Aktualności

« back

Łódź Young Fashion – powiew młodości
2017-02-15
Udostępnij na facebook

W październiku Łódź będzie gospodarzem największego wydarzenia modowego dla młodych projektantów. Miasto wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi stawia na najzdolniejszych stylistów - nie tylko z Polski, ale z całego świata - którzy w głównym konkursie powalczą o rekordową w Europie nagrodę 30 tysięcy euro.

- Wspólnie z ASP tworzymy nową markę wydarzenia, stawiamy na młodych projektantów z Polski i ze świata. Naszą ambicją jest, aby Łódź Young Fashion był najważniejszą imprezą w światowym kalendarzu dla młodych talentów i jednocześnie wzmocnieniem jednej z wiodących łódzkich marek kreatywnych - zapowiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Współpraca miasta i Akademii Sztuk Pięknych wkrótce zaowocuje organizacją największego wydarzenia modowego skierowanego przede wszystkim do młodych twórców. Zaufany partner w postaci ASP to dla miasta gwarancja doświadczenia, jakości i rzetelności wydarzenia. Łódź Young Fashion odbędzie się 19-22 października 2017 r. Główny konkurs dla projektantów wiąże się z przyznaniem zwycięzcy rekordowej nagrody w wysokości 30 tys. euro. Miasto, tak jak w latach poprzednich, gwarantuje finansowanie na poziomie 1 mln zł.

- Już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do zorganizowania dużego wydarzenia modowego, a we współpracy z miastem i Łódzkim Centrum Wydarzeń jesteśmy w stanie stworzyć coś wielkiego. Poprzez wydarzenie z tak atrakcyjną nagrodą, dzisiejsi utalentowani studenci już za chwilę mogą się stać znaczącymi nazwiskami w branży modowej. Uczelnia posiada rozległe kontakty ze środowiskiem akademickim na całym świecie, potrafimy wyłowić młode talenty, angażować środowisko i zamierzamy zaprosić najzdolniejszych z całego świata. Mamy też na myśli kilku dużych partnerów branżowych - podkreśla rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Postawienie na młodych projektantów i wysoka nagroda mają spowodować, że Łódź będzie stanowić pierwszy poważny przystanek na zawodowej ścieżce tych najzdolniejszych. Akademia Sztuk Pięknych zaprosi do udziału w konkursie uczelnie z całego świata.

- Liczę, że za sprawą Łódź Young Fashion znacznie powiększy się grono tych, którzy będą mogli powiedzieć „Moje pierwsze sukcesy zawdzięczam Łodzi". To wyjątkowa szansa dla promocji miasta na lata - mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Oprócz konkursu głównego, w ramach Łódź Young Fashion odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy mody (również tematyczne), warsztaty, wystawy. Organizatorzy zaproszą gości zarówno do siedziby ASP, jak i do innych atrakcyjnych łódzkich przestrzeni.
Wkrótce podane zostaną szczegóły dotyczące regulaminu i zgłoszeń do konkursu Łódź Young Fashion.

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016