Urząd Miasta Łodzi

Dla mieszkańców

Ferie z kulturą

TEATRY

Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla

Od 1 grudnia 2017 r. ruszyły zapisy na zimowe warsztaty teatralno-scenograficzne organizowane, co roku od ponad 30 lat w Teatrze Lalek Arlekin.

Co roku w okresie ferii zimowych – w tym roku pomiędzy 29 stycznia a 9 lutego, Teatr Lalek „Arlekin” zaprasza dzieci w wieku szkolnym - od 6 do 12 lat na wspólne dwutygodniowe warsztaty teatralne. Dla zainteresowanych zostaną przygotowane zajęcia w trzech grupach aktorskich, prowadzonych przez lalkarzy oraz jednej grupy scenograficznej, prowadzonej przez zespół artystów plastyków. Każda z grup przygotuje pokaz artystyczny, który na zakończenie ferii zostanie zaprezentowany przed publicznością – rodzinami i przyjaciółmi na prawdziwej scenie - Dużej Scenie Teatru Arlekin.

W programie „Ferii w Arlekinie”, w każdym ich tygodniu, będzie też zwiedzanie i podróżowanie – w tym roku wybierzemy się m.in. na cały dzień do krainy ceramiki i zabawy, czyli podłódzkiej Ceramilandii.  Zwiedzimy też wystawę „Leonardo Da Vinci – energia umysłu”, w łódzkim EC1. Na rozpoczęcie ferii, pierwszego dnia, specjalnie dla naszych uczestników, marionetkowe przedstawienie „Piękna i Bestia”.

Udział dziecka w dwutygodniowych warsztatach kosztuje 480 zł (dla rodzeństw przewidywane zniżki). Zajęcia będą się odbywały w godzinach 9:00 -15:00. W ramach tej kwoty dzieci będą miały zapewnione również drugie śniadanie i obiad. Zapisy przyjmowane są mailowo od 1 grudnia - pod adresem e-mail: sekretariat@teatrarlekin.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 42 633 08 94.

Teatr „Pinokio”

Ferie z Pędrkiem Wyrzutkiem

Teatr Pinokio zaprasza za działania warsztatowe inspirowane spektaklem „Przygody Pędrka Wyrzutka” (reż. Ewa Maria Wolska).

 

29.01 (poniedziałek) , warsztat godz. 11

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

30.01 (wtorek), warsztat godz.11

Błyski i łyski. Awangardowe zabawy poetyckie

31.01 środa (spektakl godz. 10), warsztat godz.11 (tuż po spektaklu)

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

2.02 piątek (spektakl godz. 10), warsztat godz. 11 (tuż po spektaklu)

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

4.02 niedziela (spektakl godz. 12), warsztat godz. 13 (tuż po spektaklu)

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

5.02 poniedziałek (spektakl godz. 12), warsztat godz.  13 (tuż po spektaklu)

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

Szczegóły

KTO ja jestem? Twórcze autoportrety w poszukiwaniu siebie.

Warsztat kreatywny, podczas którego zabawy plastyczne staną się punktem wyjścia do filozoficznej refleksji  i stawiania pytań istotnych w procesie budowania tożsamości. Proponowane działania zainspirować mają do przemyśleń i odkryć, a także do spostrzeżeń o procesie budowania własnego „ja”.  Tematyka spotkania i działań powiązana  jest z treścią spektaklu pt. „Przygody Pędrka Wyrzutka” opartego na książce Stefana i Franciszki Themersonów.

Warsztat dla dzieci 9+ ; płatny: 5 zł;  Prowadzenie: Anna Mrozińska

Czas trwania: ok. 1 godz.

 

Błyski i łyski. Awangardowe zabawy poetyckie

Warsztat kreatywny wykorzystujący zabawy słowem i formą poetycką do budowania kompetencji  tekstotwórczych.  Inspirująca twórczość Franciszki i Stefana Themersonów (oraz spektakl pt. „Przygody Pędrka Wyrzutka”) stanie się punktem wyjścia  do zabaw językowych oraz praktycznych działań, których efektem będą poetyckie próby.

Warsztat dla dzieci 9+ ; płatny: 5 zł;  Prowadzenie: Anna Mrozińska

Czas trwania: ok. 1 godz.

Warsztat odbywa się przy min. 5 osobach; maksymalna liczba uczestników to 25 osób.

Udział w warsztatach jest możliwy po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod nr 42 636 66 90.

Pędrek Wyrzutek – dziwadło, mieszaniec, inny. Ni to pies, ni to człowiek. Ni to ryba, ni to ptak.

Podejrzewając, że może być z nim coś nie tak, Pędrek wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości. Przy okazji tej wędrówki uczy się, że sposobów widzenia i odczuwania świata jest bardzo wiele. Wiele jest też sposobów na zdefiniowanie siebie. I choć może się okazać, że„[…] jeżeli twój wiersz będzie miał powodzenie, ludzie powiedzą, że jesteś człowiek, psy powiedzą, że jesteś pies, ryby powiedzą, że jesteś ryba, a koty, że jesteś kot.”, to wszelkie definicje są mało ważne, gdy wiesz, że ”Ty jesteś Cały Świat minus Cały-Świat-oprócz-ciebie.”

Spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka” jest kontynuacją performatywnego czytania zrealizowanego na potrzeby VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w maju 2017 roku. Realizacja jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego i Urzędu Miasta Łodzi.

„Przygody Pędrka Wyrzutka” zostały przygotowane w ramach obchodów Stulecia Awangardy w Polsce.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka planuje zorganizowanie, w czasie ferii zimowych, warsztatów połączonych ze zwiedzaniem teatru od kulis.

"Zabawa w teatr" - zwiedzanie teatru wraz z pracowniami, zabawy teatralne na scenie z wykorzystaniem rekwizytów i kostiumów - prowadzenie Katarzyna Żuk, aktorka Teatru Nowego.

Zgłoszenia grup - Anna Piosik, Biuro Obsługi Widza, tel. 42 630 20 86, 514 600 156, a.piosik@nowy.pl

Koszt 10 zł od osoby

Czas trwania: 1,5 godz

Teatr Powszechny

W ferie zimowe Teatr Powszechny w Łodzi zorganizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, które pozwolą najmłodszym zapoznać się z tajnikami pracy aktora na scenie, ale również umożliwią im wcielenie się w rolę aktora. Obejmować będą elementarne zadania aktorskie i ćwiczenia z zakresu warsztatu aktorskiego.

Ponadto dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć w lekcjach o kurtynie – Teatr Powszechny w Łodzi posiada jedną z dwóch Polsce malowanych kurtyn teatralnych. Namalowana przez Piotra Naliwajko kurtyna zatytułowana jest „Zdumiewająco nieprzemysłowy duch”.

Ponadto Teatr zaprosi na oprowadzanie po kulisach Teatru oraz tematyczne lekcje teatralne.

Terminy wszystkich zajęć oraz zasady zapisywania się podane będą na stronie internetowej Teatru.

MUZEA I GALERIA

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Dział Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zaprasza grupy zorganizowane do zapisu na wybrane warsztaty, znajdujące się w aktualnej ofercie Działu: http://new.muzeumwlokiennictwa.pl/informacje/grupy-zorganizowane,52

Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Sobotnie warsztaty dla uczestników indywidualnych

27.07.2018 (sobota), godz. 12.00 CZŁOWIEK Z NATURY (warsztaty dla dzieci od lat 7)
Warsztat inspirowany wystawą METAMORFIZM

Wychodząc od znaczenia słów: zmiana, proces, nitka, synteza, natura, uproszczenie, kształt. Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy - ale spokojnie, nikt niepowołany się o tym nie dowie. UWAGA: Warsztat bardzo brudzący.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

 

03.02.2018 (sobota), godz. 12.30 EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata (warsztaty dla dzieci od lat 7)
Warsztat inspirowany wystawą METAMORFIZM Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni? Czym jest METAMORFIYM i jaki ma związek y twórczością Magdaleny Abakanowicz? Na warsztatach z budowania świata, uważnie przyjrzymy się różnym materiałom, sprawdzimy ich temperaturę, fakturę i możliwości. Postaramy się przy pomocy dużej ilości piasku zamknąć, cały ŚWIAT w słoiku.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

 

10.02.2018 (sobota), godz. 12.30 CO MA RZEŹBA DO TKANINY? (warsztaty dla dzieci od lat 7)
Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Tkanina sztywna - tkanina miękka. Gładka i miła w dotyku oraz chropowata, z wyraźną fakturą. Tkanina na zasłonę i na ubranie. Wreszcie tkanina artystyczna, prezentowana w wielkich galeriach i muzeach. Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? Jeśli tak, to jakim, bo sztuka włókna najczęściej kojarzy się z gobelinem, kilimem lub makatką. A czy tkanina może być przestrzenna? Czy dzieła Magdaleny Abakanowicz to jeszcze tkaniny, czy już rzeźby? Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z zadaniem "wyrzeźbienia tkaniny" mając do dyspozycji jedynie metr bieżący materiału.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Muzeum Miasta Łodzi

W siedzibie głównej Muzeum Miasta Łodzi w czasie trwania ferii zimowych codziennie od wtorku do piątku o godz. 10:30 będą się odbywały zajęcia dla gości indywidualnych w wieku 7-12 lat. Udział w zajęciach będzie odpłatny. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr. 42 254 90 11 lub mailowo: edukacja@muzeum-lodz.pl.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Przygoda z Historią

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież szkolną i całe rodziny do spędzenia niezapomnianych ferii zimowych w Muzeum.  

 

Dzień z Rycerzami  

Celem organizacji wydarzenia jest poznanie życia średniowiecznego rycerza. Podczas pokazu zostaną omówione elementy zbroi i broni średniowiecznej w teorii i praktyce. Każdy element będzie można przymierzyć.  Uczestnicy pokazu będą mogli również poćwiczyć umiejętności władania bronią i obejrzeć krótki pokaz Walki Rycerskiej. A na koniec Walka z Mitami - Czyli jakie to średniowiecze naprawdę było. UWAGA !!! w podanym terminie odbędą się trzy żywe lekcje historii o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W jednym spotkaniu nie może brać udziału więcej niż 60 osób.

 

Pokazy edukacyjne : „Jak zostać Panem Wołodyjowskim” 

Pokazy z udziałem specjalnego gościa Antoniego Olbrychskiego. Celem organizacji tego wydarzenia jest przybliżenie młodzieży dawnych tradycji związanych z szermierką, a będzie to możliwe poprzez uczestnictwo w pokazie edukacyjnym, podczas którego zaprezentowane zostaną elementy szermierki historycznej. Pokazowi szermierki historycznej będzie towarzyszyła krótka prelekcja i zadania. UWAGA !!! w podanym terminie odbędą się dwa pokazy o godz. 10.00 i 11.30 W jednym spotkaniu nie może brać udziału więcej niż 60 osób.

Przez całe ferie w godz. 9.00-15.00 do wyboru następujące zajęcia:

(UWAGA !!! wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie się oraz zarezerwowanie konkretnych zajęć i terminu)

 

Okna Historii (warsztaty)

Dzieci pracują w 4 grupach. Losują ilustracje przestawiające wybrane wydarzenia historyczne. Na bazie dostarczonych informacji mają wymyślić, krótkie scenki przedstawiające dane wydarzenie a pozostali mają przyporządkować do trwającej scenki podpisy i ilustracje tak by uzupełnić treści z „przedstawienia”. Do danej scenki dzieci tworzą własne dekoracje lub przebrania.

Czas trwania: ok. 60-75 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Medale (warsztaty)

Na bazie eksponatów zgromadzonych na wystawach Muzeum, dzieci będą odwzorowywać wybrany medal w masie solnej.

Czas trwania: ok. 60-75 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Niedźwiedź Wojtek – żołnierz II Korpusu Polskiego

(lekcja historii z elementami zabawy i warsztatów)

Celem zajęć jest pokazanie historii niezwykłego niedźwiedzia, który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Uczestnicy zajęć poprzez odkrywanie, naukę i zabawę poznają historię Wojtka -  PRAWDZIWEGO ŻOŁNIERZA!!!.

Czas trwania: ok. 60-75 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Malowanki Historyczne (warsztaty)

Grupy zwiedzające nasze Muzeum będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych malowanek historycznych związanych z eksponatami znajdującymi się na wystawach. Kolorowaniu malowanek towarzyszyć będzie dodatkowe zadanie oraz zwiedzanie wystaw.

Czas trwania: 45-60 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Dzień z Tadeuszem Kościuszko

(lekcja historii z elementami warsztatów)

Pod tematem tych zajęć kryje się spotkanie z postacią Tadeusza Kościuszko, który miał swój udział w kreowaniu postaw patriotycznych: W czasie takich zajęć możemy poznać przyczyny, dla których ta a nie inne postać zasłużyła na miano bohatera narodowego.

Czas trwania: ok. 60-75 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Odszukaj artefakt (zabawa)

Zabawa ma charakter drużynowy. Zadanie polega na zlokalizowaniu i właściwym opisaniu poszukiwanego na ekspozycji przedmiotu. Uczestnicy zabawy poruszają się po historii i realiach polski pod zaborami i w okresie I wojny światowej.

Czas trwania: około 45-60 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Wokół życia rycerza (warsztaty + pogadanka)

W czasie krótkiej 20 minutowej opowieści, uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z kulturą rycerską. Opowieść jest uzupełniona zadaniami warsztatowymi do wykonania.

 Czas trwania: około 45-60 minut

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

 

Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed planowaną wizytą. Grupa zorganizowana nie może być większa niż 30 osób. Zajęcia odbywają się w siedzibie głównej Muzeum, ul. Gdańskiej 13
Przez ferie zajęcia są bezpłatne !!!

e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl
tel. 42 632 71 12 Dział Edukacyjny – telefoniczne

zapisy pn.-czw. w godz. 8.00-15.30 Kamila Lutek - Urbaniak

Muzeum Kinematografii

Oferta Działu Edukacji i Kultury Filmowej Muzeum Kinematografii w Łodzi skierowana do dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych 2018 r. obejmuje:

 • warsztaty z animacji poklatkowej "Tu Stacja Animacja!" (8-13 lat) 3.02.2018 sob. godz. 12.00
 • Mały Kinematograf (3-7 lat) w feryjne niedziele o godz. 12 i środy o godz. 11, - projekcje filmu "Magiczna zima Muminków", w ramach bieżącego repertuaru kinowego, w dniach 26 stycznia - 01 lutego 2018 r.
Miejska Galeria Sztuki

Twórcze ferie w Miejskiej Galerii Sztuki - warsztaty plastyczne

Termin: 29.01– 09.02.2017 r.

Podczas najbliższych ferii zimowych Miejska Galeria Sztuki zaprasza na autorskie warsztaty plastyczne do Galeria Willa, ul. Wólczańska 31/33 i Propagandy Sztuki, Park H. Sienkiewicza 44

Godzina: 11.00

Cena warsztatu: 8 PLN od dziecka

Warsztat dla dzieci w wieku 5-12 lat

Prowadzenie: Martyna Nowosiad, Adriana Michalska

Zapisy: galerie@mgslodz.pl, tel. 42 674 10 59

Liczba uczestników: 25 osób

Harmonogram:

30.01.2018 ( WTOREK) Galeria Willa, ul. Wólczańska 31

 1. "Kolorowe zimowe witraże” - uczestnicy wykonają za pomocą kolorowych papierów i bibuły motywy zimowe w technice witrażu. Omówienie techniki wykonania pracy plastycznej, wprowadzenie pojęcia witraż. Uczestnicy następnie przygotują pracę plastyczną polegającą na odrysowywaniu od szablonów, wycinaniu, klejeniu poszczególnych elementów.

01.02.2018 (CZWARTEK) Galeria Willa, ul. Wólczańska 31

 1. "Ptaki siedzą na drzewie” - kolaż z wykorzystaniem materiałów naturalnych (suszone liście), łączenie różnorodnych materiałów plastycznych. Praca w grupach. Uczestnicy wykonają prace polegające na odrysowywaniu od szablonów, wypełnianiu konturów różnymi materiałami oraz malowaniu tła kolorową kredą.

02.02.2018 ( PIĄTEK) Galeria Willa, ul. Wólczańska 31

 1. "Zimowy krajobraz nocą” - uczestnicy wykonają prace polegające na malowaniu różnych wzorów białą farbą plakatową, białą kredką lub białą kredą na czarnym lub granatowym kartonie oraz na wycięciu z białego kartonu - formy okna i przyklejeniu jej do rysunku.

  06.02.2018 (WTOREK) Ośrodek Propagandy Sztuki, Park H. Sienkiewicza

 1. "Nasz wesoły bałwanek”- uczestnicy przygotują pracę polegającą na wyklejaniu bałwana z okrągłych wacików, dorysowywaniu i doklejaniu dodatkowych elementów.

08.02.2018 ( CZWARTEK) Ośrodek Propagandy Sztuki, Park H. Sienkiewicza

 1. "Był sobie robot” –uczestnicy wykonają trójwymiarowego robota skonstruowanego z pudełek, kolorowego papieru, drutów i sznurków.

 

09.02.1018 ( PIĄTEK) Ośrodek Propagandy Sztuki, Park H. Sienkiewicza

 1. "Karnawał wenecki – maski weneckie”

 

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnego rodzajami masek, zakładanych od kilku wieków podczas tradycyjnego balu maskowego w Wenecji. Następnie uczestnicy wykonają własną maskę przy użyciu różnego rodzaju materiałów: papieru kolorowego, różnokolorowej bibuły, piórek, brokatów, tektur, jetów, pasteli olejnych.

DOMY KULTURY

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Ferie w AOIA

Warsztaty kreacji twórczych
poniedziałki, środy, piątki w godz. 8-11 , sala 39.A  III piętro,
płatne (koszt materiałów)  5 zł za 1 zajęcia.
Warsztaty ruszają od 29.01.do 09.02.18 r. Zapisy pod nr tel. 42 633 26 41

Prowadząca P. Karolin Lutczyn

W ramach warsztatów kreatywnych (młodzież 10 - 15 lat) będzie mogła:

 • uczestniczyć aktywnie w zajęciach plastycznych m.in. techniką paper mache,
 • wyruszyć w bajkową podróż; zajęcia metodą dramy w oparciu o popularne książki (np. Harry Potter)
 • wziąć udział w zajęciach p.t: Śpiewam dobrze - techniki oddechowe i emisja głosu    oraz w zajęciach teatralnych - poznawać różne techniki aktorskie
Bałucki Ośrodek Kultury

Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej BOK, ul. Żubardzka 3

Półkolonie zimowe od 29.01.2018 do 11.02.2018 dla dzieci w wieku 7-12 lat. W programie: zajęcia edukacyjne, artystyczne, sportowe, rekreacyjne, rozrywkowe, wycieczki. Dzieci pozostają pod opieką wychowawców od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00,

Opłaty 500 zł za 10 dni 250 zł za 5 dni.

 

 

Centrum Twórczości Lutnia ul. Łanowa 14

Zimowa Akademia Sztuki, warsztaty artystyczne dla dzieci od 29.01.2018 do 09.02.2018 dla dzieci w wieku 7-12 lat w godzinach 10.00-14.00

Opłata 150,00 zł za 10 dni.

Centrum Kultury Młodych

PÓŁKOLONIE ZIMOWE

Termin: 29.01 – 09.02.2018r. w godz. 8.00 – 16.00

Miejsce: Centrum Kultury Młodych – Łódź, ul. Lokatorska 13

Uczestnicy: dzieci w wieku 7-10 lat

Zapisy od: 04.02.2017r. pod nr tel. 42 684 24 02

Ilość miejsc: 25 osób

Odpłatność: 450 zł/dziecka -  w cenie: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz bilety wstępu, przejazdy i udział w zaplanowanych warsztatach

PROGRAM PÓŁKOLONII ZIMOWYCH W CENTRUM KULTURY MŁODYCH

PONIEDZIAŁEK  29.01.18

- „Na dobry początek” - gry i zabawy integrujące uczestników półkolonii,  wspólne ustalenie zasad bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy na półkoloniach                                                         

-  Projekcja filmowa

 WTOREK  30.01.18

- Warsztaty ekologiczne  „Woda wraca”  pokazujące na czym polega i jak ważne jest oczyszczanie ścieków, odzyskanie z nich wody i oddanie jej przyrodzie

  -  „Wyścigi sterowanych modeli samochodowych” - nauka i trening sterowania oraz konkurs i wyłonienie "Mistrza kierownicy"    

ŚRODA  31.01.18

-  Wycieczka do Straży miejskiej, prelekcja o bezpiecznym spędzaniu ferii oraz warsztaty plastyczne

-  projekcja filmowa         

CZWARTEK  01.02.18

 - Warsztaty edukacyjne „Kultury świata- Hiszpania”- zapoznanie z hiszpańskimi zabawami, muzyką i tańcami

 - Warsztaty kulinarne – Potrawy kuchni hiszpańskiej – samodzielne przygotowanie podwieczorku

 PIĄTEK  02.02.18

- Wycieczka do Pracowni ceramiki artystycznej „Indygo” na zajęcia rzeźbiarskie z gliny                

- Projekcja filmowa

 PONIEDZIAŁEK  05.02.18

- Wycieczka do Teatru „Pinokio” na spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka”        

-„Tańce - połamańce” - warsztaty tańca nowoczesnego – I grupa/ warsztaty plastyczne – II grupa  

WTOREK  06.02.18   

- „Eksperymentowanie niczym czarowanie” – warsztaty astronomiczne w Planetarium   

- Rozgrywki sportowe – turniej gry w trambambulę

ŚRODA  07.02.18

- Wycieczka do Muzeum Sztuki i warsztaty „KształCienie sztuki, czyli jak to kształt z cieniem w zajączki się bawili”

- Projekcja filmowa

 CZWARTEK  08.02.18

 - Warsztaty edukacyjne „Kultury świata- Włochy”- zapoznanie z zabawami, muzyką i tańcami

- Warsztaty kulinarne – pieczenie pizzy, przygotowanie podwieczorku              

  PIĄTEK  09.02.17

- Rozgrywki sportowe – turniej gry w  kręgle w C.H. Sukcesja

 - Bal karnawałowy - zabawa na zakończenie półkolonii z animacjami tanecznymi i konkursami (mile widziane przebrania karnawałowe) – pamiątkowe zdjęcia

 

Kierownik turnusu: Agata Papierkowska tel. 42 684 24 02

Ośrodek Kultury „Górna”

Półkolonie na Górnej

29.01-2.02.2018

5.02-9.02.2018

od poniedziałku do piątku, g. 8.00-16.00

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 7-12 lat

W programie m.in.:

 • wybryki artystyczne
 • warsztaty plastyczne, teatralne
 • zabawy, konkursy
 • wyjścia i wycieczki na terenie Łodzi
 • dwa posiłki: śniadanie i obiad 2-daniowy

Miejsce: Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1

Informacje: tel. 501 180 852, 42 684 66 47

www.gorna.pl

Poleski Ośrodek Sztuki

Ferie artystyczne dla dzieci

Ferie tematycznie związane z profilem działalności instytucji. W programie: nauka technik gry aktorskiej, nauka operowania środkami wyrazu w odniesieniu do prac plastycznych, nabycie umiejętności przenoszenia projektu scenariuszowego na obraz filmowy. Program ferii ma na celu inspirowanie do twórczej aktywności dzieci poprzez działania teatralne, plastyczne, rozwijanie zdolności twórczych i kondycji psychofizycznej. Program realizowany w dwóch turnusach. Bliższe informacje dostępne będą na stronie www.pos.lodz.pl

Dom Literatury

FERIE ZIMOWE 2018 w Domu Literatury

 

29.01.(pon.)godz.11.00-13.00    WARSZTATY dla dzieci

,,Wiersze rysowane”

Prowadzenie: Joanna Pomykalska

 

30.01.(wt.)godz. 11.00-13.00     WARSZTATY dla dzieci i młodzieży

Tworzenie scenariuszy komiksowych”

Prowadzenie: Marcin Bałczewski

 

02.02.(pt.) godz.11.00-13.00    WARSZTATY dla młodzieży

Poezja graficzna – wiersze przerysowane”

Prowadzenie: Joanna Pomykalska

        

05.02.(pon.)godz.11.00-13.00    WARSZTATY dla dzieci

,,Wiersze rysowane”

Prowadzenie: Joanna Pomykalska

 

06.02.(wt.)godz. 11.00-13.00 WARSZTATY dla dzieci i młodzieży

,,Tworzenie scenariuszy komiksowych”

Prowadzenie: Marcin Bałczewski

 

09.02.(pt.)godz.11.00-13.00    WARSZTATY dla młodzieży

Poezja graficzna – wiersze przerysowane”

Prowadzenie: Joanna Pomykalska

Widzewskie Domy Kultury

Dom Kultury „Ariadna” ul. Niciarniana 1/3

XVI Zimowa Akademia Twórczości

W ramach Akademii zapraszamy dzieci do udziału w różnorodnych warsztatach artystycznych. W programie znajdą się m.in.: warsztaty taneczne, zajęcia cyrkowe i plastyczne, wycieczki, gry oraz zabawy integracyjno-animacyjne.. Do udziału w zajęciach zapraszamy najmłodszych łodzian w wieku od 6-11 lat. Zajęcia  prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i opiekunów, odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 15.00.

Dzieci  na drugie śniadanie otrzymają słodka bułkę i herbatę.  

Koszt udziału wynosi:  30zł za dzień, 100zł za każdy tydzień

 

W ramach Zimowej Akademii Twórczości dla dorosłych zapraszamy  mieszkańców na  bezpłatne zajęcia  TAI CHI. W każdy wtorek lutego w godz. 11:00-12:30. Instruktor: P. Frąckiewicz prowadził będzie zajęcia w Domu Kultury Ariadna

Druga propozycja dotyczy bezpłatnych zajęć plastycznych w pierwszy wtorek  lutego

w godz. 17 30- 19 30.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zapisy.

Po więcej informacji, zapraszamy na naszą stronę www.wdk.pl.

Dom Kultury „Widok” al. J. Piłsudskiego 133

Przygody z gliną – warsztaty ceramiczne i plastyczne dla dzieci i młodzieży

    Grupy zorganizowane. Koszt 5zł za jeden warsztat od dziecka

    29.01. – 2.02.2018 r. godz. 10.00 – 12.00

    Indywidualni odbiorcy. Koszt 20 zł za warsztat

    30.01.2018 r. godz. 16.00-18.00     

    01.02.2018 r. godz. 16.00-19.00

Dom Kultury „502” ul. Gorkiego 18

„Dziecięce fanaberie w zimowe ferie” 29.01-11.02.2018

Adresaci: dzieci w wieku od 6 do 11 lat (klasy I-IV szkoły podstawowej), 30 miejsc.

Zajęcia bez wyżywienia, 10 dni roboczych w godzinach od 10.00 do 15.00

Odpłatność: 60 zł tygodniowo

W ramach zajęć dzieci będą mogły skorzystać szerokiej gamy zajęć muzycznych, plastycznych, tanecznych czy sportowo-ruchowych z zastosowaniem różnorodnych form działań. Przewidujemy ponadto wycieczki (kręgielnia, palmiarnia) oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku 8-14 lat pt. "Tajemnica Alte Szil". 

W podziemiach Starego Miasta odnaleziono nieznaną walizkę. Niestety zamknięta jest na kłódkę, którą otworzyć może tylko poprawny szyfr. Co jest w walizce? Jedne legendy mówią, że jest to ukryta część skarbu Izraela Poznańskiego. Inne, że to pierwszy zeszyt do nut Artura Rubinsteina. Mieszkańcy Starego Miasta opowiadają, że są to zaginione od stu lat przepisy na najlepsze bajgle w Królestwie Polskim. A może walizka kryje inną tajemnicę? By odkryć sekret ukryty w podziemiach Starego Miasta musisz odnaleźć wskazówki ukryte w Centrum Dialogu na wystawie "Lodzer Misz Masz". Zapraszamy do poznania historii wielokulturowej Łodzi i przygody pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Zapisy dla grup: edukacja@centrumdialogu.com

Zajęcia dla grup w wieku 8 - 14 lat pt. "Miasto Bałuty 2017 "
Warsztaty o Bałuckich naj. Dzieci podczas krótkiego warsztatu poznają największe, najmniejsze, najstarsze, najlepsze rzeczy, miejsca, atrakcje związane z Bałutami. Po wypełnieniu karty pracy i krzyżówki bałuckiej wezmą udział w turnieju Memory Bałuckiego.
Zapisy dla grup: edukacja@centrumdialogu.com

 

 Zajęcia dla grup w wieku 17 - 19 lat pt. "KORKI W CENTRUM"

Zdecydowałaś/eś się zdawać maturę z historii? A może po prostu interesujesz się historią XX wieku? Dla nas to bez znaczenia! Zapraszamy wszystkich – wkuwających do egzaminów, interesujących się historią jak i chcących aktywnie spędzić ferie na Korki w Centrum Dialogu. Tym roku przygotowaliśmy dla Was 6 spotkań z łódzkimi historykami, którzy przedstawią Wam wybrane problemy historyczne związane z XX wiekiem. W trakcie zajęć poruszymy tematy związane z I i II wojną światową, historią PRL oraz Zimną Wojną. Elementem wszystkich zajęć będą prezentacje multimedialne oraz filmy dokumentalne. Zajęcie poprowadzą edukatorzy z Centrum Dialogu i nauczyciele łódzkich szkół.

BIBLIOTEKA MIEJSKA W ŁODZI

dawna MBP Łódź- Bałuty

Rojna 39, 91-134 Łódź, (42) 652-03-90

29.01.2018, godz. 9.30, Świat bajkowych zwierzaków (zajęcia edukacyjne), wiek:  5-6

31.01.2018, godz. 10.00, Karnawałowe maski (zajęcia plastyczne), wiek: 10-12

2.02.2018, godz. 10.00, Spotkanie z baśniami Andersena (głośne czytanie), wiek: 6 lat

05.02.2018, godz. 9.00, Rozgrywki gier planszowych, wiek:6-12, ZAPISY

09.02.2018, godz. 9.30, Zimowe krzyżówki i rebusy, wiek: 6

Łagiewnicka 118 c, tel. 42 255 27 57, balutyf2@mbpb.lodz.pl

29,31.01.,1, 5,7,9.02.2018 r., godz. 12:00 – 14:00 Zajęcia komputerowe: gry edukacyjne, wiek 7-12

29,31.01.,1.02.2018 r., godz. 12:00 – 13:00, Warsztaty plastyczne: papieroplastyka, wiek: 6-12

5,7.9.02.2018 r. godz. 12:00 – 13:00, Głośne czytanie, wiek: 6-12

5,7,9.02.2018 r., godz. 13:00 – 14:00, Gry i zabawy: biblioteczne, ruchowe, planszowe, wiek:6-12

Osiedlowa 6, 42 654 23 85 balutyf3@mbpb.lodz.pl

29.01.2018, 05.02.2018, godz. 12.00 -14.00, Zimowe inspiracje – warsztaty literacko-plastyczne, wiek: 7-13, ZAPISY

31.01.2018, 07.02.2108, godz. 12.00 – 14.00, warsztaty rękodzielnicze: Drugie życie tkanin;Wyplatanie koszyków i tkanie krajki na bardku, wiek;7-13, ZAPISY

02.02.2018,09.02.2018,godz. 12.00-14.00, Feryjny zawrót głowy! - gry, zabawy, musztra wojskowa, zgaduj-zgadule, wiek:7-13, ZAPISY

Franciszkańska 71A, nr tel. 42-656-90-39 balutyf4@mbpb.lodz.pl

30.01, 06.02.2018 r., godz. 10:00-11:00, Gry i zabawy, wiek: 7-12, ZAPISY

 01.02, 08.02.2018 r., godz. 12:00-13:00, Warsztaty plastyczne, wiek: 7-12, ZAPISY

Bojowników Getta W-go 7 , tel. 42 616-07-67, balutyf5@mbpb.lodz.pl

29.01-11.02.2018, godz. 12.00-18.30, Internet na niepogodę, wiek: bez ograniczeń, ZAPISY

29.01-11.02.2018, godz. 12.00-14.00, Zimowe opowieści - warsztaty plastyczne, Gry planszowe,

Marynarska 9, 42 616 03 27, balutyf6@mbpb.lodz.pl

30 stycznia, 6 lutego, godz. 11.30, Głośne czytanie, wiek: do 10 lat

31 stycznia, 7 lutego, godz. 11,30, Gry i zabawy, wiek: do 12 lat

Aleksandrowska 12, nr tel.: 42 6522178, balutyf7@mbpb.lodz.pl

29, 31.01.05, 07.02.2018, godz. 12.00 – 14.00, Głośne czytanie - Verne Juliusz: W 80 dni dookoła świata, wiek: 7-12

01, 08.02.2018, godz. 12.00 – 14.00, Warsztaty plastyczne „ Tworzymy mapę podróży Fileas’a  Fogga”, wiek: 7-12

30.01, 06.02.2018, godz. 12.00 – 14.00, Gry i zabawy, Gry planszowe, wiek:7-12

dawna MBP Łódź-Górna

Dział Udostępniania Zbiorów MBP Łódź – Górna  (  Filia nr 64 )

 1. Paderewskiego 11a tel. (042) 684 91 97 wew. 106

Lp.

Data/ godz.

 Nazwa imprezy  - forma

Wiek uczestników

Zapisy

(tak/nie)

Liczba uczestników

1.

Poniedziałki    godz.12.00

Tropiciele książek – warsztaty czytelniczo - plastyczne

6 – 10 lat

tak

15 osób

2.

Środy               godz.12.00

Tropiciele książek – warsztaty czytelniczo - plastyczne

3.

Piątki                godz. 14.00

Tropiciele książek – warsztaty czytelniczo - plastyczne

 

Dział Informacji MBP   (Filia nr 64 )

 1. Paderewskiego 11a tel. (042) 684 91 97 wew.105

1.

Poniedziałki     godz. 14.00

Komputerowe układanki - warsztaty

6 – 13 lat

tak

15 osób

2.

Środy                godz. 14.00

Komputerowe układanki - warsztaty

3.

Piątki                godz. 12.00

Komputerowe układanki - warsztaty

 

Filia nr 2        ( Filia nr 66 )

 1. Natalii 4 tel. (042) 645 88 64

1.

29.01              godz.13.00

Małe kleksy, wielki efekt – warsztaty plastyczne

6 – 13 lat

tak

10 osób

2.

31.01              godz.13.00

Małe kleksy, wielki efekt – warsztaty plastyczne

3.

1.02                godz.13.00

Małe kleksy, wielki efekt – warsztaty plastyczne

4.

5.02                godz.13.00

Małe kleksy , wielki efekt – warsztaty plastyczne

5

7.02                godz.13.00

Małe kleksy, wielki efekt – warsztaty plastyczne

6.

8.02                godz.13.00

Małe kleksy, wielki efekt – warsztaty plastyczne

Filia nr 5      ( Filia nr 68 )

 1. Przybyszewskiego 63 tel. (042) 684 72 14

1

29.01                godz.12.00

Warsztaty plastyczne

7 – 13 lat

tak

8 osób

2.

31.01                godz. 12.00

Bajki opowiadam – warsztaty teatralne

3.

2.02                  godz.12.00

 Warsztaty komputerowe

4.

5.02                  godz.12.00

Zimowe impresje – warsztaty plastyczne

5.

7.02                  godz.12.00

 Bajki opowiadam – warsztaty plastyczne

 

Filia nr 6    ( Filia nr 69 )

 1. Bednarska 24 tel. (042) 682 69 22

1.

30.01               godz.10.00

Figle i wybryki w krainie plastyki – warsztaty plastyczne

7 – 13 lat

tak

6 osób

2.

1.02                 godz. 11.00

Zabawa z Internetem

4 osoby

3.

5.01                 godz. 13.00

Poznajemy gry planszowe

6 osób

4.

6.01                  godz.11.00

Zabawa z Internetem

4 osoby

5.

8.01                  godz.11.00

Zabawa z Internetem

4 osoby

 

Filia nr 7     (Filia nr 70 )

 1. Łączna 29/31 tel. (042) 684 81 73

1.

30.01               godz. 9.30

Ptasia stołówka dla zimowych gości – warsztaty plastyczne

6 – 12 lat

tak

20 osób

2.

1..02                godz. 9.30

W krainie literatury dla dzieci – impreza artystyczno - literacka

3.

2.02                 godz. 10.30

Zimowe przysłowia i zagadki

4.

6.02                 godz. 9.30

Poznajemy warzywa – warsztaty plastyczne

 

Filia nr 8     ( Filia nr 71 )

 1. Cieszkowskiego 11a tel. (042) 648 28 89

1.

29.01              godz. 12.00

Ferie wśród skrzydlatych przyjaciół czyli ptasie historie, ptaki na papierze, gry i zabawy z ptakami w roli głównej

6 – 12 lat

tak

12 osób

2.

31.01              godz.12.00

3.

2.02                godz.12.00

4.

5.02                godz. 12.00

5.

7.02                godz. 12.00

6.

9.02                godz. 12.00

 

Filia nr 10                 ( Filia nr 72 )

ul Kadłubka 40    tel. (042) 649 06 19

1.

Poniedziałki     godz.12.00

Ferie na planszy – gry i zabawy. Bajkowy turniej w bibliotece

6 – 13 lat

tak

15 osób

2.

Wtorki              godz.12.00

Ferie na planszy – gry i zabawy

3.

Środy                godz.12.00

Ferie na planszy – gry i zabawy

4.

Czwartki           godz. 12.00

Ferie na planszy – gry i zabawy

5.

Piątki                 godz. 12.00

Ferie na planszy – gry i zabawy. Maluję, rysuję - warsztaty plastyczne

 

Filia nr 11          ( Filia nr 73 )

 1. Piękna 35/39 tel. (042) 648 59 64

1.

29.01                godz. 15.00

Zimowe krajobrazy – warsztaty plastyczne

7 - 13 lat

 

 

tak

20 osób

2.

30.01                godz. 10.30

Jak zrobić coś z niczego, czyli kreatywny recykling – warsztaty plastyczne

3.

31.01                godz. 15.00

Orgiami z wierszykami – warsztaty plastyczne

4.

5.02                  godz. 15.00

Zimowy misz-masz - rebusy, łamigłówki, zgaduj-zgadule

5.

6.02                  godz.10.30

Dzień gier planszowych

6.

7.02                  godz. 15.00

Jak zrobić coś z niczego, czyli kreatywny recykling – warsztaty plastyczne

 

Filia nr 14       ( Filia nr 76 )

 1. Lenartowicza 16 tel. (042) 649 05 58

1.

29.01                godz.12.00

Bałwankowy świat z gazet – warsztaty plastyczne

7 – 13 lat

tak

10 osób

2.

31.01                godz.12.00

„Zimowe drzewka” – warsztaty plastyczne

3.

1.02                   godz. 10.00

Warsztaty literackie w oparciu o książkę Z. Kiełbasińskiej „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”

4.

5.02                   godz.12.00

Malowanie zimowych pejzaży – warsztaty plastyczne

5.

7.02                   godz.12.00

Gimnastyka umysłu – zgaduj zgadule, quizy

6.

8.02                   godz. 12.00

Charakteryzacja twarzy – zabawa w teatr

 

 

Filia nr 16     ( Filia nr 78 )

 1. Tatrzańska 124 tel. ( 042) 642 03 40

1.

29.01             godz. 11.00

Poznajmy się – gry i zabawy integracyjne

6 – 9 lat

tak

12 osób

2.

30.01              godz. 11.00

Wesołe bałwanki – warsztaty plastyczne

3.

31.01              godz. 11.00

Zimowy pejzaż – warsztaty plastyczne

4.

1.02                godz. 11.00

Projekcja wybranego przez dzieci filmu

5.

2.02                godz. 13.00

Gry i zabawy w Klubie Osiedlowym ROMUS

6.

5.02                godz. 11.00

Pingwinkowi dzień – warsztaty plastyczne

7.

6.02                godz. 11.00

Wyścigi ślimaków – warsztaty plastyczne

8.

7.02                godz. 11.00

Projekcja wybranego przez dzieci filmu

9.

8.02                godz. 11.00

Zimowe witraże – warsztaty plastyczne

10.

9.02                godz. 13.00

Gry i zabawy w Klubie Osiedlowym ROMUS

 

Filia nr 17     ( Filia nr 79 )

 1. Rudzka 7 tel. (042) 680 91 42

1.

Poniedziałki     godz. 12.00

Spotkajmy  się w bibliotece – gry i zabawy

5 – 10 lat

tak

10 osób

2.

Wtorki               godz.12.00

Spotkajmy się w bibliotece – gry i zabawy

3.

Środy                 godz.12.00

Spotkajmy się w bibliotece – gry i zabawy

4

Czwartki            godz.12.00

Spotkajmy się w bibliotece – gry i zabawy

5

Piątki                  godz.12.00

Spotkajmy się w bibliotece – gry i zabawy

6.

31.01                 godz.12.00

Zimowe inspiracje – Eko bałwan – warsztaty plastyczne

7.

7.02                   godz.12.00

Magiczne drzewko szczęścia – warsztaty plastyczne

 

*Uwaga

W nawiasach podano obowiązującą numerację filii w 2018 r.

dawna MBP Łódź-Polesie

29.01-10.02 2018 r.

 

Dla młodych mieszkańców Łodzi - głównie dzieci i młodzieży, w 8 pracowniach komputerowych, będą dostępne gry, programy komputerowe i Internet. Wszystkie usługi w tym okresie będą bezpłatne.

Pracownie czynne w godzinach pracy bibliotek i znajdują się w:

 • Dziale Udostępniania, ul. Długosza 7/9; 42 651-43-94
 • Filii nr 1, ul. Tomaszewicza 2; 42 687-06-89
 • Filii nr 2, ul. Wróblewskiego 67; 42 688-31-30
 • Filii nr 3, ul. Perla 9; 42 633-84-68
 • Filia nr 5, ul. Wileńska 59/63 42 686-16-17
 • Filii nr 10, ul. Więckowskiego 32; 42 632-96-65
 • Filia nr 15, ul. Garnizonowa 38; 42 611-24-98
 • Filia nr 17, ul. Ossowskiego 4, 42 651-66-52

 

Możliwość spędzenia czasu wolnego przy grach planszowych, stolikowych oraz puzzlach oferują biblioteki:

 

 • Filia nr 1, ul. Tomaszewicza 2; 42 687-06-89
 • Filia nr 2, ul. Wróblewskiego 67; 42 688-31-30
 • Filia nr 3, ul. Perla 9; 42 633-84-68
 • Filia nr 4, ul. Legionów 71/73; 42 632-48-14
 • Filia nr 10, ul. Więckowskiego 32; 42 632-96-65
 • Filia nr 17, ul. Ossowskiego 4; 42 651-66-52

 

Dodatkowe zajęcia w ramach akcji Ferie w bibliotece o charakterze popularnym, rozrywkowym i artystycznym zaplanowały biblioteki:

 

Filia nr 1, ul. Tomaszewicza 2; 42 687-06-89

 

- codziennie w godzinach pracy biblioteki filmy dla dzieci w TV kablowej oraz gry planszowe;

- 30 stycznia w godz.  12.00-14.00  zajęcia plastyczno-literackie  pt „Witajcie w Muminkowie”;

- 6 lutego w godz. 12.00-14.00 zajęcia plastyczno-literackie   „Serce za serce czyli co to znaczy kochać” .

 

Filia nr 2, ul. Wróblewskiego 67; 42 688-31-30

 

Codziennie w godzinach pracy biblioteki:

- warsztaty literackie „Zimowe opowieści, czyli przygody na ferie o różnej treści” ,

- prezentacja książek zabawek "Zostań odkrywcą - poszukiwaczem skarbów. Zobacz czego pilnie strzeżemy w naszych szafach" ,

- zabawa z origami "Składać każdy może, czyli kółeczkowy zawrót głowy" ,

- Ferie z audiobookiem,

- Telewizyjne gry komputerowe,

 

Filia nr 3, ul. Perla 9; 42 633-84-68

 

 • 29,30 stycznia oraz 5, 6 lutego w godz. 11.00-13.00 -  warsztaty plastyczne dla dzieci Biżuteria z masy papierowej i makaronu - skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat

 

Filia nr 4, ul. Legionów 71/73; tel. 42 632-48-14

 

Zajęcia dla grup zorganizowanych w wieku przedszkolnym po wcześniejszym telefonicznym umówieniu:

 

“Hu! Hu! HA! Nasza zima zła” – głośne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi.

„Bezpieczne ferie zimowe” – pogadanka.

Opowieści zimowe” – głośne czytanie połączone z wykonaniem ilustracji do przeczytanej bajki.

 

Dla uczestników indywidualnych w godzinach pracy biblioteki codziennie:

„Gry planszowe wciąż bawią”.

„Rusz głową” – rozwiązywanie rebusów, krzyżówek i zagadek.

Ferie z audiobookiem. Z kryminałem za pan brat.

Ferie z audiobookiem. Młodzieżowe słuchowiska.

 

Filia nr 5, ul. Wileńska 59/63; tel. 42 686-16-17

Zajęcia dla grup zorganizowanych po wcześniejszym telefonicznym umówieniu:

 

 1. „Biblioteczne biuro detektywistyczne” – warsztaty literackie
 2. „Tropiciele faktów” – zajęcia edukacyjne wokół serii książek „Magiczny domek na drzewie”
 3. „Czy można schować złość do szuflady?” – spotkanie czytelnicze z elementami biblioterapii  - skierowane do przedszkolaków

 

Filia nr 8, ul. Popiełuszki 17; 42 687-00-70

Codziennie  od 29.01 do 2.02.2018 r. w godz: 14:00-15:00 zapraszana  Ferie w bibliotece ph.: „B@jkosłuchanie” (słuchanie audiobooka Marcina Pałasza „B@jki” i dla chętnych, rysowanie ilustracji do zasłyszanych opowiastek)

 

Filia nr 10, ul. Więckowskiego 32; 42 632-96-65

Codziennie w godzinach pracy biblioteki  - zajęcia plastyczne ph . „Zimowe ferie w Łodzi”, kolorowanki, rebusy, zagadki.

09.02. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu  - pogadanki o bezpiecznym użytkowaniu sieci dla osób korzystających w tym dniu z Internetu.

 

Filia nr 14, ul. Rajdowa 8; tel. 42 688-96-36

„Ferie z Kubusiem Puchatkiem”.

 Codziennie w godz. 12.00-14.00 słuchanie w bibliotece audiobooka „Chatka Puchatka” A.A. Milne. Dla uczestników przygotowany będzie Quiz o Kubusiu Puchatku, a dobre odpowiedzi nagrodzone drobnym upominkiem.

 

Filia nr 15, ul. Garnizonowa 38; 42 611-24-98

 

30 stycznia 2018 roku – warsztaty plastyczne(rzeźby i ozdoby z pasty modelarskiej), głośne czytanie bajek  - w godzinach: 12.00-14.00

01 lutego 2018 roku warsztaty plastyczne dla dzieci (rzeźby z pasty modelarskiej) - w godzinach: 12.00-14.00

02 lutego 2018 roku warsztaty plastyczne dla dzieci (malujemy akrylem) - w godzinach: 12.00-14.00

06 lutego 2018 roku - warsztaty plastyczne (karty wielkanocne i ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi) - w godzinach: 12.00-14.00

08 lutego 2018 roku warsztaty plastyczne dla dzieci (karty wielkanocne i ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi) - w godzinach: 12.00-14.00

 

Filia nr 16, ul. Retkińska 127; tel. 501-659-680

Codziennie w godzinach pracy biblioteki zaprasza dzieci do oglądania bajek na  kliszach oraz kolorowania malowanek w formacie XXL.

 

Filia 17, ul. Ossowskiego 4; 42 651-66-52

29, 30, 31, stycznia i 1, 2 lutego - Ferie z audiobookami, (w godzinach pracy biblioteki);

5, 6 lutego warsztaty plastyczne,   (w godzinach pracy biblioteki);

7,8 lutego gry planszowe, (w godzinach pracy biblioteki).

dawna MBP Łódź-Śródmieście

Biblioteka zaprasza na bezpłatne zajęcia  świetlicowe, podczas których dzieci będą mogły zagrać w gry planszowe, komputerowe,  PlayStation, , uczestniczyć w  warsztatach edukacyjnych, plastycznych  oraz skorzystać z darmowego Internetu. 

Większość zajęć będzie prowadzona przez bibliotekarzy i skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.

             Poniżej, szczegółowy harmonogram oferty na ferie zimowe przygotowany przez filie biblioteczne z uwzględnionej nowej numeracji.

Biblioteka

Harmonogram

Filia nr 39

ul. Pomorska 96 a

tel. 42 678 21 77

e-mail: filia4@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

- głośne czytanie w małych grupach

         poniedziałek, środa, piątek w godz. 12:00 -15:00

- edukacyjne programy komputerowe

          wtorek, czwartek w godz. 12:00 – 16:00 

- warsztaty kreatywnego rysowanie i malowania „Rozwijamy wyobraźnię”

          wtorek, czwartek w godz. 12:00 -17:00

- gry planszowe, bezpłatny dostęp do Internetu

 

Filia nr 40

ul. Wschodnia 42

tel. 42 632 40 77

e-mail : filia5@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

30.01.2018 r., godz. 12.00 – warsztaty biblioteczne dla ignorantów muzycznych „100 pytań do...dyrygenta”

zajęcia  poprowadzi zaproszony gość z Akademii  Muzycznej w Łodzi

obowiązują zapisy

 

01.02.2018 r., godz. 11.00 - wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych  w Łodzi na warsztaty historyczne (puzzle historyczne)

obowiązują zapisy

02.02.2018 r., godz. 10:00 – warsztaty animacyjne „Lalka teatralna w bibliotece” ,  zajęcia poprowadzą Karolina Kubiak i Mariola Eckert  z Działu Widowisk Lalkowych Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

obowiązują zapisy

 

05.02.2018 r., godz. 11:00 - zajęcia kreatywne „Jak zbudować grę planszową”

obowiązują zapisy

 

06.02.2018 r., godz. 11:00 - wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na  warsztaty historyczne (modelarskie)

obowiązują zapisy

 

08.02.2018 r., godz. 14:00 – „Tłusty Czwartek w bibliotece”

- pogadanka o zwyczajach tłusto czwartkowych, zabawy oraz  gry

obowiązują zapisy

 

Od poniedziałku do piątku proponujemy dzieciom w czasie ferii codziennie w godz. 12:00 -16:00

      - zabawy integracyjne

      - zajęcia plastyczne

      - gry planszowe i komputerowe, gry na Play Station3

      - bezpłatny dostęp do Internetu, zajęcia komputerowe       

Filia nr 42

ul. Lumumby 12

tel. 42 678 10 14

e-mail : filia7@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

- kącik plastyczny, w którym do dyspozycji będą kredki, farby, plastelina oraz  papier kolorowy

 - gry  planszowe i komputerowe oraz dostęp do Internetu

 - głośne czytanie bajek

-  w godz. 12:00-13:00 nauka rysowania dla dzieci 

Filia nr 47

ul. Brzeźna 10

tel. 42 636 11 83

e-mail : filia9@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

- bezpłatny dostęp do Internetu

-możliwość skorzystania z gier edukacyjnych, programów multimedialnych oraz  PlayStation4

 

zajęcia organizowane w godzinach 12:00 - 15:00 dla wszystkich chętnych

Filia nr 48

ul. Brzeźna 10

tel. 42 636 11 83

e-mail : filia10@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

- warsztaty edukacyjno -  plastyczne „Zabawy z książką”, „Zabawy z kaligrafią”, „Zabawy z  dinozaurami”

możliwość umówienia zajęć

- gry planszowe,   PlayStation4 w godz. 15:00 -17:00

Filia nr 43

ul. A. Próchnika 7

tel. 42 633 51 80

e-mail : filia11@mbps.lodz.pl

Zima w mieście

oferujemy :

- gry planszowe

- zajęcia plastyczne

- głośne czytanie bajek

 

zajęcia organizowane w godzinach 12:00 - 15:00 dla wszystkich chętnych

Filia nr 51

ul. G. Narutowicza 8/10

e-mail:filia14@mbps.lodz.pl

 

Zima w mieście

oferujemy :

- warsztaty plastyczne:

 można będzie rysować, malować, lepić z plasteliny, budować z       kloców ( m. in. Lego)

-  bezpłatny dostęp do Internetu,  Play Station3

- gry planszowe, zręcznościowe

        wtorek – piątek w godz. 12:00 -17:00

- głośne czytanie

wtorek, czwartek, piątek w godz. 14:30 -15:00

 

 

 

dawna MBP Łódź-Widzew

Tytuł:

Spotkanie z baśnią - „Baśniowe ferie w bibliotece”

Kiedy:

30 stycznia godzi. 12.30

1 lutego godzi. 12.30

6 lutego godzi. 12.30

8 lutego godzi. 12.30

Gdzie:

Filia nr 2, ul. Tuwima 75 (Filia nr 63)

Opis wydarzenia:

Wspólne czytanie najpiękniejszych klasycznych baśni.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Iwona Borowska tel. 42 674-48-73

Uwagi:

Zajęcia bezpłatne, wstęp wolny

   

Tytuł:

„Zabierz książkę na ferie”

Kiedy:

22.01 – 09.02.2018

Gdzie:

Filia Nr 4, ul. Szaniawskiego 5a, 92-617 Łódź (Filia nr 54)

Opis wydarzenia:

Wystawa książek dla dzieci i młodzieży zachęcająca do lektury w trakcie wypoczynku zimowego

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Zulejka Mahmood-Michałowska, mbpwidzew4@wp.pl, https://www.facebook.com/BibliotekarzF4/  42-648-81-87, GG2218022

Uwagi:

Wstęp wolny

     

 

 

   

Tytuł:

„Ferie z Peppą”

Kiedy:

05.01.2018  godz. 11:00

Gdzie:

Filia Nr 4, ul. Szaniawskiego 5a, 92-617 Łódź (Filia nr 54)

Opis wydarzenia:

Warsztaty literackie dla najmłodszych czytelników

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Zulejka Mahmood-Michałowska, mbpwidzew4@wp.pl, https://www.facebook.com/BibliotekarzF4/  42-648-81-87, GG2218022

Uwagi:

Wstęp wolny

     
   

Tytuł:

Oldschoolowe gry wracają! Pokazuj albo rysuj! Zakręceni – pokręceni

Kiedy:

29.01.2018 – 09.02.2018, godz. 11.00 – 13.00.

Gdzie:

Filia nr 5 , ul. Wilcza 7, 90-339 Łódź (Filia nr 55)

Opis wydarzenia:

Ferie w bibliotece. Przewidziane: Oldschoolowe gry wracają! – świat klasyki gier komputerowych dla wszystkich. Pokazuj albo rysuj! – kalambury literackie. Zakręceni – pokręceni na każdego czekać będzie gra Twister.

Program:

 

Multimedia:

-

Kontakt:

Anna Szprengiel;  tel.  42 256-79-33    mbpwidzew5@wp.pl ; GG 6448008

Uwagi:

Zapisy na miejscu lub pod nr tel. 42 256-79-33   

     
   

Tytuł:

Ferie w bibliotece: Plastyczne czary-mary.

Kiedy:

30.01, 2,6,8.02, godz. 10:00

Gdzie:

Filia Nr 8, ul. Bartoka 27 (Filia nr 57)

Opis wydarzenia:

Warsztaty plastyczne, przeznaczone dla dzieci.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Zdzisława Wolak, tel. 42-673-82-98, mbpwidzew.8@wp.pl, GG 5094499

Uwagi:

Brak zapisów, bezpłatne

     
   

Tytuł:

Picturebook – zabawa z książką

Kiedy:

30.01.2018 r. godz. 9:30

Gdzie:

Filia Nr 9, ul. Tatrzańska 63 (Filia nr 61)

Opis wydarzenia:

Warsztaty zainspirowane książką obrazkową, na których dzieci będą miały możliwość zaprezentowania swojej własnej historii za pomocą obrazu.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Marta Pietranek i Aneta Biernacka 42 252 89 62 ; e-mail: mbpwidzew9@wp.pl ; GG 3309865 ; facebook: https://www.facebook.com/Biblioteka-na-Zarzewie-500082243516038/?ref=bookmarks

Uwagi:

Dzieci z Przedszkola Miejskich Nr 137

     

 

 

 

   

Tytuł:

Biblioteczne Łamigłówki

Kiedy:

31.01.2018 r. godz. 16:00

Gdzie:

Filia Nr 9, ul. Tatrzańska 63 (Filia nr 61)

Opis wydarzenia:

Rozstrzygnięcie miesięcznego mini konkursu bibliotecznego dla dzieci.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Marta Pietranek 42 252 89 62 ; e-mail: mbpwidzew9@wp.pl ; GG 3309865 ; facebook: https://www.facebook.com/Biblioteka-na-Zarzewie-500082243516038/?ref=bookmarks

Uwagi:

Dla dzieci, bez zapisów

     
   

Tytuł:

Świat oczami przedszkolaka

Kiedy:

30.01, 31.01, 02.02.2018 r. godz. 12:00, 12:20, 12:40 i 13:00

Gdzie:

Filia Nr 9,ul. Tatrzańska 63 (Filia nr 61) w Przedszkolach Miejskich Nr 137, 142 i 156 (ul. Grota Roweckiego 6, ul. Brzechwy 3, ul. Tatrzańska 59)

Opis wydarzenia:

Pogadanki na podstawie przeczytanego teksu z przedszkolakami na terenie ich placówek.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Aneta Biernacka 42 252 89 62 ; e-mail: mbpwidzew9@wp.pl ; GG 3309865 ; facebook: https://www.facebook.com/Biblioteka-na-Zarzewie-500082243516038/?ref=bookmarks

Uwagi:

Dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 137 (grupy II, III, IV i V), 142 (grupy II, III, IV i V), 156 (grupy II, III, IV)

     
   

Tytuł:

Bajki do poduszki

Kiedy:

30.01.2018 r. godz. 12:00

Gdzie:

Filia Nr 9, ul. Tatrzańska 63, (Filia nr 61) w Przedszkolu Miejskim Nr 156 (ul. Tatrzańska 59)

Opis wydarzenia:

Czytanie bajek i opowiadań wyciszających i pomagających w zaśnięciu po obiedzie najmłodszym przedszkolakom.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Aneta Biernacka 42 252 89 62 ; e-mail: mbpwidzew9@wp.pl ; GG 3309865 ; facebook: https://www.facebook.com/Biblioteka-na-Zarzewie-500082243516038/?ref=bookmarks

Uwagi:

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 156 z grupa I

     

 

 

 

   

Tytuł:

Książki polecane na feryjną nudę - wystawka

Kiedy:

29.01-11.02 2018

Gdzie:

Filia nr 11, ul. Zakładowa 50 (Filia nr 58)

Opis wydarzenia:

Wystawka, na której zostaną zaprezentowane najciekawsze, zdaniem bibliotekarzy Filii 11, pozycje dla dzieci i młodzieży.  

Program:

Wystawka książek.

Multimedia:

Książki ze stanu Filii 11.

Kontakt:

Anna Defińska i Michał Bogulski; 42/670-60-30, e-mail: mbpwidzew11@wp.pl

Uwagi:

Bezpłatne, wstęp wolny

     

 

 

 

   

Tytuł:

Gry i zabawy z biblioteką

Kiedy:

1 i 8 lutego 2018, godz. 09:00-11:00

Gdzie:

Filia nr 11, ul. Zakładowa 50 (Filia nr 58)

Opis wydarzenia:

Dwie godziny, podczas których biblioteka zostaje otwarta dla dzieci. Podczas tego czasu feriowicze będą grać w różne gry.

Program:

 

Multimedia:

 

Kontakt:

Anna Defińska i Michał Bogulski; 42/670-60-30, e-mail: mbpwidzew11@wp.pl

Uwagi:

Bezpłatne, wstęp wolny

 

 

Kalendarz
Kontakt