Od soboty kolejny etap budowy ulicy Nowowęglowej. Będą zmiany w organizacji ruchu

10 marca rozpocznie się kolejny etap budowy ul. Nowowęglowej. Wykonawca rozpocznie prace na Tuwima i Wydawniczej. Zmieni się organizacja ruchu i trasy autobusów.

Powstaną tu m.in. łączniki, które umożliwią wjazd na ulicę Kopcińskiego - fot. z arch. UMŁ
Powstaną tu m.in. łączniki, które umożliwią wjazd na ulicę Kopcińskiego , fot. z arch. UMŁ

Budowa Nowowęglowej zapewni łatwiejszy dojazd do Dworca Fabrycznego i Nowego Centrum Łodzi. Podczas budowy zmodernizowana zostanie również krańcówka autobusowa przy Wydawniczej i fragment ulicy Tuwima.

W związku z pracami w sobotę (10 marca) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Tuwima od Nowej do krańcówki przy Wydawniczej, oraz węzeł drogowy przy Kopcińskiego wraz z terenem pętli autobusowej.

Nie będzie możliwości zjazdu z Kopcińskiego na Wydawniczą i dalej do Tuwima. Zapewnione będą tylko dojazdy docelowe. Dodatkowo ul. Nowa stanie się na całej długości jednokierunkowa w stronę Tuwima. Na odcinku od Nawrot do Tuwima zlokalizowane będą miejsca postojowe dla autobusów.

Prace na tym terenie rozpoczną się od rozbiórek oraz przebudowy infrastruktury podziemnej. Wyburzony zostanie także stary budynek socjalny znajdujący się na krańcówce. Teren zostanie nieco obniżony, tak aby płynnie połączył się z drogą na dawnym szlaku kolejowym.


Zmiany w komunikacji miejskiej. Inaczej pojadą autobusy linii 54A, 54B, 54C, 54D, 60A, 60B, 60C, 60D, 77, 80, 83.

 • Linie 54A, 54B, 54C, 54D dojadą do skrzyżowania Piłsudskiego – Kopcińskiego bez zmian, a następnie Piłsudskiego, Przędzalnianą, Nawrot i Nową do krańcówki u zbiegu Tuwima i Nowej.
 • W drugą stronę pojadą od skrzyżowania Tuwima – Nowa ulicami Tuwima, Przędzalnianą i Piłsudskiego gdzie wrócą na swoją trasę.
 • Linie 60A, 60B, 60C, 60D dojadą do skrzyżowania Kopcińskiego – Nawrot bez zmian, a następnie Nawrot i Nową do krańcówki u zbiegu Tuwima i Nowej.
 • W drugą stronę pojadą od skrzyżowania Tuwima – Nowa ulicami Tuwima, Przędzalnianą, Piłsudskiego i Kopcińskiego gdzie wrócą na swoją trasę.
 • Linia 77 ze Starego Rokicia dojedzie bez zmian do skrzyżowania Przędzalniana – Tuwima, a następnie pojedzie Tuwima, Tramwajową, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej i Rodziny Poznańskich i zakończy trasę na dworcu
  Łódź-Fabryczna
 • Z dworca Łódź-Fabryczna pojedzie Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów,
  i Tuwima do Przędzalnianej gdzie wróci na trasę.
 • Linia 80 z Janowa do skrzyżowania Piłsudskiego - Kopcińskiego pojedzie bez zmian, a następnie Piłsudskiego, Przędzalnianą i Tuwima gdzie wróci na swoją trasę.
 • Zmiana trasy tylko w podanym kierunku.
 • Linia 83 z pętli Cm. Szczecińska dojedzie do skrzyżowania Nawrot - Przędzalniana i zawróci w drugą stronę ulicami Nawrot, Nową i Tuwima, a dalej obecną trasą. 

Uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy Nawrot – Przędzalniana w kierunku wschodnim, a autobusy będą kończyły trasę na ul. Nowej. Przed Tuwima zlokalizowane będą miejsca postojowe dla autobusów. Dla wsiadających zostanie utworzony przystanek na ul. Tuwima w pobliżu ul. Nowej. 

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Nowe place zabaw są kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze. Tak budżet obywatelskie zmienia Bałuty

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

Place zabaw, siłownie, zieleń, ławki i kosze na śmieci. Mieszkańcy osiedli niezależnie od wieku mają... więcej

Przykładem modernizacji może być ul. Ciołkowskiego, gdzie będzie nowa nawierzchnia, chodniki, nowe miejsca postojowe, a także zieleń - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

12 mln zł na drogi i chodniki w dzielnicy Górna. Sprawdź, co i gdzie się zmieni

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto przeznacza dodatkowe 36 mln zł na remonty chodników i utwardzanie dróg gruntowych w czterech... więcej

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi - mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Kontakt