Aktualności

« back

Wyremontowany blok w maju będzie tętnił życiem
2017-03-16

101 nowych mieszkań komunalnych i socjalnych powstało w budynku przy ul. Rogozińskiego 15. Już w maju przeprowadzą się tam łodzianie się z budynków przeznaczonych do rewitalizacji oraz posiadający decyzje na lokale socjalne.

Miasto wyremontowało obiekt po dawnej bursie. Nowo powstałe mieszkania mają od 18 do 35 m kw. powierzchni:
- 16 lokali o pow. do 20 m kw.
- 51 lokali o pow. od 21 do 30 m kw.
- 34 lokale o pow. powyżej 30 m kw.
Mamy tu parter, trzy piętra oraz piwnicę i poddasze. Mieszkania są jedno - i dwupokojowe. Każde z nich posiada w pełni wyposażoną łazienkę z kabiną prysznicową. W aneksach kuchennych zainstalowano kuchenki oraz szafki ze zlewozmywakami. To niewielkie, ale łatwe w utrzymaniu lokale.

Pierwsi lokatorzy będą się tu wprowadzać za około miesiąc. Teraz trwa ich typowanie. Przede wszystkim przyznawane będą wyprowadzającym się z obszarów rewitalizowanych. Szczególnie osobom niepełnosprawnym, samotnym emerytom, którzy nie są w stanie utrzymać dużych lokali w kamienicach, a także rodzinom, które dbały o poprzednio wynajmowane mieszkania i były solidnymi płatnikami. Są już pierwsze osoby wytypowane do zamieszkania w tym budynku, np. młoda dziewczyna, która usamodzielnia się po wyjściu z Domu Dziecka - informuje Zarząd Lokali Miejskich.

- Nie będziemy wprowadzać tutaj osób, które w przeszłości sprawiały kłopoty sąsiedzkie. Chcemy, żeby to był normalny, spokojny blok, w którym dobrze się mieszka - podkreśla Andrzej Chojnacki, dyrektor Zarządu Lokali Miejskich.

Budynek przez pięć lat stał pusty. Miasto poddało go kompleksowej modernizacji. Wymieniono i przebudowano wszystkie instalacje. Mieszkania mają centralne ogrzewanie. 12 z nich dodatkowo dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, a obok z nich znajdują się windy. Blok ma nowe elewacje, okna, drzwi wejściowe do mieszkań czy wykładziny na podłogach. odnowione będą klatki schodowe (na całości klatek schodowych - również na schodach pojawią się wykładziny PCV - takie jak w mieszkaniach).

W piwnicy jest też 76 komórek oraz pralnia z suszarnią. Dla lokatorów przygotowane zostały również miejsca parkingowe obok budynku.

Przebudowa kosztowała 7,9 mln zł - w tym 2,6 mln zł to dofinansowanie z BGK. Czynsze w bloku przy ul. Rogozińskiego 15 wyniosą: w lokalach socjalnych: 1,75 zł za m kw., w lokalach komunalnych - 6,33 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016