Staropoleskie centrum łączności ze światem

W ramach budżetu obywatelskiego w Szkole Podstawowej nr 26 w Łodzi zrealizowano projekt „Staropoleskie centrum łączności ze światem”, czyli kompleksowo wyposażona pracownia multimedialna przeznaczona dla społeczności szkolnej i mieszkańców Polesia.

Sala mulitmedialna w SP nr 26 -  Sebastian Glapiński

Jest to pracownia terminalowa, czyli niskoenergetyczna. Ponad 30 stanowisk komputerowych zasila jeden serwer. W sali znajduje się tablica multimedialna oraz interaktywna podłoga z grami edukacyjnymi i rozrywkowymi. – Jest ponad 50  różnych gier, m.in. gry ruchowe takie jak piłka nożna i gry edukacyjne takie jak nauka liter, miast czy kierunków świata – tłumaczy Michał Różański, dyrektor SP nr 26.

Przy pomocy nowoczesnej technologii szkoła planuje zrealizować projekt wspólnie z Polską Szkołą w Walsall - Midlands Polish Community Centre Ltd prowadzoną przez dyrektor Elżbietę Kardynał. Dzięki wspólnym zajęciom dzieci będą miały szansę wymienić doświadczenia i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Wielkiej Brytanii, zaś mieszkańcy Wysp Brytyjskich, jak funkcjonują polskie szkoły. - Musimy wychodzić poza tradycyjne metody nauczania, czyli klasa, ławka, książka. Jestem pełna podziwu dla pomysłu i mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się uruchomić współpracę. Dzięki temu projektowi dzieci z obu szkół będą miały szansę wykorzystać nowe technologie w sposób kreatywny, co uatrakcyjni sposób ich uczenia – powiedziała dyrektor Elżbiet Kardynał. 

Projekt wyposażenia sali multimedialnej kosztował niespełna 150 tys. zł. Jest jednym z kilku pomysłów zrealizowanych w okolicy. – Stare Polesie to kolebka aktywności w ramach budżetu obywatelskiego – mówił Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. We wszystkich edycjach budżetu obywatelskiego pojawia się mnóstwo zadań związanych z inwestycjami w łódzkich szkołach. W 2017 roku na projekty w 40 szkołach przeznaczono 12 mln zł.  

Polecane aktualności

Odbierają Łodziankę

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Zakończyły się prace przy budowie nowego ośrodka treningowego na Łodziance przy ul. Małachowskiego.... więcej

Lapidarium detalu i otwarty dla wszystkich pasaż – wykonawca wkracza na plac budowy

Marlena Kamińska / BPKSiT

W dawnym komisariacie policji przy al. Kościuszki 19 rozpoczęły się już prace przy budowie... więcej

Spotkaj się z Józefem Piłsudskim. Przyjdź w sobotę, 23 września na piknik

Tomasz Walczak / BPKSiT

Wielki przemarsz Legionów Polskich, inscenizacje łódzkich losów Józefa Piłsudskiego, druk... więcej

Jedna z atrakcji Festiwalu Światła 2016 -  fot. z arch. UMŁ

Light.Move.Festival - poznaj TOP 10 atrakcji

Anna Janocha / BPKSiT

12-metrowe rzeźby świetlne przypominające polne osty, dzikie zwierzęta orgiami, malowany światłem... więcej

 -  fot. archiwum UMŁ

Ultimatum dla Fundacji Dziewczynka z Zapałkami

Marlena Kamińska / BPKSiT

Od kilku tygodni trwa emocjonalny spektakl prowadzony umiejętnie przez Fundację Dziewczynka z... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022