Niedziela bez handlu, ale nie bez atrakcji. Oto nasze propozycje na najbliższy weekend

11 marca przypada pierwsza niedziela z obowiązującym zakazem handlu. Miasto przygotowało liczne propozycje spędzenia wolnego czasu. Od zajęć sportowych, przez kulturalne, wycieczkę nad rzekę Łódkę po... kino w restauracji.

W niedzielę czynne będzie m.in. lodowisko "Bombonierka" -  fot. z arch. UMŁ
W niedzielę czynne będzie m.in. lodowisko "Bombonierka" , fot. z arch. UMŁ

- Wielu z naszych znajomych często robiło zakupy właśnie w niedzielę. To do nich jest skierowana oferta. Nie ma po co siedzieć w domu. Przygotowaliśmy ofertę tak, by nie musieli niepotrzebnie błądzić po mieście - powiedział Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w biegach przełajowych: w parku im. 3-go Maja i na Stawach Stefańskiego. Czynne będzie również lodowisko "Bombonierka" i pływalnia Wodny Raj. Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaprasza na wycieczkę nad rzekę Łódkę, w trakcie której będzie można odkryć miejsce, gdzie znajdowała się średniowieczna Łódź. Początek wycieczki w niedzielę, 11 marca, o godz. 11 w parku Ocalałych. Zapisy na profilu FB ZWiK.

Z kolei Muzeum Miasta Łodzi otworzy swoje podwoje dla wszystkich, którzy będą chcieli dowiedzieć się o Leonii Poznańskiej i innych kobietach z tej ważnej dla Łodzi fabrykanckiej rodziny. Od piątku, 9 marca od niedzieli, 11 marca to właśnie będzie tematem przewodnim tej placówki. Ponadto, realizowany jest projekt "Odkrywaj z nami Łódź. Czas na Muzeum", gdzie zapłacimy 3 zł (bilet normalny) bądź 1 zł (bilet ulgowy) za zwiedzanie pałacu Poznańskich.

 - Najbliższa niedziela rozpocznie także cykl "Piotrkowska otwarta w niedziele". Pogoda zapowiada się coraz lepsza, więc i coraz więcej atrakcji pojawi się na naszej reprezentacyjnej ulicy. Już za tydzień zaczynamy Jarmark Wielkanocny, a liczne kluby i restauracje zachęcać będą do przyjścia i spędzenia niedziel właśnie w nich - dodał Piotr Kurzawa z ŁCW.

I taką atrakcję przygotowała m.in. restauracja "Agrafka", która obok posiłków serwować będzie... pokazy filmowe. W każdą niedzielę wyświetlane będą hity kinowe, wybierane przez gości restauracji. 

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi -  mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

Prezydent Łodzi zapowiedziała, że jeszcze wiosną rozpocznie się przebudowa Rokicińskiej -  fot. Piotr Wasiak / ZIM

Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Rokicińskiej

Piotr Wasiak / ZIM

Wybraliśmy wykonawcę ulicy Rokicińskiej. Jeszcze wiosną rozpoczną się prace. Ulica Rokicińska to... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska i marszałek Witold Stępień -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Mamy to! Zielone Expo dla Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W środę (21 marca) o godz. 7.34 dotarła do Łodzi dobra wiadomość z Australii, że Zgromadzenie Ogólne... więcej

Kontakt