Aktualności

« back

Rekordy i nowości w budżecie obywatelskim
2017-03-14
Udostępnij na facebook

Zakończył się etap przyjmowania wniosków do budżetu obywatelskiego na rok 2018, w którym do rozdysponowania jest 40 mln zł.
- W piątej edycji BO zgłoszono 1132 wnioski od mieszkańców, ale być może wpłyną jeszcze zgłoszenia wysłane pocztą. To rekordowa liczba biorąc pod uwagę nowe wymagania stawiane projektodawcom. Co ciekawe, znacznie zwiększył się udział dokumentacji składanej drogą mailową, a także za pośrednictwem specjalnie przygotowanego e-formularza - poinformował dyrektor Biura ds. Partycypacji UMŁ Grzegorz Justyński.
Pośród ponad tysiąca propozycji jest bardzo wiele oryginalnych projektów łodzian, które zostaną poddane analizie merytorycznej, a w czerwcu zweryfikuje je specjalna komisja UMŁ. Wnioski są systematycznie wprowadzane na stronę internetową UMŁ.
Jeden z pomysłów miejskich został zgłoszony przez Elżbietę Pędziwiatr, przewodniczkę łódzką PTTK, która zaproponowała, by rozbudować - cieszący się dużym powodzeniem nie tylko wśród dzieci - Szlak Łodzi Bajkowej. Do 9 istniejących już pomników znanych z filmów rysunkowych i animowanych postaci, dołączyć ma jeszcze miś Colargol oraz oscarowy Piotruś i Wilk, a z czasem również zajączek Parauszek. (ag)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016