Aktualności

« back

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz i pracujesz
2017-03-01
Udostępnij na facebook

Po raz pierwszy do udziału w prowadzonej od trzech lat akcji „Rozlicz się z Łodzią" zaproszono łódzkich przedsiębiorców. Pierwszym pracodawcą, który odpowiedział na propozycję UMŁ jest Infosys - międzynarodowy potentat w branży BPO.

Firma będzie zachęcała swoich pracowników zameldowanych poza Łodzią, ale tu mieszkających, do rozliczania podatków w naszym mieście.

Marzena Kardas, Services Head w Infosysie szacuje, że z spośród 2,7 tys. zatrudnionych tu osób nawet ok. 10 proc. może spełniać kryteria, dzięki którym będą mogły zacząć płacić swoje podatki w Łodzi.

Adam Pustelnik, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ podczas konferencji przekazał firmie formularze ZAP-3 konieczne do zmiany informacji o miejscu zamieszkania w Urzędzie Skarbowym oraz instrukcje wypełniania formularzy. Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ będzie sukcesywnie zapraszać kluczowych, łódzkich pracodawców do pójścia śladem firmy Infosys i włączenia się do akcji.

Krzysztof Mączkowski, skarbnik miasta, podkreślił, że wpływy z podatku d osób fizycznych z PIT stanowią prawie 25 proc. wpływów budżetowych, które z roku na rok rosną o 5-6 proc. W ub. roku było to ponad 900 mln zł. Ważne jest to, aby osoby pracujące i mieszkające w Łodzi, korzystając z infrastruktury i inwestycji miasta przyczyniały się do poprawy komfortu życia. Sama procedura zapłaty podatku w miejscu zamieszkania, a nie pracy jest bardzo prosta, bo wraz z formularzem PIT wystarczy złożyć w skarbówce załącznik ZAP-3.

Instrukcja wypełniania formularza ZAP3 >>>

(ag)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016