"Huśtawka"

autor:

23.10.2018

Teatr Arlekin w Łodzi zaprasza na baśniową, pełną oniryzmu i dziecięcego niepokoju opowieść.

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Mateusz Mirowski
Adaptacja i teksty piosenek: Magda Żarnecka
Ruch sceniczny: Michał Ratajski
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Przekład: Iwona Kiuru
Asystent reżysera: Wojciech Stagenalski

Obsada:
Adrianna Maliszewska
Katarzyna Stanisz
Karolina Zajdel
Wojciech Schabowski
Wojciech Stagenalski
Kamil Witaszak


Dla dzieci od 7 lat

Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma… Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli się nie słucha siebie nawzajem… Kto lubi sam, w nieskończoność, odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg? Poznajcie zatem małego, odważnego niedźwiadka Pi, który udaje się w pełną rozmaitych postaci podróż w poszukiwaniu swojego przyjaciela. Czy uda mu się znaleźć współtowarzysza zabaw i rozbujać podwórkową zabawkę? Sprawdźcie! Prapremiera „Huśtawki” wg tekstu Tima Parveli już od 21 października w Teatrze Lalek Arlekin.


Pierwsza premiera w sezonie 2018/2019 inspirowana jest książką Tima Parveli, która w Skandynawii została okrzyknięta fińskim „Małym Księciem”. Jest opowieścią pełną oniryzmu, ale i dziecięcego niepokoju, w której mały niedźwiadek Pi udaje się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej „Huśtawki”.

Któż z nas nie chciałby go mieć? Kto lubi sam, w nieskończoność odbijać się od ziemi, siłą tylko własnych nóg?
Pi wybiera się więc w podróż po świecie fantastyki przeplatającej się z rzeczywistością, w której spotyka cały wachlarz osobliwości. Postacie są baśniowe, lecz ich zachowanie, nie zawsze miłe i przyjazne miś odczuwa przecież zupełnie realnie. Tworzy też swoisty pamiętnik z podróży, nieustannie huśtany emocjami, które nim targają. Samotny, bez wsparcia, ale z silną potrzebą poznania, poszukuje przyjaciela do huśtawki – synonimu beztroskiego dzieciństwa i dziecięcej współpracy. Czy uda mu się ją rozbujać?

Prapremiera będzie inauguracją cyklu TABU/latorium, naszego laboratorium tematów „żywych”. Planujemy poruszać w nim sprawy i kwestie, które budzą dziecięcą ciekawość, i o których chcemy rozmawiać, ale często nie potrafimy ich oswoić i uczynić częścią życia. Projekt zakłada każdorazowo cykl pogłębionych działań edukacyjnych i warsztatowych.

projekt plakatu: Mateusz Mirowski

Zobacz również:

Kontakt