Aktualności

« back

Małżeństwa na medal
2015-05-14
Udostępnij na facebook

Pięćdziesiąt lat przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Wśród 35 par było także 7 małżeństw, które trwają 60 albo więcej lat. Najdłuższym stażem mogli poszczycić się państwo Marianna i Józef Jaskułowie, którzy obchodzili 68. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Jubilaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Swoim życiem zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach naszego miasta. Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości - mówiła podczas uroczystości prezydent Łodzi, gratulując małżonkom pięknego święta oraz życząc także brylantowych godów.

Wśród świętujących złote gody byli m.in. Wiesława i Sławomir Mielczarkowie. Pytani o receptę na dobry związek, zgodnie powiedzieli, że trzeba być cierpliwymi i ustępliwymi. Co ciekawe, państwo Mielczarkowie przynieśli ze sobą rodzinną pamiątkę - medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które 44 lata temu otrzymali ich dziadkowie - Anna i Antoni Ryterscy.

Wszystkim jubilatom licznie towarzyszyły rodziny - dzieci, wnuki, prawnuki, znajomi. Nie zabrakło gratulacji i życzeń oraz pamiątkowych fotografii. (M.Ka.)

Zdjęcia grupowe do pobrania:

 

Złote gody 2015_05_14 gr 1 (orginal)  pobierz zdjęcie >>>
Złote gody 2015_05_14 grupa 2 (orginal)  pobierz zdjęcie >>>

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016