Piknik Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi. Zachęć mieszkańców do głosowania na swój projekt

W sobotę, 16 września, w dniu rozpoczęcia głosownia na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2017/2018, odbędzie się wielki piknik na ul. Piotrkowskiej, w którym udział wezmą wnioskodawcy V edycji BO. Będą zachęcać mieszkańców Łodzi do głosowania na swoje projekty.

 -  fot. z arch. UMŁ

- Ta impreza na stałe już wpisała się w krajobraz budżetu obywatelskiego i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto się pokazać ze swoimi projektami - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.    

Swoje stanowiska i wnioski zaproponują m.in. Marta Olesińska, która przekonywać będzie do wsparcia miejskiego schroniska, specjalnego patrolu Straży Miejskiej Animal Patrol i Sekcji Konnej, programu zapobiegania bezdomności łódzkich zwierząt oraz całkowitej refundacji zabiegów kastracyjnych, Łukasz Cheruba promował będzie projekt turystyczny, czyli bieg na orientację na terenie lasu Łagiewnickiego zaś Danuta Holeksa zachęci do oddania swojego głosu na dalsze zagospodarowanie terenu zielonego między ul. Wojska Polskiego a dworcem Północnym.

Urząd Miasta Łodzi zaprosił do udziału wszystkich wnioskodawców i przygotował ok. 100 namiotów. - Jesteśmy też otwarci na inne formy promocji i podobnie jak w ubiegłych latach, indywidualne aranżowanie przestrzeni - zapewnia Grzegorz Justyński.

Podczas wrześniowej zabawy z budżetem obywatelskim nie zabraknie także wielu atrakcji i animacji dla dzieci, działań artystycznych w przestrzeni miejskiej oraz innych niespodzianek, o których opowiemy wkrótce.    

Polecane aktualności

Zaprezentowany w Cannes raport jest bazą faktów i liczb, na której mogą opierać się inwestorzy planujący realizację przedsięwzięć w Łodzi -  mat. invest.lodz.pl

Ogromne zainteresowanie inwestorów NCŁ na targach MIPIM w Cannes

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W ciągu ostatnich 5 lat powierzchnia biurowa oferowana w Łodzi zwiększyła się o 200 tys. mkw.... więcej

W zabytkowym budynku powstały miejsca do pracy z przestrzeniami coworkingowymi, w pełni wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz pokojami do relaksu i networkingu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Partner Google, Microsoft i LinkedIn zainwestował w Łodzi. Firma Regus oferuje nowoczesne biura

Marlena Kamińska / BPKSiT

Teraz z oferty globalnej sieci przestrzeni biurowych mogą korzystać małe, średnie i duże łódzkie... więcej

Prezydent poinformowała, że najwięcej nowych mieszkań komunalnych wybudowanych będzie przy ul. Spornej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W Łodzi powstanie kilkaset mieszkań komunalnych

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

W najbliższych 5 latach, w mieście powstanie nawet 800 mieszkań komunalnych. Najwięcej nowych... więcej

Prezydent Łodzi zapowiedziała, że jeszcze wiosną rozpocznie się przebudowa Rokicińskiej -  fot. Piotr Wasiak / ZIM

Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Rokicińskiej

Piotr Wasiak / ZIM

Wybraliśmy wykonawcę ulicy Rokicińskiej. Jeszcze wiosną rozpoczną się prace. Ulica Rokicińska to... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska i marszałek Witold Stępień -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Mamy to! Zielone Expo dla Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W środę (21 marca) o godz. 7.34 dotarła do Łodzi dobra wiadomość z Australii, że Zgromadzenie Ogólne... więcej

Kontakt