Urząd Miasta Łodzi

Dla mieszkańców

Łódzkie Centrum Obywatelskie

Łódzkie Centrum Obywatelskie

Miasto Łódź regularnie przekazuje środki na prowadzenie ośrodka wspierającego łódzkie organizacje pozarządowe. Takim miejscem jest Łódzkie Centrum Obywatelskie, którego prowadzenie w latach 2017/18 zlecone zostało Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” i Fundacji FERSO. W takim miejscu można uzyskać poradę z różnych sfer działalności NGO (np. pisania projektów, księgowości, rozliczenia dotacji), wynająć salę na spotkania czy skorzystać z biblioteki pozarządowej. 

Łódzkie Centrum Obywatelskie powstało specjalnie stworzone z myślą o łódzkim III sektorze i jego działaczach. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z działaniami na rzecz społeczeństwa i dla tych bardziej doświadczonych. To miejsce, gdzie Ci którzy już mają trochę doświadczenia – mogą i chcą dzielić się tym z innymi.

Łódzkie Centrum Obywatelskie pomaga organizacjom w tym, co często powoduje niechęć do działania (brak pewnej konkretnej wiedzy, braki lokalowe, braki sprzętowe, doradztwo specjalistyczne, współpraca z administracją publiczną).

W ramach ŁCO będzie można skorzystać z następujących usług:

  • szkolenia (z zakresu rozwoju i planowania działań organizacji pozarządowych, pozyskiwania środków, ekonomizacji działań, prawnych aspektów działania, przygotowywania ofert realizacji zadań publicznych, księgowości, działalności KDO itp.
  • indywidualne usługi doradcze (z zakresu ekonomizacji działań ngo, prawnych aspektów funkcjonowania, przygotowywania ofert, księgowości i innych, w szczególności dla nowopowstałych lub niedoświadczonych organizacji pozarządowych)
  • warsztaty tematyczne i spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Łodzi i współpraca w tym zakresie z Urzędem Miasta Łodzi
  • działania integracyjne dla III sektora,
  • wsparcie techniczne dla organizacji (udostępnianie Sali na działalność statutową oraz zagwarantowanie dostępu do stanowiska ze sprzętem komputerowym).
  • dostęp do biblioteki pozarządowej

Informacje o wydarzeniach organizowanych przez ŁCO znajdziecie Państwo w naszym kalendarzu lub na stronach www.opus.org.pl i www.ferso.org

Kontakt:

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS
90-135 Łódź, Narutowicza 8/10
tel.  (42) 207 73 39; 509 899 449; fax: (42) 207 73 38

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
90-558 Łódź, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73
tel. 516 089 392

 

Kalendarz
Kontakt