Urząd Miasta Łodzi

Projekt Zielona Łódź

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Syntex Księżak Łowicz

Mecz na szczycie grupy B II ligi koszykarzy. Po czterech kolejkach obie ekipy mają na koncie po trzy zwycięstwa i zajmują w tabeli miejsca numer jeden (Księżak) i dwa... więcej

Hala MOSiR (ul. Skorupki 21)
18.10.2017

Trening slow jogging w Ogrodzie Botanicznym

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na kolejny trening slow jogging pod okiem instruktora Macieja Kozakiewicza. więcej

Ogród Botaniczny w Łodzi
18.10.2017

Botaniczna Piątka - edycja jesienna

Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na jesienną edycję Botanicznej Piątki. więcej

Ogród Botaniczny w Łodzi
21.10.2017

BiegamBoLubię! - bezpłatne zajęcia na bieżniach lekkoatletycznych

Przed nami kolejna łódzka odsłona ogólnokrajowej akcji treningowej BiegamBoLubię! To największy niekomercyjny polski projekt promujący ideę biegania. ... więcej

Stadion AZS
21.10.2017
Biegaczka w parku -  fot. Gareth Williams (CC BY 2.0 flickr)

Parkrun Łódź

Parkrun Łódź to bezpłatny bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. więcej

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi
21.10.2017

BiegamBoLubię! - bezpłatne zajęcia na bieżniach lekkoatletycznych

Przed nami kolejna łódzka odsłona ogólnokrajowej akcji treningowej BiegamBoLubię! To największy niekomercyjny polski projekt promujący ideę biegania. ... więcej

Stadion AZS
28.10.2017

Projekt Zielona Łódź

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi realizuje projekt o nazwie Zielona Łódź, w ramach którego przez cały rok w łódzkich parkach organizowane są różnego rodzaju bezpłatne imprezy i aktywności skierowane do mieszkańców naszego miasta. Oferta spędzania wolnego czasu pośród miejskiej zieleni dostosowana jest dla wszystkich grup wiekowych.

Jedną z większych imprez Zielonej Łodzi jest cykl "Letnich Koncertów w Altanie", przygotowywanych we współpracy z Akademią Muzyczną z Łodzi. Te odbywające się w zabytkowym Parku Źródliska I spotkania, co tydzień gromadzą w okresie wakacyjnym setki amatorów muzyki poważnej. W ramach projektu w łódzkich parkach odbywają się również inne koncerty prezentujące różne gatunki muzyczne.

Dla urozmaicenia spędzania wolnego czasu Zielona Łódź organizuje rodzinne pikniki. Podczas nich uczestnicy korzystać mogą m.in. z warsztatów plastycznych i rękodzielniczych, gier i zabaw sportowych, pokazów i prezentacji poświęconych różnym dziedzinom nauki. W formie pikników realizowane są również imprezy tematyczne, np.: z okazji Dnia Ojca, Powitanie Jesieni, czy też nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej.

W ramach Zielonej Łodzi odbywają się bezpłatne, cykliczne zajęcia sportowe, np.: joga,  capoeira, tai-chi, fitness, zumba, bule, nordic walking. Prowadzone są one przez wykwalifikowanych instruktorów zachęcających do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Biegi na orientację i wycieczki rowerowe pozwalają na dokładniejsze poznanie łódzkich parków.

Przez cały rok Zielona Łódź prowadzi z przewodnikami cykliczne spacery, mające na celu przedstawić przyrodę łódzkich parków, przybliżyć ich historię a także zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wiele osób ceni sobie bardziej wyspecjalizowane zajęcia takie jak: warsztaty fotograficzne, warsztaty rysunku pejzażowego, czy też obserwacje astronomiczne - setki łodzian gromadzi co roku Noc Spadających Gwiazd.

Zimą jesteśmy jedynym miejscem w Polsce, gdzie w centrum miasta można bezpłatnie i pod opieką instruktora nauczyć się biegać na nartach. Zielona Łódź dysponując odpowiednim sprzętem, a także wyznaczoną trasą w największym łódzkim parku im. J. Piłsudskiego prowadzi zajęcia narciarskie cieszące się ogromną popularnością.

Na przestrzeni całego roku projekt integruje działania różnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, podnosząc atrakcyjność oferty wypoczynku w łódzkich terenach zieleni.

Informacje o wydarzeniach Zielonej Łodzi znajdziecie w naszym Kalendarzu Wydarzeń oraz na facebookowym profilu Zielonej Łodzi.

Kalendarz
Kontakt
EXPO 2022