Aktualności

« back

Wspieraj łódzką kulturę, czyli crowdfunding
2017-03-15

Miasto Łódź włącza się w kampanię informacyjną i edukacyjną dotyczącą crowdfundingu wydarzeń kulturalnych. Wczoraj rozpoczęła się zbiórka funduszy dla projektu Festiwalu Spektakli Crowdfundingowych Łukasza Gosławskiego i Teatru Nowego, który wspierać można za pomocą portalu internetowego wspieramkulture.pl

Crowdfunding to innowacyjna forma finansowania różnego rodzaju projektów z funduszy zapewnionych przez społeczeństwo. Ideą crowdfundingu jest wpłacanie drobnych kwot przez większą liczbę osób.

- Łódź jest miastem, które powinno odpowiedzieć pozytywnie na tego typu działania i mam nadzieje, że tak będzie - mówi Dagmara Śmigielska, dyrektor Wydziału Kultury UMŁ.

Kierując się ideą „Ja nie mam nic, ty nie masz nic, razem mamy dokładnie tyle żeby zrobić teatr", twórcy postanowili stworzyć Festiwal Spektakli Crowdfundingowych, czyli wydarzeń teatralnych zrealizowanych z pomocą systemu finansowania społecznościowego, który odbędzie się w okresie 20-27 lipca 2017 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. W programie jest 9 spektakli m.in. „Między nogami", „Fryzjerzy", „Kołysanka do Ofelii". Do zebrania jest kwota 60 000 zł w ciągu 60 dni.

- Uwielbiam ten moment, kiedy widzę, że projekt został zrealizowany, choć ja przeznaczyłem na to niewielkie pieniądze i mogę powiedzieć, że jestem jego małym współtwórcą - zachęcał Łukasz Gosławski, dyrektor Festiwalu Spektakli Crowdfundingowych oraz twórca projektu „Wisłaki", który również zrealizował dzięki wsparciu społeczeństwa.

Projekt wesprzeć można na stronie http://wspieramkulture.pl/projekt/1443-fscf

(ksz)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016