Urząd Miasta Łodzi

Dla mieszkańców

Komitet Rewitalizacji

Komitet Rewitalizacji jest to forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji (m. in. mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, szkół publicznych i niepublicznych, ośrodków kultury itp.) z organami gminy.

Komitet pełni funkcję opiniodawczą i doradczą dla Prezydenta Miasta Łodzi.

Członkowie Komitetu Rewitalizacji wyrażają opinie, stanowiska oraz rekomendują rozwiązania w sprawach dotyczących przygotowania, przeprowadzenia i oceny rewitalizacji. Komitet uczestniczy w opiniowaniu oraz przygotowywaniu uchwał Rady Miejskiej w Łodzi oraz zarządzeń Prezydenta Miasta Łodzi związanych z rewitalizacją.

Komitet powoływany jest na 4-letnią kadencję.

Skład Komitetu Rewitalizacji

Członkowie Komitetu Rewitalizacji
  • Beata Konieczniak – przedstawiciel organizacji pozarządowych, prowadzących działalność zgodną z celami określonymi w Gminnym Programie Rewitalizacji;
  • Jolanta Woźnicka – przedstawiciel organizacji pozarządowych, prowadzących działalność zgodną z celami określonymi w Gminnym Programie Rewitalizacji;
  • Wojciech Wycichowski – przedstawiciel organizacji pozarządowych, prowadzących działalność zgodną z celami określonymi w Gminnym Programie Rewitalizacji;
  • Małgorzata Czechowska – przedstawiciel podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji;
  • Mirosław Misztal – przedstawiciel podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji;
  • Damian Rosik – przedstawiciel podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji;
  • Krzysztof Łapiński – przedstawiciel wspólnot mieszkaniowych z obszaru rewitalizacji;
  • Jakub Łyżwa – przedstawiciel wspólnot mieszkaniowych z obszaru rewitalizacji;
  • Roman Madej – przedstawiciel wspólnot mieszkaniowych z obszaru rewitalizacji;
  • Adam Kacprzycki – właściciel nieruchomości z obszaru rewitalizacji (z wyłączeniem wspólnot mieszkaniowych);
  • Maciej Tyszka – mieszkaniec obszaru rewitalizacji;
  • Joanna Ufnalska – mieszkaniec obszaru rewitalizacji;
  • Olga Zuchora – mieszkaniec obszaru rewitalizacji;
  • Rafał Skowron – mieszkaniec spoza obszaru rewitalizacji;
  • Sylwia Szewczyk – mieszkaniec spoza obszaru rewitalizacji;
  • Jarosław Łukowicz – przedstawiciel uczelni wyższych;
  • Elżbieta Michałowska – przedstawiciel uczelni wyższych;
  • Robert Ptaszyński – przedstawiciel uczelni wyższych;
  • Joanna Łuczywek – przedstawiciel instytucji kultury funkcjonujących na obszarze rewitalizacji;
  • Anna Michalska – przedstawiciel instytucji kultury funkcjonujących na obszarze rewitalizacji;
  • Małgorzata Orłow – przedstawiciel szkół i placówek oświaty funkcjonujących na obszarze rewitalizacji;
  • Michał Sobczak – przedstawiciel szkół i placówek oświaty funkcjonujących na obszarze rewitalizacji;
  • Michał Haze – przedstawiciel samorządów gospodarczych, właściwych dla obszaru rewitalizacji;
  • Wiesław Adamski – przedstawiciel kluczowych gestorów sieci;
  • Ewa Boryczka – ekspert - specjalista ds. jednego z celów strategicznych Gminnego Programu Rewitalizacji;
  • Andrzej Długoński – ekspert - specjalista ds. jednego z celów strategicznych Gminnego Programu Rewitalizacji;
  • Ewa Sadowska-Kowalska – ekspert - specjalista ds. jednego z celów strategicznych Gminnego Programu Rewitalizacji;
  • Julia Sowińska-Heim – ekspert - specjalista ds. jednego z celów strategicznych Gminnego Programu Rewitalizacji;
  • Sławomir Granatowski – przedstawiciel Miasta Łodzi, pracownik Urzędu Miasta Łodzi wskazany przez Prezydenta Miasta Łodzi;
  • Marek Janiak – przedstawiciel Miasta Łodzi, pracownik Urzędu Miasta Łodzi wskazany przez Prezydenta Miasta Łodzi;
  • Marcin Obijalski – przedstawiciel Miasta Łodzi, pracownik Urzędu Miasta Łodzi wskazany przez Prezydenta Miasta Łodzi;
  • Paweł Bliźniuk – przedstawiciel Miasta Łodzi, przedstawiciel Rady Miejskiej w Łodzi wskazany przez Radę;
  • Bartłomiej Dyba-Bojarski – przedstawiciel Miasta Łodzi, przedstawiciel Rady Miejskiej w Łodzi wskazany przez Radę;
  • Sylwester Pawłowski – przedstawiciel Miasta Łodzi, przedstawiciel Rady Miejskiej w Łodzi wskazany przez Radę.
Komisja stała ds. społecznych

Cel I „Uzyskać spójność społeczną”

Przewodniczący: Sławomir Granatowski

Wiceprzewodniczący: Joanna Ufnalska

Członkowie:

  • Boryczka Ewa
  • Dyba-Bojarski Bartłomiej
  • Granatowski Sławomir
  • Kacprzycki Adam
  • Michalska Anna
  • Michałowska Elżbieta
  • Sobczak Michał
  • Ufnalska Joanna
  • Woźnicka Jolanta
  • Wycichowski Wojciech
  • Zuchora Olga
Komisja stała ds. wizerunku centrum

Cel II „Zmienić dzięki rewitalizacji wizerunek miasta i jego centrum”

Przewodniczący: Jakub Łyżwa

Wiceprzewodniczący: Julia Sowińska-Heim

Członkowie:

  • Boryczka Ewa
  • Czechowska Małgorzata
  • Długoński Andrzej
  • Dyba-Bojarski Bartłomiej
  • Haze Michał
  • Janiak Marek
  • Kacprzycki Adam
  • Konieczniak Beata
  • Łuczywek Joanna 
  • Łukowicz Jarosław 
  • Łyżwa Jakub 
  • Madej Roman 
  • Misztal Mirosław 
  • Obijalski Marcin
  • Pawłowski Sylwester
  • Ptaszyński Robert
  • Rosik Damian
  • Sadowska-Kowalska Ewa
  • Sowińska-Heim Julia
  • Szewczyk Sylwia
  • Ufnalska Joanna
  • Wycichowski Wojciech
Komisja stała ds. przedsiębiorczości

Cel III „Ożywić lokalną przedsiębiorczość”

Przewodniczący: Jarosław Łukowicz

Wiceprzewodniczący: Paweł Bliźniuk

Członkowie:

  • Adamski Wiesław 
  • Bliźniuk Paweł 
  • Czechowska Małgorzata
  • Haze Michał
  • Konieczniak Beata
  • Łapiński Krzysztof 
  • Łukowicz Jarosław
  • Misztal Mirosław
  • Orłow Małgorzata
  • Rosik Damian
  • Sadowska-Kowalska Ewa
  • Skowron Rafał
  • Sobczak Michał
Komisja stała ds. obszaru zamieszkania

Cel IV „Ożywić obszar zamieszkania”

Przewodniczący: Robert Ptaszyński

Wiceprzewodniczący: Krzysztof Łapiński

Członkowie:

  • Dyba-Bojarski Bartłomiej
  • Janiak Marek
  • Konieczniak Beata
  • Łapiński Krzysztof 
  • Łyżwa Jakub
  • Madej Roman
  • Misztal Mirosław
  • Ptaszyński Robert
  • Rosik Damian
  • Tyszka Maciej
  • Woźnicka Jolanta
  • Wycichowski Wojciech
  • Zuchora Olga

Praca Komitetu Rewitalizacji

Najbliższe posiedzenie

Najbliższe posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godz. 15.30 w Małej Sali Obrad przy ul. Piotrkowskiej 104.

Najbliższe posiedzenie Komisji stałej ds. przedsiębiorczości odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w siedzibie Cosinus przy ul. Wólczańskiej 81.

Najbliższe posiedzenie Komisji stałej ds. obszaru zamieszkania odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 15.30 w sali 107B przy ul. Piotrkowskiej 104.

Najbliższe posiedzenie Komisji stałej ds. społecznych odbędzie się 18 grudnia 2017 r. o godz. 15.00 w Biurze Strategii Miasta przy ul. Piotrkowskiej 113.

Najbliższe posiedzenie Komisji stałej ds. wizerunku centrum odbędzie się 16 stycznia 2018 r. o godz. 15.30 w Małej Sali Obrad przy ul. Piotrkowskiej 104.

Skontaktuj się z nami

Dokumenty do pobrania

Kalendarz
Kontakt