Urząd Miasta Łodzi

Baza firm sektora kreatywnego

Łódź posiada duży potencjał rozwoju w obszarze przemysłów kreatywnych. Działają tu i dynamicznie rozwijają się branże reklamy, muzyki, filmu, radia i telewizji, architektury, projetkowania, wzornictwa, wydawnictw,  rzemiosła, antyków, oprogramowania i nowych technologii. Zapraszamy do zapoznania się z firmami, instytucjami, organizacjami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym w naszym mieście.

Pytania związane z bazą firm prosimy kierować na adres logo@uml.lodz.pl

Baza firm


Aby dodać podmiot do bazy firm prosimy o wypełnienie FORMULARZA i odesłanie go na adres logo@uml.lodz.pl

Kreatywna Łódź - instytucje

'COZ Design Studio
opis:

`COZ Studio powstało z zamiłowania do projektowania i kształtowania naszego otoczenia. Pomysłodawczynią i twórczynią studia jest Agnieszka Tomalczyk, która tworzy i zajmuje się designem od 2006 roku.Spektrum działań studia jest bardzo szerokie. Dzięki dofinansowaniu unijnemu powstała w pełni samodzielna jednostka zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem produktu, tworzeniem wizualizacji, drukowaniem 3D w technologi FDM, projektowaniem materiałów POS oraz tworzeniem prototypów, modeli i makiet. Przy realizacji projektów studio współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin, dzięki czemu przy każdym projekcie tworzy indywidualny i interdyscyplinarny zespół zapewniający kompleksowość usługi. Działania studia skoncentrowane są na projektowaniu nowych, ciekawych i innowacyjnych wzorów oraz rozwiązań.

ulica: Nastrojowa
numer: 63/4
kod: 91-496
miasto: Łódź
email: kontakt@cozdesignstudio.com
www: cozdesignstudio.com/
branża: inne
13K2 Piotr Kałuziński
opis:

Nazywam się Piotr Kałuziński, od 8 lat zajmuję się grafiką komputerową (ukończyłem studia na tym kierunku). Przeważnie opracowuję grafikę stron internetowych, ale robię także projekty materiałów reklamowych (ulotki, plakaty i in.), skład komputerowy i identyfikację wizualną (m.in. projektowanie logo firmy). Wykonuję zlecenia jako freelancer – jeśli podobają Ci się moje projekty graficzne i chcesz ze mną współpracować napisz do mnie.

telefon: +48 509 415 793
email: info@13k2.pl
www: www.13k2.pl
branża: reklama
2B3 s.c.
opis:

2B3 jest łódzką agencją reklamową zajmującą się kompleksową dostawą szeroko rozumianych produktów / gadżetów reklamowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

- odzież reklamową,

- elektronikę

- art. biurowe,

- słodycze,

- galanterię skórzaną

- upominki VIP,  

- smycze, breloki, piny i tysiące innych produktów.

Naszymi kluczowymi Klientami są między innymi LangTeam, dla którego od kilku lat dostarczamy produkty na Tour de Pologne, Unilever Polska, Skandia, Stacja Nowa Gdynia, Telewizja Toya.

ulica: Skarbowa
numer: 5 m. 2
kod: 91-473
miasto: Łódź
telefon: (+48) 694 404 700
email: biuro@2b3.biz.pl
www: www.2b3.biz.pl
branża: reklama
2PPL
opis:

Na początku było dwoje ludzi z dobrym pomysłem  - stąd wzięła się nazwa naszej Agencji. Od tego czasu kilka rzeczy zdążyło ulec zmianie. Powiększyła się ilość zgromadzonego doświadczenia, rozrósł się zespół, logo zafundowało sobie operację plastyczną, a Pan Majster polubił babeczki kajmakowe.

Zadbaliśmy też o ergonomię i skróciliśmy 2PEOPLE do 2PPL – ot tak, dla wygody.

W senniku egipskim czytamy: „stare skarpety we śnie widzieć – korzystasz z usług złej agencji reklamowej”.
Chcesz wiedzieć po czym poznać dobrą?  Będzie działać jak wymarzony warsztat samochodowy – zajmie się kompleksowo całą maszynerią i sprawi, że sprawy Twojej Firmy bezawaryjnie pomkną w stronę rozwoju i biznesowej satysfakcji.

Nasz warsztat proponuje usługi reklamowe full-service. To oznacza, że możemy zająć się wszystkimi trybikami reklamowej komunikacji – od prostej ulotki po hultajską kampanię.

Nasi stali Klienci twierdzą, że zuchy z nas. Przekonaj się o tym sam – jeszcze przed fajrantem.

ulica: Oszczepowa
numer: 15
kod: 94-123
miasto: Łódź
telefon: +48 502 577 222
fax: +48 42 298-50-06
email: biuro@2people.pl
www: www.2people.pl
branża: reklama
38 PR
opis:

38PR oferuje kompleksową obsługę public relations. Swoją działalności skupia głównie w obszarze: PR korporacyjnego i produktowego, komunikacji marketingowej, media relations, zarządzania sytuacją kryzysową, akcji społecznych i edukacyjnych, komunikacja wewnętrznej, programów motywacyjnych i szkoleniowych, szkoleń medialnych, kształtowania wizerunku managera. Ponadto oferuje różnego rodzaju działania w internecie: ePR, portale społecznościowe CSR (Corporate Social Responsibility) oraz monitoring mediów.

ulica: Tymienieckiego
numer: 25B
kod: 90-350
miasto: Łódź
telefon: +48 42 636-49-64
fax: +48 42 636-49-65
email: biuro@38pr.pl
www: www.38pr.pl
branża: reklama
3PR Consulting
opis:

3 PR Consulting to firma działająca w zakresie public relations. Zajmuje się m.in. Tworzeniem strategii komunikacji, szkoleniami z zakresu PR, public affairs, community affairs, wyjazdów prasowych, czy kampanii CRS.

ulica: Dowborczyków
numer: 30/34
kod: 90-019
miasto: Łódź
telefon: +48 42 681-10-66
email: tomasz.michalowicz@3pr.com.pl
www: www.3pr.com.pl
branża: reklama
9fashion
opis:

9fashion to jedna z największych polskich firm produkujących odzież ciążową. Powstała w 2003 r. i od tamtej pory nieustannie się rozwija. Odzież ciążowa marki 9fashion jest dostępna w ponad 150 sklepach na terenie całej Polski i w wielu sklepach Europy, Azji i Amerki Północnej. Po 4 latach od rozpoczęcia działalności firma osiągnęła pozycję nr 1 w Polsce oraz na stałe zagościła w ścisłej czołówce producentów ubrań ciążowych w Europie. Zespół 9fashion to kilkadziesiąt osób, pracujących w różnych działach firmy dla zapewnienia pełnej satysfakcji Klientów oraz utrzymania osiągniętego sukcesu.

ulica: Legionów
numer: 119
kod: 91-073
miasto: Łódź
email: kontakt@9fashion.pl
www: www.9fashion.pl
branża: projektowanie mody
A-B Nahlik
opis:

Firma powstała w 1990 roku. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją odzieży i konfekcji  damskiej z surowców naturalnych. Firma posiada również własną pracownię krawiecką, gdzie realizowane projekty sezonowych kolekcji mody damskiej. Do głównych produktów należą m.in.: marynarki, spódnice, koszule, spodnie kamizelki.

www: www.abnahlik.pl
branża: projektowanie mody
A-TAK DESIGN
opis:

Jesteśmy rodzinną firmą, która czerpiąc ze swojej energii i pasji stworzyła miejsce szczególne. Kolekcja ATAK DESIGN to dzieła najznakomitszych projektantów takich jak Philippe Starck, Charles & Ray Eames, Verner Panton, Arne Jacobsen, Alberto Meda, Antonio Citterio, Marcel Wanders, Patricia Urquiola, Patric Jouin, Ferruccio Laviani, Frank Gehry, Ron Arad, Eero Aarnio i wielu wielu innych. Swoje miejsce znalazly tu takie marki jak Vitra, USM, Kartell, Magis, Driade, Fritz Hansen, Moooi, Foscarini, Diesel, Porro, Verpan, Andreu World, Arper, Artecnica, BD Barcelona, Belux, Bulthaup, Casamania, Artemide, Fatboy, Gandia Blasco, Gan, Hay, Lightyears, Moroso, Planika i dziesiątki innych znanych i rozpoznawalnych na świecie firm.

Oferujemy meble, oswietlenie i elementy wyposażenia wnętrz – funkcjonalne i estetyczne, idealne do domu, pracy czy miejsc publicznych. Oferujemy produkty, które wyrażają styl, filozofię i osobowość. Nieustannie się rozwijamy szukając ciekawych rozwiazań, które łączy dobry design i jakość wykonania.

Nasza siedziba znajduje się w Łodzi na “ Żeli ” czyli Żeligowskiego 43a, gdzie na powierzchni 606 m2 zobaczyć można na żywo większość z produktów, które znajdują sie w naszej ofercie. Celem nadrzędnym było założenie, ze pokazywane w showroomie kolekcje będą wyjątkowe, odważne, piękne i oparte na zasadzie, ze dobry design jest naszym moralnym obowiązkiem.

W jednym miejscu zobaczyć można lekkość i nowoczesność najnowszych projektów mebli i oświetlenia z całego świata, oraz klasykę z lat 40-stych czy 50-tych mistrzów designu. Każdy fan dobrego wzornictwa, zaznajomiony w trendach architekt czy osoba nie znająca tematu DESIGN znajdzie tu cos dla siebie.

Dodatkowo galeria pełni także zadania edukacyjne, pokazywane obiekty w dużej części znajdziemy w zbiorach muzeów sztuki na całym świecie. Teraz przy dobrej kawie można je zobaczyć w Łodzi.

Dla tych, którzy wolą robić zakupy z domu przygotowaliśmy naszą nową stronę. Nie wstając z ulubionego fotela, bez pośpiechu, o dowolnej porze można wybrać na co tylko mamy ochotę. Nasza szeroka wiedza o designie i meblach oferowanych przez czołowych producentów pozwala nam dostarczać najlepsze produkty z bardzo dobrymi terminami realizacji w ofertach dopasowanych do wszystkich, także najbardziej rygorystycznych budżetów. W ATAK DESIGN otrzymasz opiekę swojego project managera, który będzie służył pomocą zawsze kiedy będziesz jej potrzebować - od momentu pomocy przy wyborze produktów, kolorystyki, czy sprawdzenia postępu w realizacji zamówienia aż po montaż czy dostawę w Twoim biurze i domu. W skrócie: oszczędzamy Twój czas i pieniądze – pomagamy wybrać najlepsze rozwiązania.

Po informacje o ofercie mebli, oświetlenia i dodatków, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 0 42 633 02 00, lub email na sklep@atakdesign.pl. Zapraszamy także do odwiedzin naszego showroomu, gdzie większość naszej oferty zobaczysz na żywo. Trudno znaleźć drugie takie miejsce...


ATAK DESIGN TEAM
ATAK DESIGN to zespół. Zespół profesjonalistów.
Żartobliwie mówimy “u nas w zakładzie”. Bo u nas w “ATAKU” atmosfera jest najważniejsza.
Poznaj nas. Czekamy na Twoje odwiedziny!

ulica: Żeligowskiego
numer: 43 A
kod: 90-644
miasto: Łódź
telefon: +48 42 633 02 00
fax: +48 42 633 02 16
email: sklep@atakdesign.pl
www: www.atakdesign.pl
branża: wzornictwo
a4studio
opis:

Agencja reklamowa powstała w 1990 roku. Zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętą reklamą. Począwszy od usług projektowania graficznego, poprzez drukowanie offsetowe, wielkoformatowe i cyfrowe, po reklamę zewnętrzną i zlecenia nietypowe. Ponadto zajmuje się również tworzeniem stron internetowych budujących wizerunek firm, aplikacji i gier flash oraz animacji. 

ulica: Kościuszki
numer: 132
kod: 90-446
miasto: Łódź
telefon: +48 42 637-31-13, 636-82-78
email: biuro@a4studio.pl
www: www.a4studio.pl
branża: reklama
ABAGRAF
opis:

Firma powstała w 1992 roku. Zajmuje się działalnością poligraficzno-wydawniczą, od przygotowania projektu po realizację konkretnego zamówienia. Do głównych usług świadczonych przez firmę należy druk takich materiałów, jak: folderów i ulotek reklamowych, plakatów, pieczątek, papieru i kopert firmowych, wytwornych zaproszeń i wizytówek, metek i etykiet, druków wielkoformatowych. Usługi świadczone są poprzez zamówienia bezpośrednie, a także poprzez sklep internetowy.

ulica: Kościuszki
numer: 22
kod: 90-419
miasto: Łódź
telefon: +48 42 639-87-84
email: abagraf@abagraf.com.pl
www: www.abagraf.com.pl
branża: reklama
Abilita Communications
opis:

Firma zajmująca się działalnościami wchodzącymi w skład public realtions. Oferuje usługi z zakresu: opracowania i prowadzenia kampanii promocyjnych oraz wizerunkowych, media relations, komunikacji kryzysowej, organizacji wydarzeń specjalnych - konferencji, sympozjów, imprez integracyjnych, jubileuszy, doradztwa, szkoleń PR i medialnych.

ulica: Bruska
numer: 26
kod: 94-223
miasto: Łódź
telefon: +48 42 6525091
fax: +48 42 6111778
email: kontakt@abilita.pl
www: www.abilita.pl
branża: reklama
Active Wear Zakład Odzieżowy
opis:

Firma działająca od 1989 roku na rynku mody sportowej. Zajmuje się projektowaniem i produkowaniem  pod własną marką odzieży sportowej i rekreacyjnej. Przedsiębiorstwo posiada własny nowoczesny park maszynowy, w którym znajdują się wszystkie rodzaje maszyn służące do szycia odzieży sportowej. Ponadto w skład zasobów firmy wchodzi również własna krojownia. Firma posiada doświadczenie w zleceniach eksportowych.

www: www.activewear.com.pl
branża: projektowanie mody
AD FUTURE
opis:

Firma działająca w zakresie usług reklamowych. Zajmuje się w głównej mierze strategiami komunikacji oraz komunikacji kryzysowej. Od dwóch lat realizuje projekt „Biznes dla Łodzi” aktywizujący łódzkich przedsiębiorców, oraz projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu „Dzień Matki w Matce Polce” i „Baśniowy kalendarz dla mamy”.

ulica: Sasanek
numer: 64
kod: 91-940
miasto: Łódź
telefon: +48 784 203 618
email: izabogus@adfuture.pl
www: www.adfuture.pl
branża: reklama
Ad Twinzz
opis:

Studio projektowe z ponad piętnastoletnim doświadczeniem na rynku. Zajmuje się tworzeniem materiałów reklamowych, systemów identyfikacji wizualnej oraz atrakcyjnych opakowań. Cechą charakterystyczną firm jest fakt, iż świadczą oni usługi kontaktując się w głównej mierze za pomocą internetu.

ulica: Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego
numer: 79/5
miasto: Łódź
telefon: + 48 501 708 752
email: adtwinzz@adtwinzz.com
www: www.adtwinzz.com
branża: reklama
ADDONIX
opis:

Firma o szerokim profilu działalności związanym z  usługami drukarskimi oraz tworzeniem elementów reklamy wizualnej. W skład firmy wchodzą: studio grafiki i DTP, drukarnia cyfrowa, drukaria offsetowa oraz pracownia małych form, która wykonuje nadruki na przedmiotach reklamowych. Ciekawostką jest, iż przy realizacji zleceń firma współpracuje z plastykami i wykładowcami łódzkiej ASP.

ulica: Lucjana Rydla
numer: 7/72
kod: 93-203
miasto: Łódź
telefon: +48 600 812 859
fax: +48 42 643-01-89
email: studio@addonix.net
www: addonix.net
branża: reklama
Advertising Agency Markini
opis:

Zajmujemy się projektowaniem grafiki reklamowej, systemów identyfikacji wizualnej, nowoczesnymi formami reklamy interaktywnej, fotografią reklamową oraz ... jesteśmy w stanie stworzyć prawdopodobnie wszystko czego potrzebujesz :) Naszą agencję tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, jak również młodzi - niedoświadczeni, z których wysysamy krew i świeże pomysły. Łączy nas pasja projektowania, chęć przejęcia panowania nad światem oraz po prostu dobry gust :)

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie budowania silnej marki. Od tworzenia jej podstaw, po silne wsparcie na każdym etapie jej rozwoju.

Jeśli masz ochotę zakosztować naprawdę wytrawnych kreacji

- nie czekaj. To my czekamy na Ciebie.

ulica: Bobslejowa
numer: 22
kod: 94-317
miasto: Łódź
telefon: + 48 600 881 640
email: biuro@markini.com.pl
www: www.markini.com.pl/
branża: reklama
AFX
opis:

Studio reklamy oferujące różnorodne usługi reklamowe. Działalność firmy opiera się na kreaowaniu wizerunku firm i produktów, w celu dotarcia do określonej grupy odbiorców. Dodatkowo świadczy usługi wchodzące w skład marketingu internetowego, tworzenia stron internetowych. Działania firmy obejmują także fotografię reklamową, druk i reklamę na pojazdach.

ulica: Obywatelska
numer: 102/104
kod: 94-104
miasto: Łódź
telefon: +48 42 227-37-07
email: info@afx.net.pl
www: www.afx.net.pl
branża: reklama
Agata Re
opis:

Agata Re jest łódzką marką odzieżową, projektująca i produkującą własne kolekcje ubrań głównie sukienek. Swoją popularność zyskałą dopracowaną konstrukcją, podkreślającą kobiecą sylwetkę oraz bardzo wysoką jakością wykonania.

Jednak głównym atutem marki jest możliwość zamówienia sukienki dopasowanej do sylwetki konkretnej klientki. W naszej pracowni Klientka nawet o najbardzej nietypowej sylwetce znajdzie produkt dla siebie.

ulica: Karola Miarki
numer: 4
miasto: Łódź
telefon: +48 530 449 922
email: sklep@agatare.com
www: agatare.com
branża: projektowanie mody
Agata Sobiepańska
opis:

Studio graficzne Agaty Sobiepańskiej funkcjonuje na rynku reklamowym od 1993 roku. Oferowany zakres prac wykonywanych przez przedsiębiorstwo to m.in.: prace projektowe, skanowanie i obróbka zdjęć, skład i łamanie tekstu, druk cyfrowy oraz cięcie liter.

ulica: Sienkiewicza
numer: 35
miasto: Łódź
telefon: +48 42 633-78-73
email: sgas@sgas.pl
www: www.sgas.pl
branża: reklama
Kalendarz
Kontakt