Ustalono ceny wynajmu boisk na Łodziance i przy Minerskiej

Kluby zainteresowane korzystaniem z ośrodków treningowych na Łodziance i przy ul. Minerskiej poznały w czwartek wysokość opłat za użytkowanie znajdujących się tam boisk. Opłaty będą wpływały do kasy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który będzie zarządzał nowymi obiektami.

- Nie pamiętam czasów, żeby w Łodzi inwestowano w sport tyle, ile przez ostatnie siedem lat. Dzięki temu nie tylko zmieniliśmy oblicze w zakresie obiektów stadionowych. Myślę, że ten temat mamy już za sobą. Za chwilę ruszą dalsze prace na ŁKS i stadiony będą miały należne miejsce na mapie Łodzi. Mamy wspaniałych kibiców, o czym nie muszę przekonywać. Krok po kroku odradza się nasza piłka nożna. Do szczęścia potrzeba nam oczywiście derbów Łodzi i mam nadzieję, że tak się zadzieje w niedługiej przyszłości. Intensywnie rozwija się sport wszelkiego typu, również ten dziecięcy i młodzieżowy. Brakowało nam jednak obiektów treningowych. Te na Łodziance i przy ul. Minerskiej przeobraziły się w sposób niesamowity. Teraz pozostaje kwestia, jak z nich korzystać – powiedziała na specjalnej konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Konferencja odbyła się na Łodziance, gdzie już za kilka dni mają rozpocząć treningi piłkarze Widzewa i Łodzianki oraz rugbiści Master Pharm Budowlani i BBRC. Przedstawiciele tych klubów również brali udział w spotkaniu z dziennikarzami, na którym prezydent miasta poinformowała, że drużyny klubowe za korzystanie z ośrodków treningowych nie będą płaciły stawek komercyjnych.

- Podjęłam decyzję, żeby koszty związane z wynajmem tych obiektów były praktycznie kosztami eksploatacyjnymi. Miasto nie będzie zarabiało na sporcie, ponieważ moim najlepszym zarobkiem jest zdrowie i jak najlepszy rozwój młodego pokolenia Łodzi. Koszty będą jednakowe dla wszystkich drużyn korzystających z tych obiektów i będą praktycznie kosztami pokrywającymi tylko i wyłącznie koszty eksploatacji – podkreśliła Zdanowska.

Dyrektor MOSiR Eryk Rawicki poinformował, że w cenniku na Łodziance i przy Minerskiej uwzględniono po trzy grupy wiekowe. - Młodzież do lat 15 za jednostkę treningową wynoszącą 1,5 godziny zapłacą 100 zł. Dla starszej młodzieży będzie to kwota 160 zł, a dla zespołów seniorskich 220 zł – powiedział Rawicki.

Dodał, że na Łodziance oprócz boisk są również ścieżki biegowe oraz siłownia zewnętrzna, z których każdy może bezpłatnie korzystać. Łodzianie i łódzkie firmy w miarę dostępności będą mogły również wynajmować boiska na nowych obiektach, ale już po stawkach komercyjnych.

Polecane aktualności

64 tysiące tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyjątkowa kolekcja kwiatów w prawie 50 odmianach zaczyna kwitnąć i tworzyć kolorową wystawę -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wybierz się do Ogrodu Botanicznego i zobacz dziesiątki tysięcy rozkwitających tulipanów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Tegoroczne dywany tulipanów w Ogrodzie Botanicznym zakwitły wyjątkowo wcześnie. Łodzianie mogą już... więcej

Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych -  fot. z arch. UMŁ

Uwaga! Oszuści, podając się za urzędników, proponują zakup mieszkań komunalnych

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Łodzianka straciła 31 tys. zł, bo uwierzyła oszustom podszywającym się pod urzędników obiecujących... więcej

Część wystawy poświęcona jest kreacjom spod znaku domu mody Dior -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Dior już w Łodzi. Projekty światowego wizjonera mody zobaczysz w CMW

Marlena Kamińska / BPKSiT

Kreacje, biżuteria, buty, kapelusze marek: Dior, Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Givenchy dotarły... więcej

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Kontakt