Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi. Sprawdź, co będzie się działo

W sobotę, 11 listopada główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w łódzkiej archikatedrze. O godz. 10 odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny, a następnie zostaną złożone kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Planowana jest również defilada kompanii honorowych.

Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi - fot. Andrzej Janecki / UMŁ
Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi , fot. Andrzej Janecki / UMŁ

Po zakończeniu defilady na uczestników uroczystości będą czekały zabytkowe tramwaje, które zawiozą ich na Piknik Niepodległościowy do Manufaktury. Już po raz siódmy będzie można podziwiać historię oręża polskiego na Rynku Włókniarek. Odbędą się tam pokazy walk rycerskich z okresu wczesnego średniowiecza, jak i z czasów bitwy pod Grunwaldem. Od godziny 11 swoje stoiska będą prezentowały jednostki wojskowe, policja i militarne grupy rekonstrukcyjne. Będzie można również zobaczyć rekonstrukcję ochotniczego zaciągu do Wojska Polskiego w 1918 roku. Rekruci zostaną zważeni i zmierzeni oraz otrzymają książeczkę wojskową wzorowaną na oryginałach z tamtego czasu. Około godziny 13 na plac Manufaktury wjedzie uroczyście Marszałek Piłsudski powitany przez łódzkie władze.

 • Zapraszamy również na turniej strzelecki o puchar Prezydenta Miasta Łodzi z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody odbędą się 11 listopada na strzelnicy KS "Społem" przy ul. Północnej 36. Turniej ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział osoby od 12 roku życia. Zgłoszenia można dokonać w dniu zawodów od godz.  9.00 do 13.00.
 • W sobotę odbędzie się również "Manifestacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada", której uczestnicy przejdą ul. Piotrkowską spod archikatedry do ul. Traugutta, a tamtędy na skwer im. Związku Strzeleckiego "Strzelec".
 • 11 listopada odbędzie się też marsz "Łódź Niepodległości" organizowany na trasie: pasaż Schillera - Piotrkowska - pl. Wolności.
 • O godz. 11.11 na placu przy Atlas Arenie rozpocznie się 4. Łódzki Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Metę wyznaczono na płycie piłkarskiego boiska przy al. Unii Lubelskiej 2, na wysokości sektora VIP.
 • Wspólne z Bajkową Łodzią obchody Narodowego Święta Niepodległości - zapraszamy do rodzinnej zabawy.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Nowe place zabaw są kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze. Tak budżet obywatelskie zmienia Bałuty

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze na śmieci. Mieszkańcy osiedli niezależnie od wieku mają... więcej

Przykładem modernizacji może być ul. Ciołkowskiego, gdzie będzie nowa nawierzchnia, chodniki, nowe miejsca postojowe, a także zieleń - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

12 mln zł na drogi i chodniki w dzielnicy Górna. Sprawdź, co i gdzie się zmieni

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto przeznacza dodatkowe 36 mln zł na remonty chodników i utwardzanie dróg gruntowych w czterech... więcej

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi - mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Kontakt