Spłaszczona czołówka

Coraz ciaśniej robi się w czołówce piłkarskiej 2. ligi. Po dwunastej kolejce sytuacja jest taka, że już w następnej zespół z szóstego miejsca może wskoczyć na trzecie, gwarantujące awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyny z pozycji 4-5 skwapliwie skorzystały z tego, że czołowa trójka solidarnie przegrała swoje mecze. Warta Poznań i Radomiak Radom poległy na wyjazdach, natomiast GKS 1962 Jastrzębie stracił komplet punktów na własnym boisku, przegrywając 1:2 z piątą w tabeli Garbarnią. Ta ostatnia i Siarka Tarnobrzeg mają po 20 pkt. i tracą tylko jeden do czwartego w tabeli ŁKS. Zespół z Łodzi podejmował Wisłę Puławy, z którą wygrał 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów na dziesięć minut przed końcem spotkania strzelił Maksymilian Rozwandowicz.

ŁKS Łódź – Wisła Puławy 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Maksymilian Rozwandowicz (80).

Po 12. kolejkach ŁKS traci punkt do zespołu z Jastrzębia i cztery do Radomiaka i Warty. W sobotę 14 października o godz. 15.30 łodzianie rozpoczną w Radomiu mecz z wiceliderem rozgrywek.      

W grupie I trzeciej ligi od reszty stawki oderwały się ekipy Sokoła Aleksandrów Łódzki i Widzewa. Lider w meczu na szczycie wygrał 2:0 w Tomaszowie Mazowieckim z trzecią w tabeli Lechią, a wicelider na stadionie przy al. Piłsudskiego zaaplikował cztery gole przedostatniej w tabeli drużynie Tura Bielsk Podlaski. Po jedenastu kolejkach zespół prowadzony przez Franciszka Smudę ma 26 punktów – o dwa mniej od Sokoła, który 14 października zagra u siebie z czwartym w tabeli Huraganem Morąg. Tego samego dnia widzewiacy wystąpią na boisku zamykającego tabelę GKS Wikielec. Oba mecze rozpoczną się o godz. 15.

Widzew – Tur Bielsk Podlaski 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 Daniel Świderski (12), Daniel Mąka (55, z karnego), Aleksander Kwiek (62), Daniel Gołębiewski (77).

W grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów coraz bliżej miejsc gwarantujących utrzymanie są zawodnicy UKS SMS. Zespół prowadzony przez Mirosława Dawidowskiego po zwycięstwie 3:0 ze Stalą Rzeszów ma już na koncie 15 pkt. i do bezpiecznej strefy traci zaledwie dwa oczka. Zupełnie inne nastroje panują w ekipie Łódzkiego Klubu Sportowego, którą w klubie z al. Unii nikt poważnie się nie zajmuje. Efekty są widoczne. Zespół przegrał ze Zniczem w Pruszkowie 1:3 i z ośmioma punktami zajmuje dwunastą lokatę. W sobotę 14 października ŁKS podejmie Resovię Rzeszów (12), a UKS SMS w Rembertowie zmierzy się z warszawską Legią (14).

Kolejną wpadkę z niżej notowanymi rywalkami zanotowały piłkarki UKS SMS, które w Żywcu bezbramkowo zremisowały z Mitechem. Te zespoły dzieli w tabeli dziewięć punktów i sześć pozycji, jednak nie miało to przełożenia na wynik. Strata dwóch punktów zepchnęła łódzki zespół z trzeciego na czwarte miejsce. Mitech jest na dziesiątym i o dwa punkty wyprzedza przedostatni AZS Wrocław. Z tym ostatnim UKS SMS w nadchodzący weekend zagra na własnym boisku.

Polecane aktualności

Czekają nas koncerty najpopularniejszych artystów nie tylko z Polski - fot. z arch. UMŁ

Poznaj pierwsze muzyczne gwiazdy Urodzin Łodzi 2018

Konrad Ciężki / BRPiNM

595. Urodziny Łodzi będą prawdziwym świętem muzyki. 28 i 29 lipca 2018 r. na scenie na Placu... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska oraz wiceprezydent Tomasz Trela wręczyli najzdolniejszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

"Po tym trudnym roku pracy przychodzi czas odpoczynku". Miejskie zakończenie roku szkolnego

Karolina Szamburska / BPKSiT

W szkołach zadzwoniły dziś ostatnie dzwonki zwiastując rozpoczynające się wakacje. Prezydent Łodzi... więcej

Tramwajowa Linia Turystyczna to jedna z atrakcji letniego zwiedzania Łodzi - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Piesze Metro, Tramwajowa Linia Turystyczna i Kino w tramwaju. Oto atrakcje uprzyjemniające zwiedzanie Łodzi

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Przy planowaniu wycieczek po Łodzi zachęcamy do korzystania z przelicznika, który ułatwi określenie... więcej

Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje" odbywa się w Łodzi od 2011 roku - fot. z arch. UMŁ

Tańce, śpiewy i muzyka narodów. Rozpoczynają się Folkowe Inspiracje

Anna Janocha / BPKSiT

Tradycyjne pieśni w nowoczesnych aranżacjach, współczesne tańce inspirowane kulturą ludową,... więcej

Służby mundurowe i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk radzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Oto kilka porad

Tomasz Walczak / BPKSiT

Patrole konne, piesze i rowerowe, półkolonie i programy profilaktyczne to sprawy, związane z... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.