Aktualności

« back

Zielony przepis na nudę
2013-03-21
Udostępnij na facebook

Wystartował nowy miejski projekt pod hasłem Zielona Łódź. Akcję promuje portal www.zielonalodz.info. Można w nim znaleźć informacje o wszystkich terenach zielonych w mieście. Nie brakuje wiadomości o organizowanych tam wydarzeniach i atrakcjach dla całych rodzin.

- W portalu zamieszczono wiele informacji dla łodzian, dotyczących tego: gdzie spędzać wolny czas, jak zorganizować sobie weekend lub kilka weekendów, gdzie można pójść z dziećmi, a także gdzie będą się odbywały imprezy o charakterze kulturalnym, a gdzie np. warsztaty plastyczne - mówił wiceprezydent Radosław Stępień, zachęcając łodzian do korzystania z łódzkiej zieleni i oferowanych wydarzeń.

Nową stronę internetową podzielono na cztery strefy: „Szukaj Zielonej Łodzi", „Strefa rekreacji", „Strefa informacji", „Strefa zabawy dla najmłodszych".

Na stronie tereny zielone Łodzi umiejscowiono na mapkach i podzielono na dzielnice. Zadbano też o ułatwienia dotyczące wyszukiwania ciekawych miejsc np. w pobliżu zamieszkania wyszukującego. Na stronie są oczywiście informacje o Ogrodzie Botanicznym i Palmiarni, Ogrodzie Zoologicznym i Leśnictwie Miejskim. Nie zabrakło wzmianek o strefach do piknikowania, trasach narciarskich, torach rowerowych czy trasach dla biegaczy. Jest kalendarz imprez, rajdów, wycieczek, a także linki do innych stron informujących o atrakcjach zielonej i rekreacyjnej Łodzi. Na stronie znaleźć można także wirtualne atrakcje dla dzieci do zabawy w domu - komiks i kolorowanki tematycznie związane z zieloną Łodzią.

- Strona jest cały czas w rozbudowie. Będzie na bieżąco aktualizowana. Naszą ideą jest przedstawienie parków, placów zabaw i zieleńców jako miejsc rozrywki - mówi Marek Jakubowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji w Zarządzie Zieleni Miejskiej. - Jednak naszym zadaniem nie jest tylko informowanie o wydarzeniach, ale także ich organizowanie, przygotowywanie warsztatów czy współpraca w tym zakresie z fundacjami i stowarzyszeniami.

W najbliższą sobotę zaplanowano na przykład rajd z PTTK na powitanie wiosny i wycieczkę rowerową oraz Parkrun, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. A w niedzielę odbędzie się m.in. wycieczka po parku Helenów pod przewodnictwem Ryszarda Bonisławskiego.

W przyszłości na stronie znajdą się statystyki dotyczące preferencji łodzian. Już teraz można przesyłać swoje uwagi i opinie dotyczące projektu oraz strony internetowej.

Wiceprezydent Radosław Stępień zaprezentował również logo Zielonej Łodzi umieszczone na zielonej koszulce. - Logo jest neutralne, nie zawiera żadnych elementów związanych ze znakami publicznymi nie odnosi się do logo Łodzi, herbu czy znaku graficznego Zarządu Zieleni Miejskiej. Od dziś jest oficjalnym znakiem projektu - podkreślał wiceprezydent.

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016