Urząd Miasta Łodzi

Otwarcie Centrum Nauki i Techniki EC1

autor:

EC 1

07.01.2018

Uruchomienie Centrum Nauki i Techniki EC1 nastąpi w niedzielę, 7 stycznia 2018 r. Będziemy na Was czekali od godziny 10:00.

Centrum Nauki i Techniki w EC1 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Centrum Nauki i Techniki w EC1 , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Bilety w cenach od 12,60 zł za osobę (od wtorku do piątku) można już kupić online

Do największych atrakcji Centrum należą bez wątpienia historyczne elementy ścieżki edukacyjnej "Przetwarzanie energii". Pokazujemy tam krok po kroku fazy działania klasycznej elektrowni. 

W ekspozycji "Mikroświat - makroświat" pokazujemy wszystko to, co jest niewidoczne nieuzbrojonym okiem. Poznajemy świat od cząstek elementarnych po tzw. strefę głębokiego Kosmosu.

Razem z całym Centrum rozpocznie działalność także sferyczne kino 3D, tzw. "mała kopuła", której repertuar jest związany z mikro- i makroświatem. Wkrótce przedstawimy pierwsze filmy!

Ekspozycja "Historia wiedzy i cywilizacji" będzie dla Was niespodzianką. Nie ujawnialiśmy jej zawartości, bo chcemy Was zaskoczyć i... uszczęśliwić. Zrekonstruowane pracownie celtyckiego druida oraz średniowiecznego alchemika to tylko początek świetnej zabawy i ciekawej nauki.

Bądźcie z nami!>> REZERWACJE i ZAKUP BILETÓW <<

 

 

Powiązane aktualności

Polecane wydarzenia

poniedziałek, 22 stycznia 2018

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów – polscy Leonardowie” w EC1 -  fot. mat. pras. „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów - polscy Leonardowie” w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

Ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii... więcej

EC 1
24.11.2017 - 03.06.2018
Kalendarz
Kontakt