Urząd Miasta Łodzi

Ustalono ceny wynajmu boisk na Łodziance i przy Minerskiej

Kluby zainteresowane korzystaniem z ośrodków treningowych na Łodziance i przy ul. Minerskiej poznały w czwartek wysokość opłat za użytkowanie znajdujących się tam boisk. Opłaty będą wpływały do kasy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który będzie zarządzał nowymi obiektami.

- Nie pamiętam czasów, żeby w Łodzi inwestowano w sport tyle, ile przez ostatnie siedem lat. Dzięki temu nie tylko zmieniliśmy oblicze w zakresie obiektów stadionowych. Myślę, że ten temat mamy już za sobą. Za chwilę ruszą dalsze prace na ŁKS i stadiony będą miały należne miejsce na mapie Łodzi. Mamy wspaniałych kibiców, o czym nie muszę przekonywać. Krok po kroku odradza się nasza piłka nożna. Do szczęścia potrzeba nam oczywiście derbów Łodzi i mam nadzieję, że tak się zadzieje w niedługiej przyszłości. Intensywnie rozwija się sport wszelkiego typu, również ten dziecięcy i młodzieżowy. Brakowało nam jednak obiektów treningowych. Te na Łodziance i przy ul. Minerskiej przeobraziły się w sposób niesamowity. Teraz pozostaje kwestia, jak z nich korzystać – powiedziała na specjalnej konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Konferencja odbyła się na Łodziance, gdzie już za kilka dni mają rozpocząć treningi piłkarze Widzewa i Łodzianki oraz rugbiści Master Pharm Budowlani i BBRC. Przedstawiciele tych klubów również brali udział w spotkaniu z dziennikarzami, na którym prezydent miasta poinformowała, że drużyny klubowe za korzystanie z ośrodków treningowych nie będą płaciły stawek komercyjnych.

- Podjęłam decyzję, żeby koszty związane z wynajmem tych obiektów były praktycznie kosztami eksploatacyjnymi. Miasto nie będzie zarabiało na sporcie, ponieważ moim najlepszym zarobkiem jest zdrowie i jak najlepszy rozwój młodego pokolenia Łodzi. Koszty będą jednakowe dla wszystkich drużyn korzystających z tych obiektów i będą praktycznie kosztami pokrywającymi tylko i wyłącznie koszty eksploatacji – podkreśliła Zdanowska.

Dyrektor MOSiR Eryk Rawicki poinformował, że w cenniku na Łodziance i przy Minerskiej uwzględniono po trzy grupy wiekowe. - Młodzież do lat 15 za jednostkę treningową wynoszącą 1,5 godziny zapłacą 100 zł. Dla starszej młodzieży będzie to kwota 160 zł, a dla zespołów seniorskich 220 zł – powiedział Rawicki.

Dodał, że na Łodziance oprócz boisk są również ścieżki biegowe oraz siłownia zewnętrzna, z których każdy może bezpłatnie korzystać. Łodzianie i łódzkie firmy w miarę dostępności będą mogły również wynajmować boiska na nowych obiektach, ale już po stawkach komercyjnych.

Polecane aktualności

Wprowadzane korekty to kompromis pomiędzy potrzebami pasażerów, a taborem i środkami, jakim dysponuje MPK -  fot. z arch. UMŁ

Korekty do nowego układu połączeń MPK. Sprawdź, co się zmieni

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W niedzielę, 4 lutego wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi. Zmiany są... więcej

Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła ponownie odbędzie się we wrześniu -  fot. z arch. UMŁ

Festiwal Światła 2018 ponownie we wrześniu. Jakimi barwami rozbłyśnie?

Marlena Kamińska / BPKSiT

Tegoroczna edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła ponownie odbędzie się we wrześniu. Swoją... więcej

Stróżówka przy cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego jak nowa -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Stróżówka przy cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego jak nowa

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

W ramach dotacji UMŁ na rewitalizację zabytków nienależących do miasta wyremontowano dawną stróżówkę... więcej

Łódzka Organizacja Turystyczna ma nową siedzibę przy ul. Piotrkowskiej 28 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Nowa siedziba Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Zapraszamy na ul. Piotrkowską 28

Karolina Szamburska / BPKSiT

Łódzka Organizacja Turystyczna ma nową siedzibę i mieści się przy ul. Piotrkowskiej 28. Uroczystego... więcej

Konferencja prasowa wiceprezydenta Tomasza Treli -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Ferie w Łodzi. Są jeszcze wolne miejsca na półkoloniach

Monika Pawlak / BRPiNM

Ponad 2700 miejsc w 49 szkołach i placówkach edukacyjnych czeka na uczniów spędzających ferie w... więcej

Kalendarz
Kontakt