Aktualności

« back

Będzie łatwiej dojechać do pracy
2017-04-20
Udostępnij na facebook

Od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienią się rozkłady jazdy 13 linii autobusowych, które dowożą pasażerów do zakładów pracy. Chodzi zarówno o zapewnienie porannych dojazdów, jak i wieczornych powrotów do domów w weekendy i w dni robocze.

Łodzianie skarżyli się na brak możliwości dojazdu do zakładów pracy w godzinach wczesnoporannych - bo linie nocne zjeżdżały do zajezdni, a dzienne dopiero rozpoczynały kursowanie.

Chodzi między innymi o linie kursujące po Dąbrowie czy w okolicach Nowych Sadów. Na przykład linie D i W już w najbliższy weekend zyskają poranne kursy i będą skoordynowane z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. - Przed zmianami poprosiliśmy kilkanaście zakładów o przesłanie informacji o potrzebach ich pracowników. Korekty są wprowadzone na podstawie danych, które uzyskaliśmy z zainteresowanych firm - mówił Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Dodatkowo poprawiono skomunikowanie przesiadki w Łagiewnikach z linii 51 na 61. Wprowadzono korektę w rozkładzie, gwarantującą przesiadkę, aby autobusy wzajemnie na siebie czekały.

Uwzględniono również uwagi dotyczące wyglądu i czytelności nowych rozkładów jazdy.

- Cały czas pracujemy nad poprawą formy i czytelności nowych rozkładów jazdy, ponieważ spływały do nas wnioski od mieszkańców dotyczące niektórych wadliwych elementów. Wprowadzane są zmiany, które pozwolą, aby nowa informacja pasażerska była dla wszystkich czytelna, ale i estetyczna, a zarazem przekazywała niezbędne dla pasażerów informacje - poinformował Michał Chylak, wicedyrektor ZDiT.

 

Zmiany wprowadzimy na liniach:

D: W dni robocze dostosujemy kursy do pociągów ŁKA
W: W niedziele dołożymy kursy w godz. 20:30 - 22:30 i w soboty aby zintegrować autobus z pociągami ŁKA
60A: W dni robocze dołożymy poranny kurs o 4:21 aby dojechać na poranną zmianę do centrum
64: W dni robocze dołożymy kurs w stronę Bałuckiego Rynku o godz. 22:37 dla zapewnienia powrotów z pracy
69A/69B: Korekty rozkładu obejmą wszystkie dni tygodnia. Jest to linia która przejeżdża prze najwięcej terenów z zakładami pracy. Będą więcej nowych kursów zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych.
70: W dni robocze dołożymy kurs z ronda Powstańców 1863 r. o godz. 6:29 i z pętli Matek Polskich o 6:30.
71B: W niedziele dołożymy kurs jadący z Parku Podolskiego o godz. 6:04 aby zapewnić dojazd do pracy. Skoordynowany będzie również z kursem linii 92 ze Stróży
72: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 22:29
76: W niedziele dołożymy kurs w kierunku Retkini o 4:56. Dodatkowo w dni robocze zrobimy korektę kursów.
86: Z dworca Fabrycznego odjedzie dodatkowo o 4:27.
95: W dni robocze dołożymy kurs o 4:10 z dworca Łódź-Chojny.
96: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 4:15.
N6 i N7: korekta rozkładu, aby umożliwić przesiadkę

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016