Urząd Miasta Łodzi

Manufaktura w świątecznej szacie

autor:

Manufaktura

04.12.2017 - 08.12.2017

Manufakturę rozświetli bożonarodzeniowa iluminacja! Tego dnia otworzy się także jarmark na rynku, a w Piernikowej Chacie najmłodsi będą mogli wypiekać piernikowe ozdoby choinkowe. Czekają ulubione atrakcje, ale będzie też sporo nowości!

Manufaktura w świątecznej szacie - fot. mat. pras. Manufaktura Łódź
Manufaktura w świątecznej szacie , fot. mat. pras. Manufaktura Łódź

Bogata i nastrojowa – świąteczna dekoracja Manufaktury stanowi jedną z najciekawszych instalacji gwiazdkowych w Polsce! W sumie tworzy ją aż 230 tysięcy punktów świetlnych!

W tym roku do jej uruchomienia Manufaktura zaprasza swoich gości! Na rynku stanie świąteczna maszyna do włączenia bożonarodzeniowych dekoracji. Będzie liczył się refleks i szybkość podejmowania decyzji! To od Was zależy, czy choinka w Manufakturze się zaświeci…  Na wszystkich, którzy podejmą próbę odpalenia iluminacji czekają słodkości i zimne ognie.

Nowości i ulubione atrakcje:

 • „wstążki życzeń”
  3333 ozdób i 10 tysięcy światełek – nowa choinka w tym roku rozbłyśnie w tonacji czerwono-złotej. Dookoła niej będzie można przyczepić „wstążki życzeń”. Tak, jak na mostach zakochani przypinają kłódki podkreślające ich bezkresną miłość, tak i w Manufakturze będzie można zawiesić swoją wstążkę symbolizującą bożonarodzeniowe marzenie.  Wystarczy znaleźć jednego z świątecznych elfów przechadzających się po rynku i wziąć od niego kolorową wstążkę. Pomyśleć życzenie i zawiesić na płotku dookoła choinki.
 • Miś „spod samiuśkich Tater”
  Przed świętami na rynku Manufaktury i wewnątrz galerii handlowej będzie można spotkać ulubieńca małych i dużych – misia „spod samiuśkich Tater”! Tak, jak w zeszłym roku, będzie przybijał dzieciakom piątki, robił sobie wspólne zdjęcia, a także pozwalał sobie na sympatyczne żarciki…

 • Szopka
  Kolejną nowością będzie wyjątkowa szopka przedstawiająca historię chrześcijaństwa w kontekście historyczno-mistycznym. Jej autor, Konrad Dzięcielewski (skrzatolog z Doliny Skrzatów) budował ją przez cztery miesiące! Goście Manufaktury będą podziwiać m.in. metrowy budynek rzymskiego Panteonu, Pałac Heroda i oczywiście grotę w Betlejem. Jak w każdej szopce, znajdziemy w niej  moment przybycia Trzech Mędrców i Świętą Rodzinę.

 • Jemioła
  Częścią jarmarku będzie nowa, bardzo romantyczna atrakcja – rozświetlona altana, z rozwieszoną pod sufitem przepiękną jemiołą!

 • Drewniany kalendarz adwentowy
  Manufaktura podkręca atmosferę świątecznego czasu i odlicza dni do Bożego Narodzenia - na rynku stanie drewniany kalendarz adwentowy, a wokół rynku pojawią się też nowe dekoracje latarniowe.

 • Świetlne ozdoby
  Nad jarmarkiem zawiśnie jedna z najbardziej spektakularnych ozdób, czyli świetlny baldachim z 30 tysięcy LED-ów. Nie zabraknie też świetnie przyjętych w zeszłym roku świetlnych foteli  – Projektując fotele nasi designerzy zainspirowali się jednym z najsłynniejszych obrazów surrealistycznych Salvadora Dalego „Trwałość pamięci”. To tłumaczy ich niezwykle fantazyjne, „miękkie” kształty – mówi Mariusz Gagatko z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała iluminacje Manufaktury. Na fasadzie budynku galerii handlowej znów zawisną różnej wielkości bombki o zmieniających się kolorach.

Manufaktura
91-002 Łódź, Drewnowska 58
http://www.manufaktura.com

 

 

Powiązane aktualności

Polecane wydarzenia

niedziela, 25 lutego 2018

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów – polscy Leonardowie” w EC1 - fot. mat. pras. „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów - polscy Leonardowie” w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

Ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii... więcej

EC 1
24.11.2017 - 03.06.2018
Kalendarz
Kontakt