Urząd Miasta Łodzi

Staropoleskie centrum łączności ze światem

W ramach budżetu obywatelskiego w Szkole Podstawowej nr 26 w Łodzi zrealizowano projekt „Staropoleskie centrum łączności ze światem”, czyli kompleksowo wyposażona pracownia multimedialna przeznaczona dla społeczności szkolnej i mieszkańców Polesia.

Sala mulitmedialna w SP nr 26 -  Sebastian Glapiński

Jest to pracownia terminalowa, czyli niskoenergetyczna. Ponad 30 stanowisk komputerowych zasila jeden serwer. W sali znajduje się tablica multimedialna oraz interaktywna podłoga z grami edukacyjnymi i rozrywkowymi. – Jest ponad 50  różnych gier, m.in. gry ruchowe takie jak piłka nożna i gry edukacyjne takie jak nauka liter, miast czy kierunków świata – tłumaczy Michał Różański, dyrektor SP nr 26.

Przy pomocy nowoczesnej technologii szkoła planuje zrealizować projekt wspólnie z Polską Szkołą w Walsall - Midlands Polish Community Centre Ltd prowadzoną przez dyrektor Elżbietę Kardynał. Dzięki wspólnym zajęciom dzieci będą miały szansę wymienić doświadczenia i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Wielkiej Brytanii, zaś mieszkańcy Wysp Brytyjskich, jak funkcjonują polskie szkoły. - Musimy wychodzić poza tradycyjne metody nauczania, czyli klasa, ławka, książka. Jestem pełna podziwu dla pomysłu i mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się uruchomić współpracę. Dzięki temu projektowi dzieci z obu szkół będą miały szansę wykorzystać nowe technologie w sposób kreatywny, co uatrakcyjni sposób ich uczenia – powiedziała dyrektor Elżbiet Kardynał. 

Projekt wyposażenia sali multimedialnej kosztował niespełna 150 tys. zł. Jest jednym z kilku pomysłów zrealizowanych w okolicy. – Stare Polesie to kolebka aktywności w ramach budżetu obywatelskiego – mówił Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. We wszystkich edycjach budżetu obywatelskiego pojawia się mnóstwo zadań związanych z inwestycjami w łódzkich szkołach. W 2017 roku na projekty w 40 szkołach przeznaczono 12 mln zł.  

Polecane aktualności

Niek Roozen -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Expo Horticultural. Legendarny architekt krajobrazu gości w Łodzi

Marlena Kamińska / BPKSiT

Zaprojektował "Ogrody Amsterdamu", szanghajski Central Park na Światowe EXPO i ogród holenderski w... więcej

Delegacja z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: starszy szeregowy Monika Klimczak i szeregowy Mariola Czapińska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Oddali hołd walecznej kosynierce Marii Piotrowiczowej, bohaterce bitwy pod Dobrą

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Pamięć Marii Piotrowiczowej, bohaterki Powstania Styczniowego uczciły kobiety, które, podobnie,... więcej

Dwunastu młodych twórców dostanie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych, filmu, teatru, muzyki, tańca, literatury, mody -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wręczono Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Dwunastu młodych twórców otrzymało miejskie stypendia na projekty w obszarze sztuk wizualnych,... więcej

Usunięto już starą nawierzchnię, torowisko, sieć trakcyjną -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego-Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Piotr Wasiak / ZIM

Wchodzimy w kolejny etap prac przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Wykonawca usunął już starą... więcej

Rozpoczął się remont pałacu Steinertów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Rozpoczęto remont pałacu Steinertów

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Firma Skanska rozpoczęła rewitalizację jednej z pereł łódzkiej architektury, czyli pałacu Steinertów... więcej

Kalendarz
Kontakt