Aktualności

« back

Emerson rozbudował fabrykę zaworów na Kurczakach
2017-04-19
Udostępnij na facebook

To będzie największa z siedmiu fabryk koncernu w Europie, produkującego przemysłowe zawory ASCO. Firma działa w Łodzi od ponad 20 lat i zatrudnia 400 pracowników.
- Kolejne inwestycje są dla Łodzi najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem, że znane firmy mają w naszym mieście dobre warunki do dalszego rozwoju. To przyciąga nowych inwestorów i kreuje nowe miejsca pracy - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska podczas uroczystości otwarcia rozbudowanej fabryki Emersona przy ul. Kurczaki 132.
Zakład Emerson istnieje w Łodzi od 1996 r. Firma rozpoczęła działalność w dawnym budynku technicznym POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchni ponad 7 tys. m kw. Zakończona właśnie inwestycja, która kosztowała koncern ponad 20 mln złotych, zwiększyła jego powierzchnię o kolejne 6,5 tys. m kw. Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak - jak poinformował dyrektor operacyjny łódzkiego zakładu Dariusz Gębarowski - w związku z podwojeniem powierzchni zakładu. Firma planuje sukcesywne zwiększenie zatrudnienia wraz ze wzrostem zamówień klientów.
Firma Emerson, z siedzibą w St. Louis, w stanie Missouri (USA), jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. (ag)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016