Urząd Miasta Łodzi

Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi. Sprawdź, co będzie się działo

W sobotę, 11 listopada główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w łódzkiej archikatedrze. O godz. 10 odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny, a następnie zostaną złożone kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Planowana jest również defilada kompanii honorowych.

Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi - fot. Andrzej Janecki / UMŁ
Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi , fot. Andrzej Janecki / UMŁ

Po zakończeniu defilady na uczestników uroczystości będą czekały zabytkowe tramwaje, które zawiozą ich na Piknik Niepodległościowy do Manufaktury. Już po raz siódmy będzie można podziwiać historię oręża polskiego na Rynku Włókniarek. Odbędą się tam pokazy walk rycerskich z okresu wczesnego średniowiecza, jak i z czasów bitwy pod Grunwaldem. Od godziny 11 swoje stoiska będą prezentowały jednostki wojskowe, policja i militarne grupy rekonstrukcyjne. Będzie można również zobaczyć rekonstrukcję ochotniczego zaciągu do Wojska Polskiego w 1918 roku. Rekruci zostaną zważeni i zmierzeni oraz otrzymają książeczkę wojskową wzorowaną na oryginałach z tamtego czasu. Około godziny 13 na plac Manufaktury wjedzie uroczyście Marszałek Piłsudski powitany przez łódzkie władze.

 • Zapraszamy również na turniej strzelecki o puchar Prezydenta Miasta Łodzi z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody odbędą się 11 listopada na strzelnicy KS "Społem" przy ul. Północnej 36. Turniej ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział osoby od 12 roku życia. Zgłoszenia można dokonać w dniu zawodów od godz.  9.00 do 13.00.
 • W sobotę odbędzie się również "Manifestacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada", której uczestnicy przejdą ul. Piotrkowską spod archikatedry do ul. Traugutta, a tamtędy na skwer im. Związku Strzeleckiego "Strzelec".
 • 11 listopada odbędzie się też marsz "Łódź Niepodległości" organizowany na trasie: pasaż Schillera - Piotrkowska - pl. Wolności.
 • O godz. 11.11 na placu przy Atlas Arenie rozpocznie się 4. Łódzki Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Metę wyznaczono na płycie piłkarskiego boiska przy al. Unii Lubelskiej 2, na wysokości sektora VIP.
 • Wspólne z Bajkową Łodzią obchody Narodowego Święta Niepodległości - zapraszamy do rodzinnej zabawy.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Bieg Ulicą Piotrkowską 2017 - fot. z arch. org.

Ruszyły zapisy na Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2018

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Od wtorku, 16 stycznia można zapisywać się do udziału w 16. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zebrała do puszki ponad 22 tysiące złotych oraz biżuterię - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Rekordowy 26. Finał WOŚP w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Podczas 26. Finału WOŚP łodzianie wrzucili do puszek wolontariuszy ponad 750 tysięcy zł. To blisko... więcej

Najemcy mieszkań w budynkach wybudowanych przed 1 stycznia 1946 r., wykupią lokal aż z 90-procentową bonifikatą - fot. z arch. UMŁ

Wykup mieszkanie komunalne z wyższą bonifikatą

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Od 17 stycznia można składać wnioski na wykup mieszkań komunalnych z nowymi, wyższymi bonifikatami,... więcej

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego - mat. ZIM

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego. Będą nowe chodniki, parkingi i więcej zieleni

Piotr Wasiak / ZIM

Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowe parkingi oraz dwa ronda. To wszystko powstaje na ulicy... więcej

Zespół, który przygotował program Zielone Polesie - mat. UMŁ

Zielone Polesie najlepszą Ideą w Polsce

Aleksandra Hac / BRPiNM

Zielone Polesie to nowatorski program zazielenienia Starego Polesia obejmujący m.in. tworzenie... więcej

Kalendarz
Kontakt