Łodzi - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Piesze Metro, Tramwajowa Linia Turystyczna i Kino w tramwaju. Oto atrakcje uprzyjemniające zwiedzanie Łodzi

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Przy planowaniu wycieczek po Łodzi zachęcamy do korzystania z przelicznika, który ułatwi określenie... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.