Aktualności

« back

Święto książki po łódzku
2017-04-21
Udostępnij na facebook

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji miejskie instytucje kultury przygotowały szereg okolicznościowych wydarzeń, o których poinformowali wicedyrektor Wydziału Kultury UMŁ Halina Bernat, dyrektor Domu Literatury Przemysław Owczarek oraz Maciej Świerkocki - pisarz i tłumacz.
W niedzielę, w Domu Literatury królować będzie literacki noblista z 2016 roku - Bob Dylan. O godz. 17.30 organizatorzy zapraszają na spotkanie z Filipem Łobodzińskim, tłumaczem, dziennikarzem i muzykiem, który opowie o pracy nad przekładami tekstów Dylana do antologii „Duszny kraj" oraz zaśpiewa jego wybrane wiersze.
Natomiast 24 kwietnia (poniedziałek), w godz. 13.00 -18.00 Wydział Kultury UMŁ i Dom Literatury zapraszają wszystkich łodzian do parku im. Henryka Sienkiewicza na pierwszy i jedyny w Polsce Wiec Ludzi i Książek, Będzie można zamanifestować miłość do książek, opowiedzieć o swoich przygodach czytelniczych, podzielić się fascynacjami literackimi, a także wymienić się książkami i wziąć udział w kiermaszu wydawnictw. W programie także literacki hyde park, warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży, występy artystyczne domów kultury i bibliotek. Wiecowi towarzyszyć będą krótkie opowieści o przygodach czytelniczych znanych osób - dziennikarzy, artystów, polityków ( m. in. Marcel Szytenchelm, Tomasz Boruszczak, Ryszard Bonisławski, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Tomasz Majewski i inni).
- Wszelkie inicjatywy promujące czytelnictwo są bardzo potrzebne i wymagają wsparcia, ponieważ z roku na rok spada odsetek czytających książki, który w tej chwili wynosi w Polsce 16 osób na 100. Dlatego trzeba kreować wszelkimi sposobami działania proczytelnicze - podkreśliła wicedyrektor Wydziału Kultury UMŁ Halina Bernat. (ag)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016