Urząd Miasta Łodzi

Nowa siatka połączeń MPK. Sprawdź, jak podróżować po Śródmieściu

Na początku kwietnia zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Nowy układ ma zapewnić szybszą, bardziej punktualną i wygodniejszą podróż po mieście. Jedną z najważniejszych zmian w Śródmieściu będzie to, że autobusy i tramwaje podjadą pod przystanki co kilka minut.

W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej -  fot. UMŁ
W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej , fot. UMŁ

Tramwaje i autobusy pojadą ze stałą częstotliwością, czyli co 12 minut w godzinach szczytu. Łodzianie bez sprawdzania rozkładu jazdy mają mieć pewność przyjazdu tramwaju czy autobusu. - Trzonem komunikacji w śródmieściu są tramwaje, dlatego w godzinach szczytu na takich ulicach jak al. Kościuszki czy Piotrkowska będą się one pojawiały nawet co dwie minuty, na trasie WZ co trzy minuty, Zielonej, Narutowicza, środkowym odcinku Gdańskiej również co trzy minuty, podobnie jak na Pomorskiej i placu Wolności. Co cztery, sześć minut będą kursowały po ulicach Żeromskiego, al. Politechniki, ul. Pomorskiej, Kilińskiego i Kopcińskiego. Podobnie będą obsługiwane ciągi poprzeczne do Piotrkowskiej - tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii UMŁ.

Zanim zmiany zostaną wprowadzone w życie mieszkańcy będą o nich szczegółowo informowani. - 15 marca ruszamy z kampanią informacyjną. Powołujemy sztab ludzi, którzy będą obserwować zachodzące zmiany i dostosowywać je do oczekiwań pasażerów. Będą też wolontariusze, którzy na przystankach będą rozmawiać z mieszkańcami o zmianach wdrażanych w mieście. Będziemy się starali reagować na bieżąco - zapewnił wiceprezydent Wojciech Rosicki, dodając, że każda zmiana, zwłaszcza na początku okresu wdrożenia, rodzi problemy. Dlatego po pół roku działania nowego systemu komunikacyjnego w Łodzi przewidziano korekty.

Najważniejszymi punktami w systemie komunikacji śródmieścia Łodzi będą oczywiście przystanek Piotrkowska Centrum przy "Centralu" i dworzec Łódź Fabryczna. Na dworzec będzie można bezpośrednio dojechać z siedmiu osiedli. Tu będzie kończyć swoje trasy siedem linii autobusowych i przejeżdżać kilka tramwajowych. Co ważne, z Fabrycznego będzie można bezpośrednio dotrzeć na lotnisko. Wygodne dojazdy niskopodłogowymi pojazdami będą też możliwe do szpitali.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pierwszy z 12 nowych SWING-ów jest już w Łodzi. Zobacz jak wygląda.

Marlena Kamińska / BPKSiT

Pierwsza z 12 PES SWING, wyprodukowanych przez bydgoską fabrykę dla Łodzi, została już dostarczona... więcej

Co łączy kuchnię wietnamską i amerykańską? Pho Shop w centrum Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Pho Shop to nowe miejsce na kulinarnej mapie miasta. Już działa. Poszukuje nowych smaków. To kolejna... więcej

Łódź koncertowa – będzie głośno i gorąco

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

"Depeche Mode", "Thirty Seconds to Mars", "Scorpions". Mimo silnej konkurencji na rynku wydarzeń... więcej

Na Dąbrowskiego demontowane jest już torowisko oraz usuwana stara nawierzchnia jezdni. Trwają także prace przy zdejmowaniu sieci trakcyjnej.

Łódź buduje ulicę Dąbrowskiego

Marlena Kamińska / BPKSiT

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Dąbrowskiego. W weekend wykonawca wprowadził nową organizację ruchu... więcej

Nędznicy mają Energię

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Premiera musicalu „Les Misérables” Teatru Muzycznego wydarzeniem roku w plebiscycie Energia... więcej

Kalendarz
Kontakt