Zakaz wstępu do parków i lasu w Łodzi. Trwa usuwanie skutków nawałnicy [AKTUALIZACJA]

Burzy z tak gwałtownym wiatrem i deszczem nie było nad Łodzią od kilkunastu lat. Wciąż usuwane są szkody wyrządzone przez czwartkową nawałnicę. Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków i Lasu Łagiewnickiego ze względu na powalone drzewa i bezpieczeństwo spacerujących.

Skutki czwartkowej nawałnicy w Łodzi
Skutki czwartkowej nawałnicy w Łodzi

W najbliższych dniach trwać będzie usuwanie skutków czwartkowej nawałnicy, która wyrządziła duże szkody m.in. w łódzkich parkach. Dlatego do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków ze względu na niebezpieczeństwo osunięcia się kolejnych drzew i konarów.

  • Zakaz wstępu obowiązuje na: zieleńcu przy ul Hipotecznej, w parku im. Adama Mickiewicza (Park Julianowski) oraz w Parku Piastowskim na Teofilowie.
  • Mimo braku zakazu wyjątkowo uważać trzeba w parku im. Józefa Piłsudskiego (Park na Zdrowiu) oraz w parku im. Stefana Żeromskiego na Teofilowie.
  • Do odwołania zamknięty jest Ogród Botaniczny, gdzie również trwa porządkowanie terenów po stratach w drzewostanie.
  • Za względu na powalone drzewa Las Łagiewnicki do odwołania jest nieprzejezdny i niebezpieczny.

Dodatkowe pieniądze na usuwanie szkód

Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję o uruchomieniu rezerwy kryzysowej z budżetu Łodzi, aby wydziały UMŁ odpowiedzialne za posprzątanie miasta mogły jak najszybciej podpisać umowy z firmami i by te jak najszybciej uprzątnęły przewrócone i połamane drzewa z zieleńców, chodników i pasów dróg. Przeznaczona na ten cel kwota będzie uzależniona od potrzeb.


AKTUALIZACJA, 14 sierpnia

  • Ogród Botaniczny jest ponownie otwarty. Odwiedzający mogą jednak poruszać się tylko po utwardzonych drogach i nie mogą wchodzić na tereny odgrodzone, gdzie wciąż trwa usuwanie powalonych drzew i połamanych gałęzi.
  • Udostępniamy dla mieszkańców Park Piastowski, który był zamknięty ze względu na uprzątanie powalonych drzew. Alejki są udrożnione i oczyszczone, nie ma  zagrożenia dla odwiedzających. Jednakże prace związane z uprzątaniem pni i konarów nadal będą trwały.
  • W części parków i zieleńców trwają prace związane z usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów. Firmy wykonujące tam roboty wygrodziły te miejsca - dla bezpieczeństwa - taśmami. Prosimy o nie przekraczanie tych taśm i nie wchodzenie na tereny objęte pracami. Szczególnie prosimy o ostrożność w Parku Armii Łódź na Teofilowie, gdzie taśmami został wygrodzony teren, na którym PGE prowadzi naprawy instalacji elektrycznej. Takie tereny zostały też wygrodzone taśmami m.in. w Parku Grabieńskim (Teofilów) oraz Park Piłsudskiego, gdzie usuwane są powalone drzewa.

Przypominamy, że nadal, do odwołania, obowiązuje zakaz wstępu do dwóch parków: zieleńca przy ul. Hipotecznej i Parku Mickiewicza (Julianów). Mimo braku zakazu wyjątkowo uważać trzeba w Parku Piłsudskiego (na Zdrowiu) i w Parku Żeromskiego na Teofilowie.

Polecane aktualności

Monitoring miejski -  archiwum UMŁ

Tysiące interwencji zgłoszonych przez operatorów monitoringu Straży Miejskiej

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

System monitoringu miejskiego na łódzkich ulicach działa od marca 2015 roku i cały czas się... więcej

Nagroda za medal dla Adama Kszczota

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W minioną niedzielę w Londynie zakończyły się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Z tej imprezy... więcej

Wizualizacja wnętrza sklepu z pamiątkami

Powstanie prawdziwie łódzki sklep. Pamiątki, gadżety, upominki, wydawnictwa…

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Łódzkie Centrum Wydarzeń chce zaadaptować przestrzeń parteru swojej siedziby przy ul. Piotrkowskiej... więcej

Nowe mieszkania przy ul. Wysokiej. Do bloku WTBS wprowadzi się 50 rodzin

Agnieszka Łuczak / BPKSiT

51 mieszkań w tym 40 miejskich i 11 WTBS. Oto najnowszy budynek mieszkalny, którego zasiedlanie już... więcej

EC1 -  fot. z arch. UMŁ

Nauka poprzez zabawę. W EC1 powstanie "Strefa dla dzieci"

Michał Kędzierski / EC1

Do końca 2019 roku w EC1 ma powstać strefa dla najmłodszych. Głównym założeniem tego miejsca będzie... więcej

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022