Zdobądź nowy zawód i znajdź pracę. Projekt dla osób bezrobotnych

Miasto Łódź we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym realizuje projekt "Aktywni na rynku pracy" z zakresu aktywizacji zawodowej skierowany do osób bezrobotnych z obszaru rewitalizacji. Uczestnicy mają szansę zdobyć nowy zawód i znaleźć stałą pracę.

fot. CC0 license
Projekt rozpoczyna się od doradztwa zawodowego, które pomoże niezdecydowanym lub zagubionym na rynku pracy

- Ten projekt jest świadectwem tego, o czym Urząd Miasta Łodzi mówi od dłuższego czasu. Rewitalizacja to nie tylko nowe budynki i ulice, ale także działania społeczne - podkreśla Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ. 

Z projektu skorzystać może 50 osób zamieszkałych na obszarze rewitalizacji. Projekt rozpoczyna się od doradztwa zawodowego, które pomoże niezdecydowanym lub zagubionym na rynku pracy osobom rozpoznać predyspozycje zawodowe oraz dobrać kolejne formy wsparcia adekwatne do osobistych preferencji i oczekiwań rynku pracy. Na bazie spotkań i rozmów z doradcą indywidualnie dobrane zostaną szkolenia zawodowe, pozwalające nabyć nowe kwalifikacje albo podnieść i udoskonalić już posiadane umiejętności, jeśli nie są one wystarczające dla potrzeb współczesnego rynku pracy. Wszystkie szkolenia zakończone zostaną egzaminem potwierdzającym zdobyta wiedzę.

Oprócz podstawowej formy wsparcia, po zakończonych szkoleniach zawodowych uczestnicy będą kierowani na sześciomiesięczne staże zawodowe, gdzie doskonalić będą zdobyte umiejętności i weryfikować wiedzę w praktyce. - To pierwszy etap na drodze stabilizacji na rynku pracy. Wiele osób po stażu otrzymuje zatrudnienie. Jeżeli to się nie uda, mamy propozycję kolejnej formy wsparcia w postaci usług pośrednictwa pracy i pomocy w bezpośrednim kontakcie z potencjalnym pracodawcą oraz znalezieniu stałego zatrudnienia - tłumaczy Zofia Sepkowska, wiceprezes łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Uczestnicy projektu mogą również skorzystać z tzw. szkoleń miękkich, podnoszących kompetencje cyfrowe i przygotowujących do bardziej aktywnego uczestnictwa na rynku pracy oraz liczyć na wsparcie finansowe w postaci stypendium szkoleniowego oraz zwrotu kosztów dojazdu.

Wartość projektu to 1,2 mln zł. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Wólczańskiej 51 oraz w Biurze Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ przy al. Politechniki 32.     

Więcej informacji na stronie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego 

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt