Aktualności

« back

Złoci jubilaci – wzór dla młodych
2014-12-09
Udostępnij na facebook

Pięćdziesiąt, sześćdziesiąt i więcej lat, przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Jubileusz ślubu obchodziło ponad 60 par.

Świętujący łodzianie zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodyni miasta podkreślała znaczenie dobrego przykładu, który jubilaci dają młodym rodzinom.

- Ten medal jest swoistą nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach tego miasta. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw - mówiła podczas uroczystości prezydent.

Słowa prezydent Hanny Zdanowskiej potwierdzali swoją obecnością licznie zgromadzeni goście - dzieci, wnuczęta i prawnuczęta jubilatów. Rodzina i znajomi towarzyszyli państwu Wandzie i Jerzemu Cichańskim, którzy 50 lat temu poznali się w Łodzi i tu udanie spędzili ze sobą całe małżeńskie życie. Pani Wanda pracowała w MPK, a pan Jerzy jako policjant. - Receptą na długoletni związek jest tolerancja i zgoda. Dlatego wszystkim młodym małżeństwom życzymy dużo miłości i jak najwięcej wzajemnego szacunku. Dzięki temu wytrwają tak długo, jak my - podkreślali państwo Cichańscy. (M.Ka.)

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016