Urząd Miasta Łodzi

Hala sportowa przy al. Unii

W środę 5 października 2016 została podpisana umowa na budowę małej hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej. Do ogłoszonego przez miasto Łódź przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiło się dziesięć firm. Zwycięzcą zostało konsorcjum spółek: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź i SKB Development Warszawa. Inwestycja warta prawie 38 mln zł zakończy się w roku 2018.

Ogłaszając przetarg miasto posiadało już pełną dokumentację projektową, więc niezwłocznie po podpisaniu umowy wykonawca przystąpił do prac budowlanych. Hala będzie spełniać funkcje sportowe i rekreacyjne. W budynku o wysokości ponad 20 m znajdą się miejsca siedzące dla 3017 widzów - 2129 na trybunach stałych oraz 888 na teleskopowych, rozsuwanych - oraz boisko sportowe o wymiarach 54x28 m. Po złożeniu trybun teleskopowych do dyspozycji będzie powierzchnia 54x38,2 m, umożliwiająca podział sali na trzy place treningowe. W hali będzie można organizować krajowe imprezy sportowe, gdyż w zakresie zawodów rangi mistrzostw Polski ma spełniać wszystkie wymagania stawiane przez rodzime związki koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Będzie również zapleczem treningowym w trakcie międzynarodowych imprez organizowanych w Atlas Arenie.

Obiekt ma kształt prostopadłościanu, z wysuniętym podcieniem od strony północnej i tarasem od południa. Przed głównym wejściem zaprojektowano przestronny plac, z którego podczas imprez skorzystają wozy transmisyjne. Sam budynek ma trzy naziemne kondygnacje. Na parterze w części południowej usytuowano strefę dla kibiców, w której znajdą się m.in.: szatnie odzieży wierzchniej, sklepik, recepcja oraz sześć kas. Po stronie północnej będą natomiast szatnie dla zawodników (z oddzielnymi wejściami na boisko dla drużyn gospodarzy i gości), sędziów i trenerów, a także gabinet lekarski i pomieszczenie kontroli antydopingowej. Będzie również osiem szatni komercyjnych i jedna dla osób niepełnosprawnych.

Północno-zachodni narożnik zajmą pomieszczenia dla dziennikarzy, obok których zlokalizowano strefę mieszaną. Na I piętrze, przeznaczonym dla widzów, zaprojektowano dwa punkty gastronomiczne, zespoły sanitariatów oraz pokój dla matki z dzieckiem. Poziom wyżej zlokalizowano 13 lóż VIP (osiem w części południowej i pięć w północnej), miejsca dla mediów oraz zaplecze administracyjne budynku - biura, pomieszczenia socjalne i sanitarne dla pracowników. Czerwony kolor zewnętrznej elewacji małej hali ma kontrastować z szarą kolorystyką Atlas Areny oraz ciemną, przeszkloną ścianą trybuny stadionu.

Mosty-Łódź i SKB Development Warszawa za budowę hali otrzymają 37 908 587,70 zł.

Kalendarz
Kontakt