Aktualności

« back

Pula złotych dla Złotna
2017-04-21
Udostępnij na facebook

„Złotno jest fajne" głosi nazwa jednego z profilu na portalu społecznościowym. I chyba sporo w tym prawdy, skoro mieszkanki i mieszkańcy Łodzi w budżecie obywatelskim zdecydowali się poprzeć realizację zadania „Moje Osiedle - Moi Sąsiedzi. Animacja i wsparcie realizacji inicjatyw sąsiedzkich na terenie osiedla Złotno".

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS na zlecenie Miasta Łodzi rozpoczyna realizację projektu, w ramach którego proponujemy mieszkankom i mieszkańcom, osobom aktywnym, osobom, które chcą zrobić coś na Złotnie, albo dla Złotna wspólne spotkania, planowanie działań i środki na realizację inicjatyw sąsiedzkich.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

1. POZNAJMY I POLICZMY SIĘ
Organizatorzy liczą przede wszystkim na aktywność osób mieszkających na Złotnie oraz tych, którzy realizują tam już swoje działania. Zapraszamy do kontaktu z nami stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne. Masz pomysł? Szukasz partnerów? Chcesz poznać innych aktywnych? Chcesz zrobić coś wspólnie z sąsiadami, przyjaciółmi?
Głównym kryterium jest chęć zrealizowania swoich działań na Złotnie, z mieszkańcami Złotna. Napisz do nas, spotkajmy się i wspólnie szukajmy sprzymierzeńców, łączmy nasze potencjały, planujmy partnerskie przedsięwzięcia. A okazją do tego będą warsztaty, a potem konkurs grantowy.
Chcesz być na bieżąco, zostaw swoje namiary tutaj: https://goo.gl/forms/oio0Ri9jFvguJRAA2

2. ZAPLANUJ DZIAŁANIA
Spotkajmy się na warsztatach, podczas których zaplanujemy wspólne działania, poznamy strukturę projektu oraz zasady przyznawania mikro-grantów. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 22 kwietnia, w godz. 10.00 - 13.00 lub 27 kwietnia, godz. 17.00 - 20.00
Na warsztaty możesz zgłosić się za pośrednictwem formularza: https://goo.gl/forms/oio0Ri9jFvguJRAA2
Jeśli nie możesz wziąć udział w warsztacie, możesz spotkać się z naszymi doradczyniami i doradcami indywidualnie.

3. ZREALIZUJ WŁASNĄ INICJATYWĘ
W drugiej połowie kwietnia ogłosimy konkurs grantowy. Rozdamy 60000,00zł na inicjatywy od 500,00 do 2000zł. Całe lato i jesień na Złotnie będzie można realizować różne działania społeczne, kulturalne, sportowe, edukacyjne, środowiskowe, dla dzieci, dla dorosłych, dla osób starszych, dla sąsiadów... Jednym słowem: jeśli masz pomysł, który włączy w działanie mieszkanki i mieszkańców Złotna, włącz się w działania, a potem złóż wniosek.
Szczegóły konkursu będą dostępne na stronie www.opus.org.pl i na naszym Facebooku. Wnioski będzie można składać już od 19 kwietnia.

Zapraszamy.

Osoby do kontaktu:
Jolanta Woźnicka - jwoznicka@opus.org.pl
Anna Sikorska - Prykowska - asikorska@opus.org.pl


Zadanie realizowane w ramach współpracy z Miastem Łódź, jako zadanie zlecone organizacji pozarządowej z środków Budżetu Obywatelskiego.

 

« back

Lodz Film Commission

Przemysły Kreatywne

Kronika Miasta Łodzi

Spoty promocyjne Łodzi