Urząd Miasta Łodzi

Staropoleskie centrum łączności ze światem

W ramach budżetu obywatelskiego w Szkole Podstawowej nr 26 w Łodzi zrealizowano projekt „Staropoleskie centrum łączności ze światem”, czyli kompleksowo wyposażona pracownia multimedialna przeznaczona dla społeczności szkolnej i mieszkańców Polesia.

Sala mulitmedialna w SP nr 26 -  Sebastian Glapiński

Jest to pracownia terminalowa, czyli niskoenergetyczna. Ponad 30 stanowisk komputerowych zasila jeden serwer. W sali znajduje się tablica multimedialna oraz interaktywna podłoga z grami edukacyjnymi i rozrywkowymi. – Jest ponad 50  różnych gier, m.in. gry ruchowe takie jak piłka nożna i gry edukacyjne takie jak nauka liter, miast czy kierunków świata – tłumaczy Michał Różański, dyrektor SP nr 26.

Przy pomocy nowoczesnej technologii szkoła planuje zrealizować projekt wspólnie z Polską Szkołą w Walsall - Midlands Polish Community Centre Ltd prowadzoną przez dyrektor Elżbietę Kardynał. Dzięki wspólnym zajęciom dzieci będą miały szansę wymienić doświadczenia i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Wielkiej Brytanii, zaś mieszkańcy Wysp Brytyjskich, jak funkcjonują polskie szkoły. - Musimy wychodzić poza tradycyjne metody nauczania, czyli klasa, ławka, książka. Jestem pełna podziwu dla pomysłu i mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się uruchomić współpracę. Dzięki temu projektowi dzieci z obu szkół będą miały szansę wykorzystać nowe technologie w sposób kreatywny, co uatrakcyjni sposób ich uczenia – powiedziała dyrektor Elżbiet Kardynał. 

Projekt wyposażenia sali multimedialnej kosztował niespełna 150 tys. zł. Jest jednym z kilku pomysłów zrealizowanych w okolicy. – Stare Polesie to kolebka aktywności w ramach budżetu obywatelskiego – mówił Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. We wszystkich edycjach budżetu obywatelskiego pojawia się mnóstwo zadań związanych z inwestycjami w łódzkich szkołach. W 2017 roku na projekty w 40 szkołach przeznaczono 12 mln zł.  

Polecane aktualności

Ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” w hali maszyn EC1 w Łodzi  -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od piątku w Łodzi "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu"

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W hali maszyn EC1 w Łodzi trwają ostatnie przygotowania do otwarcia międzynarodowej wystawy... więcej

Rewitalizacja placu Piastowskiego -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja placu Piastowskiego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Trwa rewitalizacja placu Piastowskiego. Już niedługo pojawią się na nim nowe alejki, ławki, atrakcje... więcej

Konferencja prasowa dot. opłat komunalnych -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Rok 2018 bez podwyżek opłat komunalnych w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że kolejny rok z rzędu nie będzie podwyżek opłat... więcej

Laureaci  -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Poznaj laureatów Stypendiów Miasta Łodzi oraz programu "Młodzi w Łodzi"

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W Teatrze Nowym odbyła się gala wręczenia Stypendiów Miasta Łodzi oraz nagród pracodawców w... więcej

W 2017 r.  najczęściej był wypożyczany rower o numerze 89669. Łodzianie skorzystali z niego aż 1742 razy -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Zbliżamy się do końca bardzo udany sezon Łódzkiego Roweru Publicznego, który umocnił się na pozycji... więcej

Kalendarz
Kontakt