Ulica Tuwima będzie wyremontowana, a kamienice odzyskają blask. Powstaną tu skwery, kawiarnie i plac zabaw

Kolejny etap rewitalizacji obszarowej wkracza w fazę realizacji. Niebawem prace rozpoczną się na ulicy Tuwima oraz w czterech znajdujących się przy niej kamienicach.

fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Remont kamienicy przy ul. Tuwima 46 potrwa do końca 2019 r.

Remont ulicy Tuwima, która zostanie odnowiona od ulicy Kilińskiego do Targowej, rozpocznie się w wakacje i będzie kompleksowy, czyli powiązany z infrastrukturą podziemną. Pojawią się dwa nowe skwery z urządzoną zielenią, posadzonych zostanie 40 nowych drzew oraz setki krzewów. Dzieci będą się bawić na nowym placu zabaw, który zostanie zorganizowany w miejscu dzikiego parkingu na rogu Tuwima i Targowej. 

- Miesiące przygotowań już za nami. Teraz rozpoczynamy inwestycje. To będzie duża przebudowa, spora inwestycja, dzięki której ul. Tuwima zmieni swoje oblicze. Obok funkcji komunikacyjnych, które odnowiona droga zachowa, stawiamy mocno na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców Łodzi i naszych gości, którzy przyjadą tu, by zwiedzić na przykład znajdujące się w okolicy EC1 - mówi radny Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej. 

Zmodernizowana ulica ma też być ładniej oświetlona i bardziej przyjazna dla pieszych, bo skrzyżowania ulicy Tuwima z Dowborczyków oraz Targową zostaną dla bezpieczeństwa wyniesione wzwyż.

Oprócz robót drogowych zaplanowane zostały również remonty zlokalizowanych na tym terenie kamienic przy ul. Tuwima 33, 35, 46, 52. Będą to remonty kapitalne, które kompleksowo obejmą budynki od piwnic aż po dach. Remonty będą wykonywane najnowszymi technologiami, do budynków doprowadzone zostanie centralne ogrzewanie i ciepła woda. Tam, gdzie to będzie możliwe, remontowane kamienice otrzymają też nowe fasady, a tam, gdzie przetrwały zabytkowe elementy, zostaną one zachowane. W odnowionych kamienicach znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i użytkowe czy na przykład siedziba MOPS oraz mieszkania chronione. W sumie roboty potrwają co najmniej dwa sezony remontowe i będą kosztować ok. 50 mln zł. 

- Prace związane z rewitalizacją będą powodowały duże utrudnienia. Bardzo przepraszam za to łodzian i proszę o cierpliwość - mówił radny Paweł Bliźniuk.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt