Urząd Miasta Łodzi

To juz ostatnie dni. Zagłosuj w budżecie obywatelskim i zostań bohaterem swojego miasta

Tylko trzy dni pozostały do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone w V edycji budżetu obywatelskiego. Tymczasem najwięcej głosów otrzymują projekty związane z ochroną zwierząt i zieleni, arteterapią dla dzieci i budową miejskich tężni.

Glosować można do północy w niedzielę, 8 października
Glosować można do północy w niedzielę, 8 października

Przewodniczący Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego radny Bogusław Hubert, wiceprzewodnicząca komisji radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka oraz dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński zachęcają wszystkich łodzian, którzy nie oddali jeszcze swoich głosów do zapoznania się z zadaniami budżetu obywatelskiego i aktywnego głosowania. - Być może te głosy będą decydujące i wpłyną na wybór projektów do realizacji. Serdecznie namawiam do udziału w głosowaniu - apeluje radny Bogusław Hubert. - Wierzymy, że te ostanie dni przyniosą bardzo dużą liczbę głosów, bo tak zdarzało się w poprzednich edycjach - dodała radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Głosować można już tylko za pomocą elektronicznych formularzy. Zagłosować mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia oraz mieszkają na terenie miasta. Osoby, które nie są zameldowane muszą wypełnić specjalne oświadczenie.

Swoje głosy oddało już ponad 70 tys. łodzian. Ta liczba szybko się zmieni, ponieważ do systemu wciąż wprowadzane są głosy i wyniki z kart papierowych, które trafiły właśnie do Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. W czołówce znajdują się projekty społeczne zgłaszane przez mieszkańców dla mieszkańców, czyli nowoczesna strefa rekreacji i wypoczynku w parku na Zdrowiu, projekt na rzecz pomocy dla łódzkich kotów, hospicjum dla dzieci, ochrona kasztanowców, miejskie tężnie solankowe oraz ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt w Łagiewnikach. Najbardziej aktywnym rejonem w kwestii zgłaszania i realizacji projektów z budżetu obywatelskiego jest Teofilów-Wielkopolska. - Podglądając rankingi, widzę, że dużo się zmienia, jeśli chodzi o pierwsze miejsca. Apeluję, by wykorzystać ostatnią chwil i zachęcać wszystkich do oddawania głosów, a w konsekwencji zmieniania swojego otoczenia na lepsze - dodał Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. 

Polecane aktualności

Projekt Expo to wielkie zwycięstwo

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego i Sekretarza Stanu Jerzego Kwiecińskiego stała się okazją do... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wręcza wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu oraz Jerzemu Kwiecińskiemu, Sekretarzowi Stanu z Ministerstwa Rozowju pamiątkę z Łodzi - Księgę Fabryk.

Nowoczesny transport, nowoczesne muzea. Umowy na dofinansowanie podpisane

Katarzyna Zielińska / BPKSiT

Wypięknieją dwa łódzkie muzea, a transport publiczny w Łodzi będzie nowoczesny. w Łodzi podpisano... więcej

 -  fot. Radosław Żydowicz

Miasto nagradza uczniowskie talenty

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W Dużej Sali Obrad UMŁ odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące II edycję programu „Mia100... więcej

Wystawa "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" -  fot. z arch. UMŁ

Ponad 10 tysięcy gości na wystawie "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu"

Michał Kędzierski / EC1

Uruchomioną 25 listopada 2017 r. wystawę "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" odwiedziło już ponad... więcej

Rozwiązania dla inteligentnych domów można obejrzeć w showroomie CBiA -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź wspiera małe firmy i nowoczesne technologie

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Już ponad 30 małych firm z obszaru nowych technologii powstało w Łodzi dzięki wsparciu Biura... więcej

Kalendarz
Kontakt