Weekendowe zmiany na drogach

Od piątku do niedzieli odbędzie się kilka wydarzeń, które mają wpływ na zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

ITS -  ZDiT
  • Z piątku na sobotę przeprowadzone będą awaryjne prace wodociągowe na al. 1 maja
  • W sobotę odbędzie się przemarsz w obronie praw człowieka ul. Piotrkowską
  • W niedzielę na Retkini odbędzie się rajd samochodowy

 

W nocy z 20 na 21 kwietnia w godz. ok. 23:00 – 5:00 przeprowadzone będzie odtwarzanie nawierzchni po awarii wodociągowej na al. 1 maja na skrzyżowaniu z 28 pułku Strzelców Kaniowskich. W związku z pracami będzie zachowany, ale ograniczony przejazd samochodów, a swoją trasę zmieni nocna linia autobusowa N3.

Linia N3 z Teofilowa od al. 1 maja pojedzie Żeligowskiego, Zieloną i Żeromskiego do Próchnika, gdzie wróci na trasę. Objazd tylko w kierunku Instytutu CZMP.

 


W sobotę w godz. 12:00 – 15:00 odbędzie się przemarsz w obronie praw człowieka na trasie ze starego rynku ul. Nowomiejską, placem Wolności i Piotrkowską do ul. Piotrkowskiej 217. Podczas przemarszu pojawią się chwilowe wstrzymania ruchu na ulicach poprzecznych i czasowe zamknięcie na ul. Piotrkowskiej od Piłsudskiego do Piotrkowskiej 217 (przy Radwańskiej).

Podczas wydarzenia zmienią się trasy komunikacji miejskiej w okolicach placu Wolności, a następnie tramwajów kursujących po Piotrkowskiej.

Zmiany w godz. 11:50 – 13:00:

Linia 4 z Helenówka dojedzie do przystanku Zgierska - Dolna bez zmian, a następnie Zachodnią, Ogrodową i Północną do Kilińskiego gdzie wróci na swoją trasę. Objazd w obu kierunkach.

Linia 59, 73 i 78 zamknięty plac Wolności objadą ulicami Zachodnią, Legionów, Gdańską i Próchnika z powrotem do Zachodniej.

Zmiany w godz. 14:00 – 15:00

Linie 2, 3, 6 i 7 od przystanku Piotrkowska Centrum pojadą Piłsudskiego i Kilińskiego do Przybyszewskiego, gdzie 2, 3 i 7 wrócą na swoją trasę na Dąbrowę i Widzew, a linia 6 pojedzie do placu Reymonta i dalej swoją trasę na Kurczaki. Objazd w obu kierunkach.

Linia 11B od ronda Lotników Lwowskich pojedzie Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską i Legionów do Zachodniej, gdzie wróci na trasę. Objazd w obu kierunkach.

Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z11 na trasie:

RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Pabianicka, Piotrkowska, Radwańska, Żeromskiego, Mickiewicza – KOŚCIUSZKI / MICKIEWICZA

KOŚCIUSZKI – MICKIEWICZA – Kościuszki, Radwańska, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Zaolziańska, Karpacka, Pabianicka – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH

 

Również w sobotę dla wydarzeń organizowanych przez harcerzy wzmocnione zostanie kursowanie linii 66. Kurs z ronda Powstańców 1863 r. o godz. 8:20 i kurs z Modrzewia o godz. 17:50 zostaną obsłużone dwoma autobusami.  

 


W niedzielę w godz. 6:00 – 21:00 na Retkini na węźle Waltera-Janke – Maratońska odbędzie się rajd samochodowy Motorsportklub Day III. Podczas wydarzenia zamknięty będzie cały węzeł drogowy Waltera-Janke – Maratońska. Zmienią się również trasy autobusów.

Linia 55 z Dąbrowy dojedzie do skrzyżowania Obywatelska – Waltera-Janke, a dalej Obywatelską do Maratońskiej, gdzie wróci na swoją trasę. Objazd w obu kierunkach.

Linia 65B od dworca Łódź Kaliska pojedzie Bandurskiego, Wyszyńskiego, Retkińska, Maratońską i Obywatelską do Pienistej, gdzie wróci na trasę. Objazd w obu kierunkach.

Linia 69A i 69B z Widzewa dojedzie zajezdni Nowe Sady bez zmian, a następnie pojedzie ul. Nowe Sady, Elektronową i Obywatelską do Maratońskiej, gdzie wróci na swoją trasę. Objazd w dwóch kierunkach.

Linia 86 od dworca Łódź-Kaliska pojedzie Bandurskiego, Wyszyńskiego i Retkińską, do Maratońskiej, gdzie wróci na swoją trasę. Objazd w dwóch kierunkach.

 

 

Polecane aktualności

Masz ciekawy pomysł na lokalna inicjatywę? Wygraj mikrogrant od 500 do 5000 zł -  fot. CC0 license

Masz ciekawy pomysł na lokalną inicjatywę? Zdobądź mikrogrant od 500 do 5000 zł

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Nowy miejski program Mikrogranty Łódź 2018 adresowany jest do wszystkich łodzian z inicjatywą, do... więcej

Wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, specjalne pokazy. Blisko 100 propozycji na Noc Muzeów -  fot. z arch. UMŁ

Wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, specjalne pokazy. Blisko 100 propozycji na Noc Muzeów

Karolina Szamburska / BPKSiT

Po raz 13. łódzkie instytucje kultury zapraszają na Noc Muzeów. Do obejrzenia jest ponad 7 tys.... więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję biurową Imagine firmy Avestus Real Estate -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Rydza-Śmigłego powstaje kolejny biurowiec wysokiej klasy

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Rydza-Śmigłego powstaje nowoczesny kompleks biurowy... więcej

Nowe miejsca w żłobku. Trwa remont w budynku, w którym od września przyjmiemy nowe maluchy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Nowe miejsca dla dzieci w żłobku na Widzewie

Marlena Kamińska / BPKSiT

Trwa remont nowych sal w żłobku przy ul. Elsnera 12 na Widzewie. Od września będą się w nich bawić... więcej

W lipcu ul. Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji -  fot. z arch. UMŁ

W lipcu ul. Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji

Karolina Szamburska / BPKSiT

Ulica Ogrodowa dołączy do dróg remontowanych w ramach rewitalizacji w tym roku. Prace na odcinku... więcej

Kontakt