Edukacja

Oferta edukacyjna Miejskiego Ogrodu Zoologicznego obejmuje zajęcia w zoo w cyklu całorocznym. Ze względu na posiadanie ogrzewanych pawilonów lekcje przyrody/ biologii są możliwe do przeprowadzenia w zoo także w okresie jesienno – zimowym. Niezależnie od pory roku poniższa oferta zajęć oferuje spacer po zoo w towarzystwie indywidualnego przewodnika dydaktycznego. Wykorzystywana jest także  sala konferencyjna, w większości do pokazów filmów edukacyjnych i prelekcji multimedialnych wzbogacających wizytę w Zoo.

Wszystkie formy organizowanych zajęć, imprez masowych czy pomocy dydaktycznych znajdujących się na terenie zoo są gruntownie przygotowywane pod względem merytorycznym i metodologicznym przez pracowników Działu Dydaktycznego przy stałej współpracy z kadrą naukową Katedry Badania Różnorodności Biologicznej, Dydaktyki i Bioedukacji Uniwersytetu Łódzkiego. W proponowanych zajęciach bardzo duży nacisk kładziemy na treści związane z głównym problem współczesnej cywilizacji, jakim jest zapewnienie trwałości zasobów przyrody. Edukacja w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt,  z uwzględnieniem ochrony różnorodności biologicznej, jest podstawowym obowiązkiem każdego, zatwierdzonego przez Ministerstwo Środowiska, ogrodu zoologicznego. Realizacja tego celu jest też jednym z głównych kryteriów przyjęcia Zoo do prestiżowego, Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) i jego funkcjonowania w obrębie tej organizacji. Nie bez dumy uważamy, że mamy duży udział w kształtowaniu właściwych postaw wobec ochrony przyrody u większości naszych odbiorców.Poprzez użycie emocjonalnego nośnika naszych zajęć terenowych, jakim jest kontakt z żywymi zwierzętami, pomagamy w bezpośrednim zrozumieniu funkcjonowania świata przyrody, a także w złożoności procesów nim rządzących.

Mamy nadzieję, że nasza tegoroczna oferta zainteresuje tak stałych bywalców naszych spotkań, jak i nowych odbiorców. Zapraszamy do nas!

Rodzaje zajęć

ZIMOWA OFERTA EDUKACYJNA DLA PRZEDSZKOLI I KLAS I-III

ZIMOWA OFERTA EDUKACYJNA DLA KLAS IV-VII

ZIMOWA OFERTA EDUKACYJNA DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

ZIMOWA OFERTA DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW BIOLOGICZNYCH

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Kontakt