Polska – Finlandia przy Piłsudskiego

W piątek o godz. 18 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 rozpocznie się mecz Polska – Finlandia. Będzie to spotkanie młodzieżowych reprezentacji do lat 21, walczących w eliminacjach mistrzostw Europy 2019. Do obejrzenia tego wydarzenia na środowej konferencji prasowej zachęcali kibiców: pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk oraz prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.

- Z chwilą otwarcia obiektu przy al. Piłsudskiego zapowiadaliśmy, że ma on służyć wielu dyscyplinom sportowym. Chcemy, aby odbywało się na nim wiele wydarzeń. W piątek odbędzie się tu mecz reprezentacji do lat 21, która w ramach eliminacji ME zagra z drużyną Finlandii. Mam nadzieję, że ten pierwszy mecz, atmosfera na trybunach i ten piękny obiekt pokażą Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, że zasługujemy na to, żeby mecze tej drużyny odbywały się tu cyklicznie. Jako miasto jesteśmy tym bardzo zainteresowani i będziemy robić wszystko, aby to się ziściło – powiedział Trela.

Dodał, że współorganizatorem meczu Polska – Finlandia jest Miejska Arena Kultury i Sportu, czyli operator zarządzający stadionem przy al. Piłsudskiego. - Współorganizatorem kolejnego spotkania może być jednak miasto Łódź. Mam nadzieję, że po piątkowym meczu będzie okazja, aby usiąść z PZPN i na ten temat rozmawiać. Wstępna deklaracja ze strony miasta została już w tej sprawie skierowana do ŁZPN – poinformował wiceprezydent.

Z tej deklaracji zadowolony był prezes Kaźmierczak, który podkreślił, że w sprawie goszczenia kadry U-21 Łódź ma poważnego sprzymierzeńca. Jest nim prezes PZPN Zbigniew Boniek. - W Łodzi zostanie rozegrany bardzo ważny mecz reprezentacji, która pod względem ważności jest drugą w hierarchii. Ta flagowa, seniorska wydaje się poza zasięgiem naszego miasta, głównie ze względu na wielkość stadionu. O młodzieżową możemy jednak powalczyć. Tym bardziej, że mamy mocne wsparcie. Prezes Boniek nie ukrywa, że celem dla niego byłoby stworzenie w Łodzi domu dla reprezentacji U-21. Ja się bardzo cieszę z tego wsparcia i faktu, że miasto zauważa możliwość promocji poprzez piłkę – wyjaśnił Kaźmierczak.

Na mecz z Finlandią do tej pory sprzedano 8,5 tys. biletów, które kosztują 15 i 20 zł. Szef ŁZPN jest jednak przekonany, że frekwencja będzie znacznie wyższa. - Myślę, że jeśli pogoda dopisze, to na stadionie pojawi się też ten impulsywny kibic, przychodzący tylko i wyłącznie na ważne mecze. Myślę, że stadion zapełnimy. Te 18 tys. ludzi na trybunach to bezcenny kapitał. Trzeba to wykorzystać. Jest zapewnienie, że kibice Widzewa stworzą niezapomnianą atmosferę i będzie to wyglądało tak, jak na ich meczach ligowych. Jeśli tak się stanie, to rozmowy na zarządzie PZPN będą znacznie łatwiejsze – dodał Kaźmierczak.

Do przyjścia na stadion zachęcał również Kondraciuk, który podkreślił, że spotkanie z Finlandią nie będzie towarzyską potyczką. - To mecz o punkty, czyli taki, jakie najbardziej lubią kibice. Tutaj będzie się decydować przyszłości reprezentacji budzącej nasze nadzieje. Dobrze znany w Łodzi trener Czesław Michniewicz jest mistrzem w tworzeniu dobrej atmosfery i wydaje się, że ta kadra powinna sporo zwojować. Losowanie było korzystne dla naszej drużyny, a optymizm wzbudziła również pierwsza kolejka, w której na wyjeździe wygraliśmy 3:0 z Gruzją. Teraz czekamy na kolejne zwycięstwo i na to, że ta reprezentacja pójdzie w ślady pierwszej drużyny. W kadrze U-21 nie mamy co prawda przedstawicieli łódzkich zespołów, ale są w niej nasze ślady. Jedną z indywidualności jest Dawid Kownacki, odkryty przez łódzkiego trenera Mirosława Dawidowskiego, który swego czasu budował najmłodszą reprezentację – powiedział Kondraciuk. Warto dodać, że w kadrze U-21 jest również Karol Świderski - były gracz UKS SMS.

Bilety na mecz Polska - Finlandia można kupować w siedzibie ŁZPN oraz za pośrednictwem portalu Łączy Nas Piłka.

Polecane aktualności

Czekają nas koncerty najpopularniejszych artystów nie tylko z Polski - fot. z arch. UMŁ

Poznaj pierwsze muzyczne gwiazdy Urodzin Łodzi 2018

Konrad Ciężki / BRPiNM

595. Urodziny Łodzi będą prawdziwym świętem muzyki. 28 i 29 lipca 2018 r. na scenie na Placu... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska oraz wiceprezydent Tomasz Trela wręczyli najzdolniejszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

"Po tym trudnym roku pracy przychodzi czas odpoczynku". Miejskie zakończenie roku szkolnego

Karolina Szamburska / BPKSiT

W szkołach zadzwoniły dziś ostatnie dzwonki zwiastując rozpoczynające się wakacje. Prezydent Łodzi... więcej

Tramwajowa Linia Turystyczna to jedna z atrakcji letniego zwiedzania Łodzi - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Piesze Metro, Tramwajowa Linia Turystyczna i Kino w tramwaju. Oto atrakcje uprzyjemniające zwiedzanie Łodzi

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Przy planowaniu wycieczek po Łodzi zachęcamy do korzystania z przelicznika, który ułatwi określenie... więcej

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje" odbywa się w Łodzi od 2011 roku - fot. z arch. UMŁ

Tańce, śpiewy i muzyka narodów. Rozpoczynają się Folkowe Inspiracje

Anna Janocha / BPKSiT

Tradycyjne pieśni w nowoczesnych aranżacjach, współczesne tańce inspirowane kulturą ludową,... więcej

Służby mundurowe i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk radzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Oto kilka porad

Tomasz Walczak / BPKSiT

Patrole konne, piesze i rowerowe, półkolonie i programy profilaktyczne to sprawy, związane z... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.