Urząd Miasta Łodzi

Zwycięstwa przed pucharem

W 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet łódzkie zespoły zdobyły pięć punktów. Drugi w tabeli ŁKS Commercecon wygrał 3:0 z Pałacem Bydgoszcz, natomiast zespół Grot Budowlani przegrał dwie partie i stracił jeden punkt w starciu z Treflem Proxima Kraków.

Ekipa z Małopolski w tym sezonie z pewnością nie jest ulubionym przeciwnikiem wicemistrzyń Polski. W Atlas Arenie krakowianki wygrały 3:0, a w rewanżu również napsuły krwi faworytowi. Po dwóch partiach przyjezdne miały szansę w pełni zrewanżować się za porażkę w Łodzi, jednak po dwóch kolejnych na tablicy wyników był już remis. W tych czterech setach walka była wyrównana, a obie ekipy zdobyły w nich tyle samo punktów. Dopiero w tie-breaku drużyna Grot Budowlani osiągnęła zdecydowaną przewagę i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Trefl Proxima Kraków – Grot Budowlani Łódź 2:3 (23:25, 22:25, 25:22, 25:23, 6:15). Grot Budowlani: Martyna Grajber, Julia Piotrowska, Pavla Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Hana Cutura, Agata Witkowska (libero) oraz Kaja Grobelna, Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska. MVP: Julia Twardowska.  

W meczu z Pałacem Bydgoszcz siatkarki ŁKS Commercecon nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu koncentracji. Po łatwo wygranym pierwszym secie (25:11) łodzianki rozluźniły się, efektem czego była nierówna gra w dwóch kolejnych. W decydujących momentach podopieczne Michala Maska były jednak skuteczne i po trzech partiach zakończyły mecz.

ŁKS Commercecon Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:23, 25:22). ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka, Krystyna Strasz (libero) oraz Izabella Szyjka, Dominika Mras. MVP: Izabela Kowalińska.

W tabeli LSK prowadzi Chemik Police (45 pkt.), przed ŁKS Commercecon (42), Developresem SkyRes Rzeszów (41) i Grotem Budowlani (33). W następnej serii spotkań w Atlas Arenie czwarty zespół rozgrywek zagra z trzecim (18 lutego, godz. 20.30). Wicelider pojedzie natomiast do Legionowa, gdzie 19 lutego zmierzy się z dziesiątą w tabeli Legionovią (godz. 18). Wcześniej odbędą się jednak ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski, w których wystąpią obie łódzkie ekipy. I obie zagrają w środę w Atlas Arenie. Jako pierwsze wyjdą na boisko siatkarki ŁKS Commercecon, które w hicie tej fazy rozgrywek podejmą Developres SkyRes. Mecz drugiej i trzeciej drużyny LSK rozpocznie się o godz. 17. Na 20 wyznaczono natomiast początek spotkania Grota Budowlani z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Polecane aktualności

Warsztatu, którego celem była ocena i rekomendacja rozwiązań planistycznych -  mat. Zmieniamy Ulice

Mieszkańcy Starego Polesia decydują, jak wyglądać będzie przestrzeń miejska

Karolina Szamburska / BPKSiT

Urzędnicy wspólnie z mieszkańcami projektują wygląd czterech odcinków ulic na Starym Polesiu w... więcej

Radny Adam Wieczorek zapowiedział, że 50 tysięcy poradników pierwszej pomocy trafi do łodzian. Do tego szkolenia z pierwszej pomocy dla łódzkich przedszkolaków, uczniów i seniorów -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

50 tysięcy poradników pierwszej pomocy dla łodzian. Do tego szkolenia z pierwszej pomocy

Karolina Szamburska / BPKSiT

Wydział Zdrowia UMŁ przygotował ponad 50 tys. poradników pierwszej pomocy, które trafią w ręce... więcej

Bio-Gen to kolejna z firm, które zdecydowały się na ulokowanie swoich miejsc pracy w Łodzi

Lider biotechnologii przenosi się do Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Bio-Gen, założona blisko trzy dekady temu w Opolu firma o międzynarodowej renomie, przenosi swoją... więcej

Łódzkie pary świętowały złote gody -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Medale za pół wieku razem. 30 par świętowało złote gody

Marlena Kamińska / BPKSiT

Hejnał miasta rozpoczął pierwszą w 2018 roku uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie... więcej

Konferencja prasowa wiceprezydenta Treli -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Oto, co czeka łódzkich uczniów i nauczycieli w kolejnym roku wdrażania rządowej reformy edukacji

Monika Pawlak / BRPiNM

Uczniowie trzech Szkół Podstawowych nr 137, 138 i 193 od nowego roku szkolnego będą mieli do... więcej

Kalendarz
Kontakt