Urząd Miasta Łodzi

Miasto wsparło młodych szczypiornistów

Na przełomie lutego i marca 2018 odbędą się w Katarze szkolne mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polskę na tej imprezie mają reprezentować zawodnicy UKS Anilana, uczący się w łódzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd do Kataru. Władze Łodzi na ten cel przeznaczyły 30 tys. zł.

Czek na taką kwotę prezydent Hanna Zdanowska przekazała w środę przedstawicielom klubu. Zrobiła to w hali przy ul. Sobolowej 1, w której pojawiła się w trakcie treningu utalentowanych szczypiornistów.  

- Przyjechaliśmy z prezentem mikołajkowym. Do jego wręczenia przekonała mnie fantastyczna postawa młodych ludzi, którzy nie tylko zdobywają szlify i świetnie walczą na arenie sportowej, ale również zamarzyli sobie i postanowili pokazać Łódź na arenie międzynarodowej. Z rodzinami zaangażowali się w zbieranie pieniędzy na ten wyjazd, więc przynosimy też naszą cegiełkę. Jest na czym budować. Mam nadzieję, że te pieniądze ułatwią wyjazd do Kataru i jestem przekonana, że na pewno będzie to świetna promocja wizerunkowa Łodzi – powiedziała Zdanowska.

Czek na 30 tys. zł odebrał z jej rąk wiceprezes UKS Anilana Marek Żuk, który podkreślił, że taka kwota znacząco pomoże zrealizować cel, jakim jest udział w Isf World Schools Championship Handball 2018. – To dopiero 1/3 potrzebnych środków. Wierzę jednak, że dzięki operatywności rodziców i klubu uda się ten wyjazd sfinalizować – powiedział Żuk.

Oprócz przekazania 30 tys. zł miasto pośredniczy też w kontaktach klubu z łódzkimi przedsiębiorcami, którzy mogliby finansowo wesprzeć wyjazd młodych szczypiornistów. Klub ma również ministerialną zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Będzie ona prowadzona od 15 listopada 2017 do 31 stycznia 2018. Puszki na datki będą dostępne w: sklepie SPAR (ul. Jurczyńskiego 30), sklepie Beczka (ul. Mała 7), sklepie Zoo (ul. Lermontowa 7), sklepie   spożywczym przy ul. Tarnowskiej 3a, barze Jaś i Małgosia (ul. Dąbrowskiego 247/249), fitnes clubie Mrs.Sporty (ul. ks. Wujaka 5), firmie Bosch (ul. Lodowa), IX LO (ul. Paderewskiego 24), Gimnazjum nr 14 (al. I Dywizji 16/18), ZSP nr 10 (ul. Strykowska 10/18) i UKS Anilana (ul. Sobolowa 1). Kwestować też będą zawodnicy i ich rodzice.

Prawo do udziału w szkolnych mistrzostwach świata młodzi gracze Anilany wywalczyli sobie wygrywając tegoroczną Gimnazjadę. Bronili na niej barw łódzkiego Gimnazjum nr 35. Po wakacjach zespół w komplecie przeniósł się do ZSP 10. Szesnastu zawodników biorących udział w Gimnazjadzie ma teraz pojechać do Kataru, ale w turnieju będzie mogło zagrać tylko 14. Prawo udziału w turnieju mają mistrzowie kraju danej kategorii wiekowej, reprezentujący jedną szkołę. 

- W tej chwili udział w mistrzostwach zgłosiło 21 reprezentacji z całego świata. Niedługo będzie losowanie, po którym dowiemy się, z kim będziemy grać w grupie i później. Z tego co wiemy, jest tam zazwyczaj cała Skandynawia, była Jugosławia i Niemcy. My jedziemy tam jako jedyna drużyna z naszego kraju i mamy nadzieję, że nie przyniesiemy wstydu miastu i Polsce. Trzynaście lat temu ekipa z tej samej łódzkiej szkoły, oparta o zawodników Anilany i ChKS, zdobyła mistrzostwo świata. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się podobnie cieszyć – zakończył Żuk.

Dofinansowanie wyjazdu do Kataru nie jest jedynym, na jakie mogli w tym roku liczyć szczypiorniści UKS Anilana. Klub z ul. Sobolowej otrzymał tez 141 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 30 tys. zł na wymianę oświetlenia w hali.

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt