Urząd Miasta Łodzi

Piłka nożna bez granic

Podczas piątkowego meczu Polska – Finlandia U-21 na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 (godz.18) zostanie zainaugurowana akcja Łączy Nas Sport – Piłka Nożna Bez Granic.

W ramach projektu przygotowanego przez Polski Związek Piłkarzy w szesnastu łódzkich domach dziecka odbędą się spotkania, w których udział wezmą m.in. zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego i Widzewa. Akcja zakończy się w marcu 2018 udziałem dzieci w ligowych meczach tych klubów. – Głównym celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie przełamywania podziałów w sporcie, uczenie wzajemnego szacunku oraz przeciwdziałanie rasizmowi i przemocy na stadionach – poinformował wiceprezes PZP Andrzej Grębosz.

Organizatorzy planują, że w programie weźmie udział prawie 300 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Będą to podopieczni szesnastu łódzkich domów dziecka. Akcja rozpocznie się 6 października wizytą uczestników na meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Finlandii. Pięć dni później rozpoczną się spotkania w domach dziecka, w których będą brać udział m.in. piłkarze ŁKS i Widzewa, psycholog oraz przedstawiciele policji. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 4 grudnia 2017.

Dla uczestników przygotowano również atrakcje rozrywkowo-rekreacyjne. W środę 6 grudnia odbędzie się wielka impreza mikołajkowa w Aquaparku Fala. Dwa dni później podopieczni domów dziecka spotkają się na seansie filmowym w kinie Bodo, a pomiędzy 11 i 16 grudnia w sali zabaw Jupi Parku. Projekt zakończy się w weekend 10-11 marca 2018, w trakcie którego uczestnicy będą mogli obejrzeć drugoligowy mecz ŁKS – Gryf Wejherowo (10 marca) i trzecioligowe spotkanie Widzewa z Victorią Sulejówek (11 marca).

Wśród potwierdzonych i planowanych partnerów akcji są: Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki ZPN, IPA Polska, Jupi Park, Kino Bodo i Aquapark Fala.

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt